Καραμπασης Δανιηλ=Τις λαλησει (Δοξα αινων Τυφλου) Πλ.Δος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων και μελος του
''Ψαλτολογιον'' , αγαπητος φιλος Δανιηλ Καραμπασης , ψαλλει το δικης μου συνθεσης Δοξαστικον των αινων της Κυριακης του Τυφλου : ''Τις λαλησει ..'' .
Θερμα τον ευχαριστω .
Επισυναπτω και το σχετικο μουσικο χειρογραφο που εγραψε το επισης μελος του ''Ψαλτολογιον'' , αγαπητος φιλος Στρατος (Ευστρατιος) Παπαϊωαννου , τον οποιο επισης θερμα ευχαριστω .
Ευπροσδεκτη καθε κριτικη για την εν λογω συνθεση .
 

Attachments

  • 7'08''=ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ Δανιηλ=Τις λαλησει (Β Λιναρδακη)Πλ.Δος.mp3
    2.9 MB · Views: 211
  • Δοξα αινων τυφλου(Βαγ Λιναρδακη)=Τις λαλησει Πλ.Αος.pdf
    120 KB · Views: 226

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Συμπληρωνω οτι η εν λογω ηχογραφηση ειναι εκτος ναου .
 

George

Ιεροψάλτης
Κ. Ευάγγελε απορώ πως με τα τόσα που έχετε γράψει δεν τυπώσατε ακόμα βιβλία.
 
Ευπροσδεκτη καθε κριτικη για την εν λογω συνθεση .[/quote]
================================================
....κ.Ευάγγελε προσέξτε λίγο την μουσική ορθογραφία ,το ψηφιστό και η βαρεία δεν μπαίνουν όπου λάχει και άμα λάχει:D
...οι πολλές επαναλήψεις του λόγου μου θυμίζουν τους βραδύγλωσσους που όταν αρχίζουν λέξη με σύμφωνο... μας πιάνει το φθινόπωρο !
Από εσάς του γκριζομάλληδες περιμένουμε και άλλα, μη μας τα δίνεται με το σταγονόμετρο.
Πάντως είναι καλό και αυτό έχει σημασία .
Ἔρρωσθε καὶ εὐδαιμονεῖτε!!!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Κ. Ευάγγελε απορώ πως με τα τόσα που έχετε γράψει δεν τυπώσατε ακόμα βιβλία.

Αγαπητε Γιωργο
Σχετικα με την απορια σου , το θεμα ειναι κυριως οικονομικο . Παντως σε ευχαριστω .
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ευπροσδεκτη καθε κριτικη για την εν λογω συνθεση .
================================================
....κ.Ευάγγελε προσέξτε λίγο την μουσική ορθογραφία ,το ψηφιστό και η βαρεία δεν μπαίνουν όπου λάχει και άμα λάχει:D
...οι πολλές επαναλήψεις του λόγου μου θυμίζουν τους βραδύγλωσσους που όταν αρχίζουν λέξη με σύμφωνο... μας πιάνει το φθινόπωρο !
Από εσάς του γκριζομάλληδες περιμένουμε και άλλα, μη μας τα δίνεται με το σταγονόμετρο.
Πάντως είναι καλό και αυτό έχει σημασία .
Ἔρρωσθε καὶ εὐδαιμονεῖτε!!![/QUOTE]

Αγαπητε Νικο
Σε ευχαριστω για την κριτικη σου . Εχω γραψει και παλιωτερα , πως απο ορθογραφια εχω μεσανυκτα . Και εχω και την κακη συνηθεια να μην διορθωνω (εννοω να μου διορθωνουν) οτι εχω γραψει . Τα αφηνω ετσι οπως ειναι στο πρωτοτυπο . Παντως νομιζω οτι αν καποια συνθεση μου ενδιαφερει καποιον , μπορει να την ψαλλει εστω και ανορθογραφη ή ακομα καλλιτερα μπορει στο δικο του αντιγραφο να καμει τις οποιες ορθογραφικες διορθωσεις
νομιζει . Και παλι ευχαριστω .
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κ. Βαγγέλη!!!
και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΤΕΛΕΣΜΕΝΟ!!!

Και εις άλλα με υγεία!!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!
 
Top