[Ανακοίνωση] Virtual Psaltica 2009+ : Νέο δωρεάν πρόγραμμα για τη συγγραφή της Βυζαντινής Μουσικής στον Η/Υ

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Υπάρχει μια λύση εδώ για τους φίλους που έχουν vista.:wink:

Τι να πω!!!!
Προσπαθώ να το δω καλοπροαίρετα!!!
Δεν γεννηθήκαμε μαθημένοι!!!!
Ούτε εσείς φαντάζομαι..
Να είστε καλά...
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Τι να πω!!!!
Προσπαθώ να το δω καλοπροαίρετα!!!
Δεν γεννηθήκαμε μαθημένοι!!!!
Ούτε εσείς φαντάζομαι..
Να είστε καλά...
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...
Φυσικά και είναι καλοπροαίρετο.
Κι εγώ vista έχω και αντιμετωπίζω παρόμοια προβλήματα.
Είναι μια λύση που συχνά μου περνάει απ' το μυαλό.:confused:
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Υπάρχει μια λύση εδώ για τους φίλους που έχουν vista.:wink:

Φίλοι μου "στο διακονιάρη κομάτια δωσ¨του και στράτες ξέρει" λένε στο χωριό μου.Άν κουραστίκατε ή ενευριστήκατε με το να δίνετε εξηγήσεις σε κάποιους που δεν έχουν και μεγάλη ή καθόλου εμπειρία με Η/Υ μεταξύ αυτών και εγώ δε νομίζω ότι είναι σωστή η υπόδειξή σας και ο τρόπος αντίδρασης σας.
Πάντως ευχαριστούμε για όλα.
Άν είστε ψάλτες καλή δύναμη απόψε στον ακάθιστο και πάλι φίλοι θάμαστε.
Γιώργος Παλιούρας

Υ.Γ ιδιαίτερα σε μια κυρία φέρονται με περισσότερη ευπρέπεια όχι και να της δείχνετε το σφυρί να σπάσει τον Η/Υ.
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Συγχωρέστε με, είναι ένα αστείο που κυκλοφορεί μεταξύ όσων έχουμε vista. Ήλπιζα θα το ξέρατε.
Και πάλι συγγνώμη
Αντίο σας
 

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Συγχωρέστε με, είναι ένα αστείο που κυκλοφορεί μεταξύ όσων έχουμε vista. Ήλπιζα θα το ξέρατε.
Και πάλι συγγνώμη

Αυτό έχει ήδη γίνει..μην στενοχωριέσαι.
Όσοι ασχολούμαστε για πρώτη φορά με υπολογιστές, δεν τα ξέρουμε αυτά.
Να είσαι καλά:)
Καλό Πάσχα να έχεις:)
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ελένη, το συγκεκριμένο σφυρί (που σημειωτέον δεν είναι τυχαία μάρκα, αλλά γράφει επάνω Windows service pack 3) εγώ το χρησιμοποίησα ήδη!

ΥΓ Πάντως, επειδή ασχολούμαι λίγο με ανάλυση κειμένου, ο συγκεκριμένος διάλογος θα μπορούσε να γίνει διδασκαλικό παράδειγμα για το πώς μπορεί να παρεξηγηθεί κάποιος με αυτό που λέει, όταν δεν ξέρεις το ποιόν του.
 
Last edited:
Κύριε Μανιουσάκη
Ευχαριστούμε για το εξαίρετο δώρο σας το οποίο όμως δεν μπορώ να χαρώ αφού οι ελάχιστες γνώσεις μου στους ΗΥ δεν με βοηθούν να λύσω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Το εγκατέστησα μια χαρά (έχω Windows XP) αλλά στο format page μου βγάζει σφάλμα (compile error:Method or data not found). Τι πρέπει να κάνω; Παρακαλώ βοηθήστε με .
Ευχαριστώ

Υ.Γ. Ελπίζω να μη χρειαστεί να καταφύγω στην έσχατη λύση των φίλων με Vista
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Μακάρι κύριε Γιώργο να μου δίνατε και τη λύση που πιάνει στα XP .
Σίγουρα θα είστε πιο eXPert από μένα.

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, το οποίο όμως το έλυσα και το απόγευμα θα σας δώσω αναλυτικές οδηγίες με την επισύναψη σε βίντεο των αναλυτικών ενεργειών.
Βασίλης Κιαμηλίδης
 
Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, το οποίο όμως το έλυσα και το απόγευμα θα σας δώσω αναλυτικές οδηγίες με την επισύναψη σε βίντεο των αναλυτικών ενεργειών.
Βασίλης Κιαμηλίδης

Ευχαριστώ πολύ κύριε Βασίλη για την άμεση ανταπόκριση.
Θα περιμένω με αγωνία.
Ειρήνη
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Ευχαριστώ πολύ κύριε Βασίλη για την άμεση ανταπόκριση.
Θα περιμένω με αγωνία.
Ειρήνη

Ειρήνη!!!!!
Ελένη!!!!!
Και όλοι οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι !!!
Εκεί που είσαστε ήμουν, αλλά ο φίλος μου ο Τεχνικός μου έλυσε κι αυτό το πρόβλημα, και μου έδειξε τον τρόπο επικοινωνίας με το βίντεο αυτό,
Επισυνάπτω το σχετικό βίντεο στο οποίο υπάρχουν οδηγίες ηχητικές και οπτικές για την εγκατάστασή των στον υπολογιστή μας.
Εάν δεν μπορείτε να κατεβάσετε τις 578 σπάνιες γραμματοσειρές, θα σας τις ανεβάσω εγώ
Ευελπιστώ τα πιό πάνω να σας δώσουν το πιθυμητόν αποτέλεσμα
 

Attachments

  • Κατέβασμα & εγκατάσταση των 578 σπάνιων γραμματοσειρών από τον κ Μανουσιάκη.rar
    24.6 MB · Views: 207

manousiakisd

Μέλος
χαίρομαι απίστευτα όταν με το πρόβλημα του ενός προβληματίζονται και άλλοι,,,, με αυτόν τον τρόπο οι άνθρωποι συνεργάζονται - μαθαίνουν από τα λάθη που έγιναν στο παρελθόν, έτσι αποφεύγουν τα λάθη που θα γίνουν στο μέλλον και μπορούν να ζήσουν Ελεύθερα το παρόν!!!
Δ.Α.Μ.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
χαίρομαι απίστευτα όταν με το πρόβλημα του ενός προβληματίζονται και άλλοι,,,, με αυτόν τον τρόπο οι άνθρωποι συνεργάζονται - μαθαίνουν από τα λάθη που έγιναν στο παρελθόν, έτσι αποφεύγουν τα λάθη που θα γίνουν στο μέλλον και μπορούν να ζήσουν Ελεύθερα το παρόν!!!
Δ.Α.Μ.

Κύριε Μανουσιάκη θερμά!!!!! θερμά!!!! συγχαρητήρια και χίλια ευχαριστώ για την πολύ μεγάλη σας προσφορά σε όλους μας.
Σκεφτόμουν να ζητήσω την άδειά σας για να ανεβάσω και εδώ το ΖΙΡ σας με τις 578 γραμματοσειρές, διότι εκτιμώ πως κάποια από τα μέλη μάλλον θα δυσκολευθούν να την κατεβάσουν.
Τώρα μετά το παραπάνω μήνυμά σας πιστεύω πως ήδη την έχετε δώσει. Για τον λόγο αυτόν επισυνάπτω το σχετικό σας ΖΙΡ.
 

Attachments

  • SPANIES GRAMMATOSEIRES BYZANTINES, NEOELLINIKES, POLITONIKES, KALLIGRAFIKES, SXEDION, ELLHNIKES,.rar
    33.1 MB · Views: 218
X

xristos

Guest
Εχω windows vista και word 2007 με μενού εργαλείων στα αγγλικά.Κατέβασα το προγραμμά σας είδα το video εγκατάστασης αλλά δεν εμφανίζονται οι πίνακες με τους χαρακτήρες.Σας παρακαλώ δώστε σαφείς οδηγίες για τα vista.Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Εχω windows vista και word 2007 με μενού εργαλείων στα αγγλικά.Κατέβασα το προγραμμά σας είδα το video εγκατάστασης αλλά δεν εμφανίζονται οι πίνακες με τους χαρακτήρες.Σας παρακαλώ δώστε σαφείς οδηγίες για τα vista.Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Κύριε Πιπέρο.
Τους πίνακες με τους χαρακτήρες θα τους δείτε από τα fonds σας, εφόσον έχετε καταχωρήσει τις 578 γραμματοσειρές.
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

manousiakisd

Μέλος
Εχω windows vista και word 2007 με μενού εργαλείων στα αγγλικά.Κατέβασα το προγραμμά σας είδα το video εγκατάστασης αλλά δεν εμφανίζονται οι πίνακες με τους χαρακτήρες.Σας παρακαλώ δώστε σαφείς οδηγίες για τα vista.Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

χαίρετε!
οι πίνακες στο 2007 εμφανίζονται αλλά διαφορετικά απ' ότι στο 2003.
αν παρατηρήστε στο τέλος απ' το μενού του word υπάρχει μια καρτέλα που ονομάζετε "μακροεντολές". εκεί θα βρείτε τα κουμπιά του προγράμματος:)!
 

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Κύριε Κιαμηλίδη
Ευχαριστώ πολύ, για το videο. Με διευκόλυνε πάρα πολύ!!:)
Να είστε καλά.
Τελικά το "Ψαλτολόγιο", έχει διπλό ρόλο....:p
Να μας εκπαιδεύσει, όχι μόνο στα της ψαλτικής, αλλά ΚΑΙ στα του υπολογιστή:p:p
Δεν φανταζόμουν ποτέ, όταν βρήκα αυτή τη σελίδα, ότι συγχρόνως θα μάθω ένα "σωρό πράγματα..." όσον αφορά τον υπολογιστή.:p
Και μάλιστα.."δωρεάν"!!:p:p Μικρό πράγμα είναι αυτό;;;; Για μένα καθόλου.
Το αντίθετο μάλιστα...
Ευχαριστώ πολύ ΟΛΟΥΣ όσους συνεισφέρουν και σ' αυτή μου την πρόοδο, και αν τους κουράζω λίγο παραπάνω με την άγνοιά μου, ας με συγχωρέσουν.
Δεν φαντάζεστε όμως τι χαρά έχω όταν μαθαίνω κάτι καινούργιο!!!:p:p
 

manousiakisd

Μέλος
Κύριε Κιαμηλίδη
Ευχαριστώ πολύ, για το videο. Με διευκόλυνε πάρα πολύ!!:)
Να είστε καλά.
Τελικά το "Ψαλτολόγιο", έχει διπλό ρόλο....:p
Να μας εκπαιδεύσει, όχι μόνο στα της ψαλτικής, αλλά ΚΑΙ στα του υπολογιστή:p:p
Δεν φανταζόμουν ποτέ, όταν βρήκα αυτή τη σελίδα, ότι συγχρόνως θα μάθω ένα "σωρό πράγματα..." όσον αφορά τον υπολογιστή.:p
Και μάλιστα.."δωρεάν"!!:p:p Μικρό πράγμα είναι αυτό;;;; Για μένα καθόλου.
Το αντίθετο μάλιστα...
Ευχαριστώ πολύ ΟΛΟΥΣ όσους συνεισφέρουν και σ' αυτή μου την πρόοδο, και αν τους κουράζω λίγο παραπάνω με την άγνοιά μου, ας με συγχωρέσουν.
Δεν φαντάζεστε όμως τι χαρά έχω όταν μαθαίνω κάτι καινούργιο!!!:p:p

Πιστέψτε με χαρά είναι διπλή, όταν βοηθάς κάποιον που σε χρειάζεται!
 
Ειρήνη!!!!!
Ελένη!!!!!
Και όλοι οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι !!!
Εκεί που είσαστε ήμουν, αλλά ο φίλος μου ο Τεχνικός μου έλυσε κι αυτό το πρόβλημα/QUOTE]

Κύριε Βασίλη κι εγώ ήμουν κάποτε εκεί που είστε εσείς τώρα, προ εικοσαετίας και για δέκα χρόνια πίσω. Πεθύμησα μια βόλτα στην παραλιακή αλλά δεν υπάρχει φίλος τεχνικός για να μου βρει λύση.

Το μάθημά σας ήταν άκρως κατατοπιστικό και εύληπτο. Κατέβασα τις γραμματοσειρές και προχωράω . Ελπίζω να τα καταφέρω.
Σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και τον κόπο σας να μας διαφωτίσετε. Και επειδή οι μέρες έφτασαν

Καλό Πάσχα - Καλή Ανάσταση σε όλους
 
Top