Όρθρος και Λειτουργία 1 Αυγούστου 2014

ΓεωΣαβ

Μέλος
Μετά από πολλές συγκυρίες θα απουσιάζουν όλοι οι ψάλλοντες και με παρεκάλεσαν να ψάλλω, ότι δύναμαι (όντως αρχάριος), στον όρθρο και Λειτουργία την Παρασκευή 1η Αυγούστου 2014. Ξεκίνησα ήδη να προετοιμάζομαι και θα κάνω ότι μπορώ αφού είναι η πρώτη φορά που θα είμαι μόνος!!
Θα είμαι ευγνώμων αν κάποιος με κατευθύνει σε μουσικά κείμενα και/ή ηχητικά σχετικά με τις ακολουθίες που θα μου μειώσουν το άγχος!! Δύσκολα τα βαθιά νερά για μαθητεύομενο!! Σας ευχαριστώ.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Μετά από πολλές συγκυρίες θα απουσιάζουν όλοι οι ψάλλοντες και με παρεκάλεσαν να ψάλλω, ότι δύναμαι (όντως αρχάριος), στον όρθρο και Λειτουργία την Παρασκευή 1η Αυγούστου 2014. Ξεκίνησα ήδη να προετοιμάζομαι και θα κάνω ότι μπορώ αφού είναι η πρώτη φορά που θα είμαι μόνος!!
Θα είμαι ευγνώμων αν κάποιος με κατευθύνει σε μουσικά κείμενα και/ή ηχητικά σχετικά με τις ακολουθίες που θα μου μειώσουν το άγχος!! Δύσκολα τα βαθιά νερά για μαθητεύομενο!! Σας ευχαριστώ.

Επισυνάπτεται κατά τα γνωστά (για Τάμπλετ) σε pdf και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για κάθε ενδιαφερόμενο βεβαίως.
Δεν έγινε έλεγχος διότι διατελούν εν αδεία οι αρμόδιοι.
Σε ηχητικό εάν υπάρχει ενδιαφερόμενο μέλος ευχαρίστως να ανεβάσω τα ιδιόμελα των αίνων καθώς και τα Δόξα & νυν σε mp3 με το μουσικό όργανο του Μελωδού.
Καλό μας μήνα, και η Παναγιά βοηθός
 

Attachments

  • 01-08-2014 Όρθρος.pdf
    4.2 MB · Views: 302
  • 01-08-2014 Όρθρος.mel
    178.9 KB · Views: 16

A Ilatzis

Αλέξανδρος Ιλατζής
Ευχαριστώ πολύ τον κ.Βασίλη Κιαμηλίδη για την μεγάλη του προσφορά.

Συγνώμη αλλά μπορεί κάποιος να μου πει εάν έπρεπε να ειπωθεί ο Τρισάγιος ύμνος ('Αγιος ο Θεός...) ή το τροπάριο που αναφέρεται στον Τίμιον Σταυρόν (Τον Σταυρόν σου...) σήμερα 1η Αυγούστου του 2014

Ένας παλαιότερος και εμπειρότερος ψάλτης μου είπε που το γράφει να πεις Τον Σταυρόν σου.. γιατί χρησιμοποίησα τα μουσικά κείμενα του κ.Κιαμηλίδη και πραγματικά δεν ήξερα να του απαντήσω.



ευχαριστώ...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
.... Ένας παλαιότερος και εμπειρότερος ψάλτης μου είπε που το γράφει να πεις Τον Σταυρόν σου..

Τα "Δίπτυχα" προβλέπουν το Τρισάγιον. Το τυπικό της Εκκλησίας της Κύπρου προβλέπει "Τον Σταυρόν σου ..."
 
Top