I books

Dendramis

Νέο μέλος
Χρησιμοποιω εδω και αρκετούς μηνες Tablet στο ψαλτηρι της ενορίας οπου ψελνω ερασιτεχνικά .Τελικα μονο το IPAD αξιζει!!!!!!!! Τα tablet με android ερχονται πολυ πισω στην σύγκριση ............εχω και τετοιο.....Δυστηχος οι φτηνοτερες ταμπλετες του εμπορίου δεν εχουν λειτουργικό iOS .Και οι εποχες ειναι δύσκολες ..........Αλλα καμια σχέση !!!!!!!!!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Εάν μπορείς να διαθέσεις 1000 ευρώ μπορείς να πάρεις ένα iPad και ένα Android tablet. Αν διέθετες 200 ευρώ, εσύ ποιο θα διάλεγες;
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητέ κύριε Dendramis δοκίμασε ένα από τα αρχεία που ανεβάζω εδώ και εάν δεν είσαι ικανοποιημένος γράψε πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς.
Εγώ έχω και το arnova & samsyng galaxy 10,1 '' (160€ & 300€ το άλλο) και η αλλαγή των σελίδων γίνεται ''σφαιράτη''. Τα βιβλία με ''βαριές'' σελίδες λόγω υψηλής ανάλυσης καθυστερούν και δεν είναι χρησιμοποιήσιμα στον ναό.
Βς
 

Dendramis

Νέο μέλος
Το πλεονέκτημα του iPad κατα την γνωμη μου ειναι οτι μπορείς να εχεις μπροστα στην οθονη σου 9 σελιδες και να μεταβαινεις πολυ πιο γρηγορα σε καποια σελιδα ειδικά σε βιβλια με πολλες σελιδες π.χ στο ΑΝΑΣΤΑΣΙΜΑΤΑΡΙΟΝ απο τους συντομους αινους στην αργή δοξολογια σε ελάχιστα δευτερολεπτα και να αλλάζεις αμέσως βιβλια!!!!!!!!Ποια εφαρμογη απο το android χρησιμοποιείται για βιβλιοθήκη ;Θα μου κανετε ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ !!!!!!!! Υπαρχει Ταμπλετ εκτος απο apple που χρησιμοποιεί λειτουργικό iOS ;.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Το πλεονέκτημα του iPad κατα την γνωμη μου ειναι οτι μπορείς να εχεις μπροστα στην οθονη σου 9 σελιδες και να μεταβαινεις πολυ πιο γρηγορα σε καποια σελιδα ειδικά σε βιβλια με πολλες σελιδες π.χ στο ΑΝΑΣΤΑΣΙΜΑΤΑΡΙΟΝ απο τους συντομους αινους στην αργή δοξολογια σε ελάχιστα δευτερολεπτα και να αλλάζεις αμέσως βιβλια!!!!!!!!Ποια εφαρμογη απο το android χρησιμοποιείται για βιβλιοθήκη ;Θα μου κανετε ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ !!!!!!!! Υπαρχει Ταμπλετ εκτος απο apple που χρησιμοποιεί λειτουργικό iOS ;.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

Θα μπορουσατε να ανεβασετε στο youtube ενα video για να δουμε τη διάφορα;
Πάντως είναι γεγονος πως μερικά αρχεία πραγματικα αργούν να εμφανιστούν στην οθόνη. Πρόκειται για αρχεία PDF που είναι σε συμπιεσμένη μορφή. Όμως μπορούμε οποιαδήποτε στιγμη, να τα αποσυμπιεσουμε και έτσι ανοίγουν στο λεπτο. Απλα όταν τα μοιραζουμε στο internet δε βολευει να έχουν μεγαλο μέγεθος.
Τώρα αυτό το μήνυμα τογραφω χρησιμοποιώντας tablet επτά ιντσών έτσι δε μπορω να γράψω περισσότερα όμως για κοιτάξτε και εδώ στο http://m.youtube.com/watch?v=Lr16OkE29uA και εδώ http://psalticbookdroid.blogspot.gr/ οπου με android tablet αλλά και κινητό αν αποσυμπιεσουμε βιβλια όπως για παράδειγμα η παρακλητική ανοίγουν τόσο γρήγορα που δε χρειαζεται κάτι παραπανω. Ωστόσο επειδή μπορεί να μην έχω καταλάβει κάτι γι αυτό ζήτησα να μας δειξετε βίντεο.
 
Last edited:

Dendramis

Νέο μέλος
Δεν γνωριζω τον τροπο για ν΄ανεβασω βιντεο.Θα προσπαθησω παντως μόλις βρω χρονο.Αν ομως εχετε καποιον γνωστο με iPad ζητήστε του να κατεβάσει την εφαρμογη iBooks και καταβαστε ενα αρχείο σε μορφηPDF .Νομιζω οτι θα θα σας αρέσει !!!!!!!!Δεν ξεχωρίζει τα θέματα των βιβλίων αλλα ξεφιλιζετε πολυ γρηγορα!!!!!!!!!
 
Top