[Ψάχνω] Βιβλία Ελευθέριου Γεωργιάδη

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Υπάρχει περίπτωση να έχει κανείς βιβλία του Ελευθέριου Γεωργιάδη ώστε να μπορέσει τα ανεβάσει στο φόρουμ; Ευχαριστώ
Ναι έχει υπάρχει. Ζωντανό παράδειγμα εγώ... Τώρα για το ανέβασμα, χρειάζονται δύο προϋποθέσεις:
-να έχουμε την άδεια του άρχοντα και
-να κάνει κάποιος την ψηφιοποίηση.
Ο άρχων αποκομίζει κέρδη από αυτά τα βιβλία και προφανώς δεν πρόκειται να συγκατατεθεί στην ανάρτησή τους. Όσο για την ψηφιοποίηση, θέλει πολύ κουράγιο που εγώ δεν έχω.

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Μήπως ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε βιβλία του Άρχοντα Ελ. Γεωργιάδου; Ευχαριστώ πολυ.

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Νεοκλή ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις αν υπάρχουν στη Αθήνα/ Θεσσαλονική και τις τιμές τους; Ευχαριστώ.

Από ψάλτες του Πατριαρχείου παλιούς ξεχνάς τον Παϊκόπουλο. Άλλοι αξιόλογοι εν ζωή παλιοί Πολίτες είναι ο Μαφίδης, και ο Παπαμανωλάκης (ελπίζω να μην ξεχνώ κανένα).
Συγγνωμη, παραληψις μου..!! Και κατι ασχετο, απο τα υπολοιπα βιβλια του Γεωργιαδη, τι υπαρχει αυτη τη στιγμη..?!?

Σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες(???) την διάθεση των βιβλίων την έχει αναλάβει ο γιος του άρχοντα! Ισχύει..??
Εάν ναι, έχουμε κανένα τηλέφωνο για επικοινωνία..??

Alex_i

Νέο μέλος
Νομιζω θυμαμαι στο περιπου την διευθυνση του στη Θεσσαλονικη, τουλαχιστο την οδο. Είναι μικρη οδος.
Αν ακομα ενδιαφερεσαι στειλε ενα π.μ.

bakou85

Παλαιο μελος
καλημέρα σας. Μπορεί καποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα βιβλία του Αρχοντος Λαμπαδαρίου;;

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
καλημέρα σας. Μπορεί καποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα βιβλία του Αρχοντος Λαμπαδαρίου;;
Από σύνδεσμο που δεν λειτουργεί πλέον αντιγράφω:
«....έκδοση εννεάτομης Ανθολογίας [(Τόμος Α':Εσπερινός, Τόμος Β': Όρθρος, Τόμος Γ': Θεία Λειτουργεία) , Τριώδιο, Ειρμολόγιον καταβασιών-αργόν και σύντομον, Δοξαστάριον Α&Β τόμοι, Η Αγία και Μεγάλη Εβδομάδα ] της οποίας Α' τόμος κυκλοφόρησε το 1986, ενώ ο Θ΄ (Πεντηκοστάριον) αναμένεται την ’νοιξη του 2006.»