"Latest Profile Posts" τί είναι;

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Dημήτρη ευχαριστούμε θερμά για την προσπάθειά σου. Παρά τις...ανθρώπινες στιγμές που έχει κατά καιρούς το ψαλτολόγιον, είναι το σημείο αναφοράς στη ψαλτική και ένα μεγάλο κενό για το διάστημα της μη-λειτουργίας του.

Έχω μια ερώτηση, τι είναι το "Latest profile posts"; Μου εμφανίζει εκεί κάποιες συζητήσεις που δε θυμάμαι να ξεκίνησα/συμμετείχα. Ευχαριστούμε και πάλι.
ΥΓ, Το κόστος αποκατάστασης εσύ το ανέλαβες φαντάζομαι ε;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Στη παλιά έκδοση vBulletin θα θυμάσαι ότι μπορούσες να στείλεις σε μέλη ΠΜ και δημόσια μηνύματα στο προφίλ τους, όπως και σ᾿ αυτή τη νέα έκδοση XenForo.
Αυτά τα Latest profile posts δημόσια μηνύματα στα προφίλ μελών εμφανίζονται δεξιά στη μπάρα κάτω από τα Latest posts τη ροή δηλαδή των δημόσιων μηνυμάτων - τελευταίων δημοσιεύσεων ή στη σελίδα What's new κάτω από τα δημόσια μηνύματα των θεμάτων/συζητήσεων.
Βασικά τα Latest profile posts δεν μας αφορούν και δεν μας ενδιαφέρουν. Και δεν πρόκειται για δημόσιες συζητήσεις.


ΥΓ. Για το κόστος κλπ έχουν συζητηθεί στο θέμα Λέγε, Πάλιν, Ψαλτολόγιον.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Πάντως, γιά νά ἔχουν τέτοια προβολή τά profile posts στήν ἀρχική σελίδα, σημαίνει ὅτι κάτι ἄλλο ἐξυπηρετοῦν, πού ὅμως ὅπως ἔχουμε συνηθίσει καί θέλουμε τίς συζητήσεις στό Ψ, δέν υἱοθετοῦμε τέτοιες συζητήσεις, δηλαδή νά γίνονται συζητήσεις μέσα στά προφίλ διαφόρων μελῶν.
Τίς συζητήσεις τίς θέλουμε σέ οὐδέτερο χῶρο, αὐτό τοῦ φόρουμ, καί ὄχι μέσα στά προφίλ.
Κάτι ὑποψιάστηκα ἀπό κάποια πράγματα πού μοῦ ἔγραψε ἔνα μέλος (σχετικά καί μέ πολλά ἄλλα πού πρέπει νά μάθουμε) καί μετά διάβασα στό ψαχτῆρι γι᾿ αὐτή τή λειτουργικότητα τῶν profile posts, γιά τά ὁποία ὅμως ὑπάρχει ἐπιλογή στό XF 2.0 νά μήν ἐμφανίζονται καί θά τό προτείνουμε στόν Διαχειριστή, ὁ ὁποῖος βέβαια καί χρόνο δέν ἔχει καί τελικά εἶναι ἥρωας γιά ὅσα κατάφερε καί ἀπολαμβάνουμε πάλιν!
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Έτσι θα faceboόkιζε Ψαλτολόγιο κι άλλο.. ήδη το XF φανερά facebookίζει αρκετά! μετά θα το λέγαμε Psaltobook ή Cantobook :D
Νομίζω έχει επιλογή αποκλεισμού .. ; έρε γλέντια :D βλέπω κάποιοι να ποστάρουν μόνοι τους σε κλειστό κύκλο όπως στο facebook :D :D :D
 
Top