Εορτή του Ναού της Αγίας Αικατερίνης Πετραλώνων 2011

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Και εφετος στην εορτη του ναου της αγιας Αικατερινης Πετραλωνων με την χαρη της αγιας τα πηγαμε μια χαρα!!Χοροστατησε ο κ.κΠαντελεημων επισκοπος Κορωνειας.Ηθελα να ευχαριστησω οσους ηρθαν προς βοηθεια αριστερα εψαλε ο λαμπαδαριος της μητροπολεως Νικαιας Οικονομιδης Μιχαηλ ..ιδιαιτερα ευχαριστω τον κ Φ. Κετσετζη τον κ Γ.Καρπουζη τον κ..Ι.Παπαδοπουλο τον κ.Γ.Χιτζιο και τα μελη του φορουμ κ. Γιαννη Μαλαμη και τον κ.Παναγιωτη Ρουστεμη για την πολυτιμη βοηθεια τους..ειχε πολυ κοσμο στον ναο και ειχαν βαλει το gain στο φουλ... ανεβαζω λιγα ηχητικα .... και να μας εχει ο Θεος καλα να ψαλουμε και του χρονου στην χαρη της!!!!
 

Attachments

  • δοξαστικο των αποστιχων των εισοδιων..25-11-2001.mp3
    7.1 MB · Views: 95
  • Χαιρει ο ουρανος και η γη..Φ.Κετσετζης.mp3
    2.2 MB · Views: 115
  • Θεοτοκε παρθενε..Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών ο Πανοσ. Αρχιμανδρίτης π. Μάξιμο.mp3
    3.8 MB · Views: 65
  • δοξολογια Ιακωβου β΄΄ ηχος.mp3
    13.8 MB · Views: 113

pano

Μέλος
Και εφετος στην εορτη του ναου της αγιας Αικατερινης Πετραλωνων με την χαρη της αγιας τα πηγαμε μια χαρα!!Χοροστατησε ο κ.κΠαντελεημων επισκοπος Κορωνειας.Ηθελα να ευχαριστησω οσους ηρθαν προς βοηθεια αριστερα εψαλε ο λαμπαδαριος της μητροπολεως Νικαιας Οικονομιδης Μιχαηλ ..ιδιαιτερα ευχαριστω τον κ Φ. Κετσετζη τον κ Γ.Καρπουζη τον κ..Ι.Παπαδοπουλο τον κ.Γ.Χιτζιο και τα μελη του φορουμ κ. Γιαννη Μαλαμη και τον κ.Παναγιωτη Ρουστεμη για την πολυτιμη βοηθεια τους..ειχε πολυ κοσμο στον ναο και ειχαν βαλει το gain στο φουλ... ανεβαζω λιγα ηχητικα .... και να μας εχει ο Θεος καλα να ψαλουμε και του χρονου στην χαρη της!!!!


συγχαρητηρια...το κύριε εκέκραξα σε ήχο πρώτο που ψάλατε έχει ανέβει???..που θα μπορούσα να το βρώ και σε κείμενο (pdf)....ευχαριστώ εκ των προτέρων.....
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Και εφετος στην εορτη του ναου της αγιας Αικατερινης Πετραλωνων με την χαρη της αγιας τα πηγαμε μια χαρα!!Χοροστατησε ο κ.κΠαντελεημων επισκοπος Κορωνειας.Ηθελα να ευχαριστησω οσους ηρθαν προς βοηθεια αριστερα εψαλε ο λαμπαδαριος της μητροπολεως Νικαιας Οικονομιδης Μιχαηλ ..ιδιαιτερα ευχαριστω τον κ Φ. Κετσετζη τον κ Γ.Καρπουζη τον κ..Ι.Παπαδοπουλο τον κ.Γ.Χιτζιο και τα μελη του φορουμ κ. Γιαννη Μαλαμη και τον κ.Παναγιωτη Ρουστεμη για την πολυτιμη βοηθεια τους..ειχε πολυ κοσμο στον ναο και ειχαν βαλει το gain στο φουλ... ανεβαζω λιγα ηχητικα .... και να μας εχει ο Θεος καλα να ψαλουμε και του χρονου στην χαρη της!!!!

Η Αγία να σε έχει γερό φίλε Δανιήλ να ψάλλεις πολλά-πολλά χρόνια να δοξολογείς τον Αγιο Θεό στον υπέροχο Ναό που υπηρετείς ή όπου αλλού η χάρις του Θεού σε αξιώσει να τον υμνολογείς.
Συγχαρητήρια για την άριστη εκτέλεση των ύμνων που ανάρτησες.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω τον καλο μου φιλο Γιωργο για τα καλα του λογια και μακαρι του χρονου να ειναι στην Αθηνα να βαλει ενα χερακι!! !!!!!!καθως ευχαριστω και το μελος pano!! αφου ηταν στον ναο καλο θα ηταν να ερχοταν κοντα μας !!!!! να πω πως το κεκραγαριο που ψαλαμε ειναι συνθεση του κ . Χιτζιου που ειναι πολυγραφοτατος και αριστα καταρτισμενος μουσικος .... και πολυ καλος αγιογραφος... τον ευχαριστω και παλι!!!!Ειναι πρωτοτυπο μαθημα και κατα την γνωμη μου ταιριαζε με τα προσομοια που ακολουθησαν!!!!!Ανεβαζω το κειμενο και ηχητικο οπως ειπωθηκε στον εσπερινο της αγιας Αικατερινης!! ...
 

Attachments

  • κεκραγαριο ηχος πρωτος Γ.Χιτζιου.pdf
    1.5 MB · Views: 92
  • κεκραγαριο ηχος πρωτος Γρ.Χιτζιου.mp3
    3.3 MB · Views: 88
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Ευχαριστω τον καλο μου φιλο Γιωργο για τα καλα του λογια και μακαρι του χρονου να ειναι στην Αθηνα να βαλει ενα χερακι!! !!!!!!

Μάλλον εσύ φίλε Δανιήλ πρέπει να έρθεις να βάλεις ενα χεράκι στην πανήγυρη του Ναού μου που είναι σε λίγες μέρες. Εσύ Δόξα τω Θεώ πλαισιούμενος υπό Αρχόντων και Διδασκάλων τα πήγες πολύ καλά, μάλλον θα περίσσευα εγώ.
Και του χρόνου να είσαι γερός.
 

Αντώνης Τίρυνθα

Παλαιό Μέλος
Ο Θεός να σας έχει καλά κύριε Δανιήλ.Εγώ δυστυχώς δεν μπορούσα να έρθω να συμψάλλω.Οι υποχρεώσεις όμως είναι υποχρεώσεις.Όταν θα έχω την ευκαιρία θα ρθω να τα πούμε.Ελπίζω να μπορέσω να σας δω την επόμενη Κυριακή.
Αν μπορέσετε ανέβαστε το Χερουβικό ή και τίποτα από λειτουργικά που ψάλατε.
 
Top