Ψάχνω δακτυλογραφημένα το Αναστασιματάριον και το Ειρμολόγιον του Ιωάννου

Stayros

Παλαιό Μέλος
Καλησπέρα σε όλους ! Ψάχνω για αγορά η ανταλλαγή εάν κι εφόσον υπάρχουν δακτυλογραφιμένα το Αναστασιματάριον και το Ειρμολόγιον του Ιωάννου με τους ρυθμικούς πόδες .
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Μπορεί κανείς να αλιεύσει τά του όντος υπέροχου Πρωτοψάλτου Ιωάννου απ το papline.gr δακτυλογραφημένα ανά εβδομάδα.
Φυσικά χωρίς πόδια γιατί δέν έβαζε ο Ιωάννης ούτε και άλλοι παλαιοί διδάσκαλοι.
 
Καλησπέρα,

Η έκδοση του Πολυχρονακη (δακτυλογραφημενη) έχει και του πόδες.
 

zoslen

Βύρων Αναγνωστόπουλος
Καλησπέρα σε όλους ! Ψάχνω για αγορά η ανταλλαγή εάν κι εφόσον υπάρχουν δακτυλογραφιμένα το Αναστασιματάριον και το Ειρμολόγιον του Ιωάννου με τους ρυθμικούς πόδες .
Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει ενας και μονο τροπος για να χωρισει κανεις σε ρυθμικους ποδες: ενας πχ μπορει να προτιμα να χωριζει σε 2σημους-3σημους, αλλος σε 4σημους-6σημους, αλλος σε 5σημους-7σημους... Αρα εγω μπορει να εχω χωρισει με τροπο που εσυ να μην συμφωνεις.
 

Stayros

Παλαιό Μέλος
Θα προτιμούσα να είναι χωρισμένο σε 3σημους και 4σημους είναι η αλήθεια . Αν τα έχει κάποιος , θα του ήμουν υπόχρεος πραγματικά
 

weqwer

New member
Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει ενας και μονο τροπος για να χωρισει κανεις σε ρυθμικους ποδες: ενας πχ μπορει να προτιμα να χωριζει σε 2σημους-3σημους, αλλος σε 4σημους-6σημους, αλλος σε 5σημους-7σημους... Αρα εγω μπορει να εχω χωρισει με τροπο που εσυ να μην συμφωνεις.
Οι τρόποι είναι δύο:
Απλός (έως τετράσημος) και συνεπτυγμένος (από τετράσημος).
 
Top