Ιστοσελίδα Καθηγητού κ. Κωνσταντίνου Καραγκούνη

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Εὐχαριστοῦμε Νεοκλῆ καί τόν ἀγαπητό κ. Καθηγητή !!!

Αγαπητοί μου, πάντες, χαίρετε εν Κυρίῳ.

Με αφορμή ένα μήνυμα το οποίο έλαβα από μέλος του Ψαλτολογίου σχετικά με την διδακτορική μου διατριβή,
σας ενημερώνω -και παρακαλώ, αυτό μην εκληφθή ως διαθεση αυτοπροβολής-,
ότι όλες σχεδὸν οι εργασίες μου είναι αναρτημένες στην προσωπική μου ιστοσελίδα:
www.kxkaragounis.gr.

Εκεί μπορείτε να βρεῖτε, να διαβάσετε και να κατεβάσετε και την Διδακτορική μου Διατριβή και τα "Παραλειπόμενα".
Εύχεσθε υπέρ του κοπιάσαντος για την πραγματοποίηση της Ιστοσελίδος.

Χαίρετε. Σας ασπάζομαι εν Χριστώ Ιησού, τω Κυρίω ημών.
 

tzark

Μέλος
Η σελίδα του https://www.kxkaragounis.gr/ είναι η προσωπική ιστοσελίδα του Κωνσταντίνου Χαριλ. Καραγκούνη, ο οποίος είναι μουσικολόγος, ιεροψάλτης και συγγραφέας. Στη σελίδα αυτή μπορείς να βρεις:

  • Πληροφορίες για το βιογραφικό, τα βιβλία και τις επιστημονικές δράσεις του κ. Καραγκούνη.
  • Άρθρα και δοκίμια για θέματα μουσικολογίας, ιεροψαλτικής, θεολογίας και φιλοσοφίας.
  • Βίντεο και ηχογραφήσεις από συνέδρια, ομιλίες και συναυλίες που έχει συμμετάσχει ή οργανώσει ο κ. Καραγκούνης.
  • Επικοινωνία με τον κ. Καραγκούνη μέσω email ή φόρμας επικοινωνίας.
Η σελίδα αυτή είναι μια πηγή γνώσης και πνευματικής ανάτασης για όσους ενδιαφέρονται για την Βυζαντινή μουσική και την Ορθόδοξη παράδοση. Επίσης, είναι ένας τρόπος να γνωρίσεις το έργο και τη σκέψη ενός σύγχρονου μουσικολόγου και ιεροψάλτη, που συνδυάζει την επιστημονική έρευνα με την πρακτική εμπειρία και την πνευματική αναζήτηση.
 
Top