Kani Karaca

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Τί βρίσκει κανείς όταν ψάχνει το ... σπίτι του:D
Μόνο που το πικ απ είναι χαλασμένο!
Μήπως ξέρει κανείς τί είναι;
Επισυνάπτονται φωτο του κουτιού περιέχοντος πέντε 45άρια δισκάκια...
 

Attachments

  • ATAKAN PLAK A.jpg
    ATAKAN PLAK A.jpg
    361.6 KB · Views: 31
  • ATAKAN PLAK B.jpg
    ATAKAN PLAK B.jpg
    267.2 KB · Views: 35

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ;45445 said:
ΑΤΑΚΑΝ ΠΛΑΚ ...
Αὐτό δέν πρέπει νά εἶναι τό ὄνομα τοῦ τραγουδιστῆ (ἤ χότζα· δέν ξέρω). Τό ὄνομά του πρέπει νά εἶναι MEVLUTHAN HAFIZ. Ὁ Χριστάκις θά ξέρει περισσότερα...


 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Όχι, είναι ο (μακαρίτης πλέον) περίφημος Kâni Karaca στα νιάτα του. Τυφλός από πολύ μικρός.
Σωστός· εὐχαριστοῦμε.

Ἀναφορικά μέ τίς ὑποθέσεις μου... ἀφοῦ καί μέσα στήν φωτο γράφει MEVLUT, δέν εἶναι αὐτό τό ὄνομα. Τό τί σημαίνει τό MEVLUTHAN HAFIZ θά μᾶς τό ποῦν οἱ τουρκομαθεῖς... Καιρός νά μάθουμε καί τουρκικά...


 

despotis.n

Δεσπότης Νικόλαος
Σωστός· εὐχαριστοῦμε.

Ἀναφορικά μέ τίς ὑποθέσεις μου... ἀφοῦ καί μέσα στήν φωτο γράφει MEVLUT, δέν εἶναι αὐτό τό ὄνομα. Τό τί σημαίνει τό MEVLUTHAN HAFIZ θά μᾶς τό ποῦν οἱ τουρκομαθεῖς... Καιρός νά μάθουμε καί τουρκικά...


To MEVLUT: είναι ιεροτελεστία που διαβάζεται στο σαραντισμό, όταν πάει κάποιος στρατό, στο 40νθήμερο μνημόσυνο.
MEVLUTHAN: είναι αυτός που εκτελεί, είναι ο ειδικός για τη συγκεκριμένη ιεροτελεστία.
HAFIZ: αυτός που ξέρει απέξω το κοράνι.
ΑTAKAN: το όνομα της εατιρείας PLAK δίσκων.

Τα μεταφέρω με επιφύλαξη από συνάδελφο οποίος γενήθηκε στην Πόλη και ξέρει Τουρκικά.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Θα φτιάξω το πικ-απ και θα συγκρίνω το άκουσμα των δίσκων με αυτό της ιστοσελίδας που δίνει ο V_Z. Αν αξίζει τον κόπο θα επανέλθω δριμύτερος με ... αναβατόριο!:D
Αλλά κατά Σεπτέμβριο μεριά:D
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Θα φτιάξω το πικ-απ και θα συγκρίνω το άκουσμα των δίσκων με αυτό της ιστοσελίδας που δίνει ο V_Z. Αν αξίζει τον κόπο θα επανέλθω δριμύτερος με ... αναβατόριο!:D
Αλλά κατά Σεπτέμβριο μεριά:D
Κύριε Γιάννου, ἐδῶ εἶστε ἤ στή Σάμο;

Χθές εἶδα αὐτό τό (προϋπάρχον) θέμα: Kani Karaca

Περιμένουμε...


 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
π. Μάξιμος;46179 said:
Κύριε Γιάννου, ἐδῶ εἶστε ἤ στή Σάμο;

Χθές εἶδα αὐτό τό (προϋπάρχον) θέμα: Kani Karaca

Περιμένουμε...




Με τον κίνδυνο να μου αποδοθεί και πάλι οφφίκιον... παπαρατσικόν, ενημερώνω ότι ο φίλτατος κ. Γιάννου οδεύει προς το νησί των Φαιάκων για ευχάριστο λόγο....

Δ.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Κύριε Γιάννου, ἐδῶ εἶστε ἤ στή Σάμο;
Χθές εἶδα αὐτό τό (προϋπάρχον) θέμα: [URLKani Karaca[/URL]
Περιμένουμε...

Όπως βλέπετε πάτερ Μάξιμε, ο ... πανταχού παρών στο διαδίκτυο Δημήτρης απάντησε για ... μένα. Προ μισού λεπτού του είχα στείλει μήνυμα ότι ο γιος μου πέρασε στο Μουσικό του Ιονίου Πανεπιστημίου.
Υπάρχοντες λοιπόν σε κατάσταση αναμονής δεν πήγαμε ... πουθενά, ούτε φάγαμε ... τίποτα :D.
Τώρα βέβαια η μετατροπή του βυνιλίου σε .. τελειΐτσες παίρνει αναβολή λόγω Κέρκυρας!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Όπως βλέπετε πάτερ Μάξιμε, ο ... πανταχού παρών στο διαδίκτυο Δημήτρης απάντησε για ... μένα. Προ μισού λεπτού του είχα στείλει μήνυμα ότι ο γιος μου πέρασε στο Μουσικό του Ιονίου Πανεπιστημίου.
Υπάρχοντες λοιπόν σε κατάσταση αναμονής δεν πήγαμε ... πουθενά, ούτε φάγαμε ... τίποτα :D.
Τώρα βέβαια η μετατροπή του βυνιλίου σε .. τελειΐτσες παίρνει αναβολή λόγω Κέρκυρας!
Συγχαρητήρια κ. Γιάννου· πολύ χαίρομαι!
Νά τόν χαίρεστε!
Πάντα χαρές καί τό βυνίλιο δέν παθαίνει τίποτε· ἄς περιμένει· ἐσεῖς νἆστε καλά καί ἡ οἰκογένεια!

Καί πάλι συγχαρητήρια!!!
Αὐτά νά ἀνακοινώνονται· μιά «οἰκογένεια» εἴμαστε!!!​


 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos

Αὐτά νά ἀνακοινώνονται· μιά «οἰκογένεια» εἴμαστε!!![/CENTER][/B]

Έτσι! Άντε λοιπόν κι εγώ:

Πρωτίστως συγχαίρω τον υιό του αγαπητού μας Νικολάου Γιάννου, και τους γονείς φυσικά-μην ξεχνιόμαστε! Καλές σπουδές!

Και η δική μου τρίτη θυγατέρα πέρασε στην Φιλοσοφική, εκεί που επιθυμούσε δηλαδή.
 
Top