Προτιμήσεις ψαλτών σε κοσμική μουσική

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
Από το δίσκο "Κρητών έπος" με το Βασίλη Σκουλά και το Νίκο Ανδρουλάκη. Στο τέλος των τραγουδιών ακολουθεί μαρτυρία από ανθρώπους της εποχής.
 

Attachments

  • Νίκος Ανδρουλάκης - Αετοπούλα απ' τον Ομαλό.mp3
    8.7 MB · Views: 12
  • Βασίλης Σκουλάς - Χορωδία - Χίτλερ να μην το καυχηθείς.mp3
    6.1 MB · Views: 7
  • Βασίλης Σκουλάς - Βιγλάτορες τση λευτεριάς.mp3
    9.3 MB · Views: 7

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης σε μία συναυλία του, τραγουδάει το "Η πικροδάφνη", με αρκετό σεβασμό τολμώ να πω, ακόμη και όταν προς το τέλος μπαίνουν και οι ηλεκτρικές κιθάρες στο "χορό" :cool:.
 

Attachments

  • Mixalhs_xatzhgiannhs-pikrodafnh__with_lyrics_.mp3
    2.8 MB · Views: 55
Νικόλαος Χάρχαλης (Χαρχαλάκης)
Παιδιά, μεγάλος παίχτης...
Πληροφορίες εδώ http://www.erotokritos.gr/index.php?topic=news&nid=204
και ένα ηχητικό παρακάτω.

Υ.Γ.Μεγάλος παίχτης. Η ρακί να δεις πως τραβιέται με κάτι τέτοιους τιτάνες της Κρήτης
 

Attachments

  • 06-AudioTrack 06.mp3
    3.2 MB · Views: 52

Shota

Παλαιό Μέλος
Ένα ωραίο ringtone για το κινητό :D
 

Attachments

  • tatruli.rar
    85 KB · Views: 26

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
Γεια σου Κώστα με τα ωραία σου! Μπορεί να διαφωνούμε σε πολλά, αλλά στο Στελλάρα συμφωνούμε απόλυτα!

 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Εγώ να αναφέρω την εξαιρετική μουσική παράσταση "απ' τον Αττίκ στο Γούναρη" στο θέατρο Ἀνεση (Αθήνα) για τους φίλους αυτού του είδους της μουσικής.
 

AGIOS

Νέο μέλος
κ.συντονιστά,Παναγιώτη.Συγγνώμη για το άσχετο του θέματος:έχω εισερχόμενα μηνύματα και δεν ανοίγουν.Γιατί?...Πως να ασχοληθώ με την κοσμική μουσική ,άμα δεν ανοίγουν τα μηνύματά μου(προσπαθώ,λίγο,να το σχετικοποιήσω,αλλά..δεν το βλέπω..!)
 
από μένα για σας , .. γιατί και γω έχω γεννέθλια σήμερα
η ηχογράφηση είναι σε home studio ,πρόκειται για demo , o δίσκος δεν γράφτηκε ποτέ
στίχοι μουσική Σίφης Κοκολάκης . επίσης ο ίδιος παίζει και όλα τα όργανα στην ηχογράφηση συν τις δεύτερες . εν έτη 2001 ..
 

Attachments

  • εδώ.wma
    4.4 MB · Views: 11
Top