Κυριακὴ Τυροφάγου. Τὸ στάδιον τῶν ἀρετῶν ἠνέῳκται

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Ο τρόπος που ψαλλεις μετράει για μένα. Ο τίτλος είναι για τα χαρτιά.

Αγαπητέ Μιχάλη όλα παίζουν τον ρόλο τους.Τι επιλογή μελών κάνεις,κατά πόσο έχεις εντρυφήσει στα μουσικά του κειμένου,τι χρόνο έχεις,τι παύσεις κάνεις,τι ύφος και άρθρωση παρουσιάζεις,γενικώς με τι τρόπο που λες κι εσύ αποδίδεις τα ψαλλόμενα.Συμφωνώ μαζί σου ότι ο τίτλος είναι για τα χαρτιά,αλλά πρέπει να είσαι σε συνεχή εγρήγορση και σε αέναη κοπιώδη προσπάθεια να τον δικαιολογείς.Γιατί καλά τα χαρτιά,καλή η φωνή,καλός ο τρόπος,αλλά πάντα πρέπει να συνοδεύονται από κάτι που όπως βλέπω το διαθέτεις σε μεγάλο βαθμό κι εσύ:ταπείνωση.

Αυτό με τον "τίτλο" έχει βγει από κάποιους εδώ μέσα που ενώ δεν έχω πει κουβέντα γι αυτούς συνεχίζουν να είναι σνομπ και γενικά να υποτιμούν και να κρίνουν απο την φούστα που φόρεσε η γειτόνισσα μέχρι το κουμπάκι του thanks εδώ στο φόρουμ. Περιμένουν στην γωνία να σε πατήσουν με το παραμικρό. Κριτές των πάντων...δεν θέλω να ασχοληθώ παραπάνω. Ευλογημένοι να είναι..

Μη στεναχωριέσαι.Ψάλε εσύ...αρχοντικά όπως κάνεις και μη δίνεις σημασία.Μερικές φορές άθελα μας πληγώνουμε άξια και με μεράκι εργατικά παιδιά όπως εσύ,χωρίς να λογαριάζουμε τις ευαισθησίες και την ψυχοσύνθεση του καθενός.Αν και πιστεύω ότι ο τίτλος που φέρεις στο Ψαλτολόγιο-Άρχων-δικαιολογεί σε μεγάλο βαθμό τη στάση κάποιων απέναντι σου!!!!!

Η καλοπροαίρετη κριτική ξεχωρίζει..

Ελπίζω την δικιά μου κριτική να την κατατάσσεις στις καλοπροαίρετες.Ο Θεός να σου δίνει δύναμη και υγεία.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Αγαπητέ Μιχάλη όλα παίζουν τον ρόλο τους.Τι επιλογή μελών κάνεις,κατά πόσο έχεις εντρυφήσει στα μουσικά του κειμένου,τι χρόνο έχεις,τι παύσεις κάνεις,τι ύφος και άρθρωση παρουσιάζεις,γενικώς με τι τρόπο που λες κι εσύ αποδίδεις τα ψαλλόμενα.Συμφωνώ μαζί σου ότι ο τίτλος είναι για τα χαρτιά,αλλά πρέπει να είσαι σε συνεχή εγρήγορση και σε αέναη κοπιώδη προσπάθεια να τον δικαιολογείς.Γιατί καλά τα χαρτιά,καλή η φωνή,καλός ο τρόπος,αλλά πάντα πρέπει να συνοδεύονται από κάτι που όπως βλέπω το διαθέτεις σε μεγάλο βαθμό κι εσύ:ταπείνωση.



Μη στεναχωριέσαι.Ψάλε εσύ...αρχοντικά όπως κάνεις και μη δίνεις σημασία.Μερικές φορές άθελα μας πληγώνουμε άξια και με μεράκι εργατικά παιδιά όπως εσύ,χωρίς να λογαριάζουμε τις ευαισθησίες και την ψυχοσύνθεση του καθενός.Αν και πιστεύω ότι ο τίτλος που φέρεις στο Ψαλτολόγιο-Άρχων-δικαιολογεί σε μεγάλο βαθμό τη στάση κάποιων απέναντι σου!!!!!



Ελπίζω την δικιά μου κριτική να την κατατάσσεις στις καλοπροαίρετες.Ο Θεός να σου δίνει δύναμη και υγεία.


Φυσικά είναι καλοπροαίρετη γι αυτό και το υστερόγραφο! Άσχετο αλλά τελικά αυτή η ηχογράφηση είναι 3ων ετών τελικά. Δεν είχα γράψει πέρσι κάτι. Οσο για το username μου. Ίσως έχεις δίκιο. Κατα πάσα πιθανότητα ναι! Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι εγώ...Που να έβαζα κάνα username Στανιτσας. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω... χαχαχαχα! Να είσαι καλά.
 
Top