«Επί σοι χαίρει» Ανθίμου Ιεροδιακόνου

Το ψάλαμε την Κυριακή. Πολύ ωραίο κείμενο. Μήπως όμως κάποιος συνάδελφος το έχει δακτυλογραφημένο ή και το ίδιο κείμενο με τον Πανδέκτη αλλά προσαρμοσμένο σε όλη την σελίδα; Ευχαριστώ.

Το κείμενο βγαίνει στην μισή επιφάνεια της A4 τυπωμένης σελίδας και έτσι έχει μικρότερο μέγεθος άρα και διαβάζεται δύσκολα.

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Το κείμενο βγαίνει στην μισή επιφάνεια της A4 τυπωμένης σελίδας και έτσι έχει μικρότερο μέγεθος άρα και διαβάζεται δύσκολα.
Προφανώς δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς τον εκτυπωτή σου ή έχει πρόβλημα. Το κείμενο από το μήν. #2 του Νεοκλή τυπώνεται μια χαρά καλύπτοντας όλη την επιφάνεια του Α4. Λάβε το όμως και σε pdf.

Attachments

Last edited:

parianos

Νίκος Γαβαλάς
Το ψάλαμε την Κυριακή. Πολύ ωραίο κείμενο. Μήπως όμως κάποιος συνάδελφος το έχει δακτυλογραφημένο ή και το ίδιο κείμενο με τον Πανδέκτη αλλά προσαρμοσμένο σε όλη την σελίδα; Ευχαριστώ.
Μηπως το Θελει ο συναδελφος με πιο μεγαλους χαρακτηρες οπως το εχω εγω για την στραβομαρα μου!:D
Υπαρχει το ιδιο μαθημα με καποιοες μικρες διαφορες στην αναλυση στην τελεια συλλογη του κ. Παπαζαρη στην σελιδα 391
εδω-
http://analogion.com/forum/showthread.php?t=24776

Attachments

Last edited:
Πολλές - πολλές ευχαριστίες και για τα δύο κείμενα. Και ο συνάδελφός μου, γιατί όπως είπα το ψάλαμε την προηγούμενη Κυριακή, είχε το ίδιο πρόβλημα (δεν έκανε προσαρμογή σε όλη την Α4 σελίδα) και χρησιμοποίησε την χειρόγραφη, αρκετά καλλιγραφική μορφή, η οποία όμως προσωπικά μου επιβάλει αργό τέμπο για να προλαβαίνω να διαβάζω.