Xορωδία Σχολής Ζωοδόχου Πηγής Ακαδημίας

ieropsaltis

Δημήτρης Πετρόπουλος
Προηγιασμένη Μαρ. 2007(ζωντανή ηχογράφηση)
 

Attachments

  • DW_B0079.wav
    5.9 MB · Views: 157

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Καλή προσπάθεια κ φωνές αλλά δε μ αρέσει ο τρόπος που εκτελούνται ορισμένες αναλύσεις, πολύ εξωτερικά κ χτυπητά με σκοπό να κάνουν όλοι ακριβώς το ίδιο... Στυλιζαρισμένες θα έλεγα. Το ίδιο κ κάποιες έλξεις...
 

ieropsaltis

Δημήτρης Πετρόπουλος
Το θεμα των αναλύσεων είναι καθαρά υποκειμενικό ειδικά οταν ψελνει καποιος μόνος (φωνιτικές δυνατότητες, υφος χόρος χρονοςκτλ.) νομίζω όμως πως όταν ψέλνουμε χορώδιακα αυτός ειναι κ ο σκοπός να ψελνουμε οσο το δυνατον όλοι τα ίδια:).
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
συμφωνώ, απλά είπα οτι δε μου αρέσει πολύ ο συγκεκριμένος τρόπος με τον οποίο γίνονται οι αναλύσεις
 

greek487

Tasos N.
Κ. Δημητρη Πετροπουλε ευχαριστω παρα πολλη για τις ηχογραφησεις! Παρα πολλη ωραιες. Ανεβασε εαν μπορεις και αλλες. Μακαρι να ειχαμε τετοιες χορωδιες σε καθε ενορια. Εψελνες και εσυ μαζι? Επισης, πιος ειπε το απηχημα στο Νυν αι δυναμεις? Μηπως ηταν Κ. Γεωργιος Κωνσταντινου?
 

ieropsaltis

Δημήτρης Πετρόπουλος
κ. Νάσση χαίρομαι πολύ που σας αρεσε η χορωδία, το απήχημα το έκανε ο διευθυντής της σχολής ο κ Μεντάκης ο οποίος εχω την τιμή να είναι και δάσκαλός μου. Στη συγκεκριμένη ηχογράφηση έψελνα και εγώ. Ετοιμάζουμε και κάποιο cd με την ακολουθία της Ζωοδόχου Πηγής.
 
Top