Kατανυκτικό Τριώδιο

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Ευχαριστούμε πολύ Δάσκαλε. Η σύνθεση του δοξαστικού σε ποιόν ανήκει;
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ειδα πως δεν έχω ανεβάσει πράμα από τις προηγιασμένες και για να μην χάσει η βενετιά βελόνι..... ορίστε το νυν αι δυνάμεις:)Καλή ακρόαση και καλή σαρακοστή α...... και πάντα γειά
 

Attachments

  • νυν αι δυναμεις.mp3
    2.9 MB · Views: 36

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Εκφραση και γλυκύτητα.....Πάντα γειά στο ποθούμενον Ρέθεμνος
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητοί, από την σημερινή Κυριακή του ασώτου, κατά την οποία εγώ (δεν ξέρω για σας) εορτάζω:), επισυνάπτω τα παρακάτω αρχεία.Αριστερά ακούγεται ο Λεωνίδας Δασκαλάκης, μαθητής μου, ο οποίος εκτελούσε χρέη Λαμπαδαρίου.Σε κάποια κομμάτια πχ στα πλήθη και στα δεύτερα των αίνων του πρώτου και στο ιδιόμελο του Τριωδίου καθώς και στα λειτουργικά ψάλλει ο σεβαστός Μ.Χαμαράκης.Πάντα γεια
 

Attachments

  • αινοι.mp3
    8.4 MB · Views: 20
  • πατερ αγαθέ.mp3
    4.6 MB · Views: 18
  • λειτουργικα ήχος πρώτος.mp3
    5.3 MB · Views: 21
  • Την μωσεως ωδήν.mp3
    2.1 MB · Views: 21
  • Της μετανοίας.mp3
    3.7 MB · Views: 16
  • Των γηγενων.mp3
    1.2 MB · Views: 11
Last edited by a moderator:

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Αγαπητοί, από την σημερινή Κυριακή του ασώτου, κατά την οποία εγώ (δεν ξέρω για σας) εορτάζω:), επισυνάπτω τα παρακάτω αρχεία.Αριστερά ακούγεται ο Λεωνίδας Δασκαλάκης, μαθητής μου, ο οποίος εκτελούσε χρέη Λαμπαδαρίου.Σε κάποια κομμάτια πχ στα πλήθη και στα δεύτερα των αίνων του πρώτου και στο ιδιόμελο του Τριωδίου καθώς και στα λειτουργικά ψάλλει ο σεβαστός Μ.Χαμαράκης.Πάντα γεια
Συγχαρητήρια σε όλους αλλά ειδικά στον Λεωνίδα που επί 15 συναπτά έτη βρίσκεται κοντά στο Δάσκαλο, μελετάει και το αποτέλεσμα που ακούγεται στην ηχογράφηση δικαιώνει απόλυτα τους κόπους του.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Aγαπητοί μου, καλή σαρακοστή σε όλους σας.Ανεβάζω μερικά ηχητικά από την χθεσινή Κυριακή της Τυρινής.Το χερουβικό το ψάλλει ο υιός μου Αριστείδης.Πάντα γεια
 

Attachments

  • το στάδιον (2).mp3
    2.3 MB · Views: 13
  • Δοξαστικό Τυρινής.mp3
    4.1 MB · Views: 14
  • δύναμις ήχος γ Α.M.mp3
    2.7 MB · Views: 10
  • χερουβικο νικολαιδη (2).mp3
    5.3 MB · Views: 21
Last edited by a moderator:

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αλλη μια εκτελεση του δοξαστικου της ορθοδοξιας σε μελος Πετρου απο ηχογραφηση μεσω κινητου.Παντα γεια
 

Attachments

  • ΜΩΣΗΣ ΤΩ ΚΑΙΡΩ.mp3
    6.5 MB · Views: 9

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Aγαπητοί από την σημερινή Κυριακή άσματα με τον εκτελούντα χρέη λαμπαδαρίου μαθητή μου Λεωνίδα Δασκαλάκη.Η ηχογράφηση είναι με κινητό τηλέφωνο.Πάντα γεια
 

Attachments

  • τοις εν σκοτει .mp3
    3.9 MB · Views: 9
  • αινοι πλ α.mp3
    9.2 MB · Views: 13
Last edited:
Top