Aγ. Τριάδα Πειραιώς 27/01/2013

aposto

Παλαιό Μέλος
Καλημερα σε ολους τους φιλους.
Επισυναπτω σημερινη βιντεοσκοπηση την οποια εκανα σημερα στον Μητροπολητικο Ναο Αγιας Τριαδος Πειραιως
Ψαλλει ο Πρωτοψαλτης κ.Αθανασιος Πεττας.
Συνοδεια ισοκρατηματος ο εκλεκτος κ.Κων/νος Σαριδης.
1:Πασαπνοη κ στιχηρο Υμνουμεν σου Χριστε.
2:Αγιος ο Θεος κ Δυναμις ηχος α παθητικος ιδιου.
3:Δοξα Ευαγγελιου κ Χερουβικον ηχος σε ηχο α.
4:Αξιον εστι ηχος α.
Καλη ακροαση.






Τα αφιερωνω ιδιαιτερως στους εκλεκτους φιλους και Πρωτοψαλτες
1:Γιαννουτσο Κων/νο
2:Δαρλαση Γεωργιο
3:Αγγελη Ανδρεα.
 
Αγαπητέ μου φίλε Αποστόλη, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την τιμή της αφιέρωσης των ύμνων αυτών πρός την ταπεινότητα μου.
Γεμάτος συγκίνηση εκφράζω τα θερμά μου συγχαρητήρια πρός τον σεβαστό και λίαν αγαπητό Δάσκαλο μου κ. Αθανάσιο Πέττα, Άρχοντα Πρωτοψάλτη. Και πάλι θα το πώ.
Ο πανδαμάτωρ χρόνος φαίνεται ότι δείχνει με τη βοήθεια της Αγίας Τριάδος, την οποία διακονεί, τον σεβασμό του απέναντι σε αυτόν τον ακάματον εργάτην του Αναλογίου.
Δάσκαλε μου να είσαι πάντα καλά !

Κ. Γιαννούτσος
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Καλησπέρα Απόστολε!

Σε ευχαριστώ κ εγώ με τη σειρά μου για τη τιμή της αφιέρωσης μεταξύ των ονομάτων των δυο αγαπητών μας φίλων πρωτοψαλτών κ.κ. Κων/νου Γιαννούτσου και Γεωργίου Δαρλάση.


Ο Θεός να χαρίζει στο Δάσκαλο υγεία και δύναμη να τον χαιρόμαστε για πολλά ακόμη χρόνια.

Σε ευχαριστούμε φίλε Απόστολε.

Ο Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος Βοήθειά μας.

Καλή δύναμη!
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Ανδρεα σ ευχαριστω για τα καλα λογια που εγραψες αλλα πιστεψε με το θεωρω καθηκον μου κ το επιβαλλω στον εαυτο μου να πηγαινω να γραφω αυτους τους ανθρωπους γιατι κ η επαρχια μας θελει να τους ακουσει ειμαι απο Βολο κ ξερω τι σου λεω αλλα Δοξα τω Θεω λογω του επαγγελματος ειμαι θεωρω προνομιουχος το οτι βρισκομαι Αθηνα κ μπορω κ τους βλεπω κ τους ακουω κ πινουμε κ εναν καφε μαζι.Ειναι μεγαλη τιμη για μενα αυτο που βρισκομαι αναμεσα τους διοτι ο καθενας τους ειναι ξεχωριστος κ συναμα παιρνω κ διαφορα ακουσματα κ θεσεις.Να σαι καλα κ παλι.
Μακαρι να ειχα την ελευθερια στο χρονο μου να ερχομουνα κ σε εσενα κ στον κ.Κωστα και στον κ.Γιωργο να σας εγραφα.
Να στε καλα ολοι σας.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Φίλε μου Απόστολε είσαι ο μόνος που τον προβαλεις μέσα από βιντεο για να τον χαιρόμαστε και εμείς στην επαρχία.

Εγώ 2 φορές τον συνάντησα στη Ζωή μου ( τα έτη 2000 & 2012 )ενώ τον άκουγα από αρχείο του πατρός μου(μαγνητοταινίες) από 15 ετών.

Η Παναγία Τριάδα να σου δίνει δύναμη και υγεία.

Αναμένουμε βιντεο και από το Τριώδιο.

Να δώσει ο Θεός να τον απολάυσουμε και εμείς έστω διαδυκτιακά καποια Κυριακή του Τριώδιου , αν μπορέσεις και πας να τον βιντεοσκοπήσεις.

Εύχου..

Ανδρέας.
 
Last edited:

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Αγαπητέ φίλε Αποστόλη, σε ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου πάρα πολύ για την αφιέρωση των σημερινών ηχογραφήσεων από τον Ι.Ν. Αγ.Τριάδος Πειραιώς όπου ψάλλει ο φίλος και δάσκαλος κ.Αθανάσιος Πέττας. Εύχομαι ο Θεός να τον έχει καλά και να μας ψάλλει με αυτή την μοναδική ζωντάνια που τον διακρίνει.
Επίσης ευχαριστώ και τους αγαπητούς φίλους κ.κ. Κων.Γιαννούτσο και Ανδρέα Αγγελή για την αγάπη τους και την εμπιστοσύνη τους προς το πρόσωπό μου.

Σας χαιρετώ όλους με περίσσια αγάπη

Γ.Δαρλάσης
 

karaviotisdim

Μέλος
Εκλεκτοί φίλοι καί ακούραστοι εργάτες τού αναλογίου Θερμώς σας χαιρετώ
Κύριε Απόστολε καί εξαίρετοι μαθηταί τού μεγάλου Δασκάλου Κυρίου
Αθανασίου Πέττα πετύχατε αριστον συντονισμόν προκειμένου να απολαύσωμεν μελωδίες κάι τό φώς αυτής τής σπάνιας φωνής νά γεμίσει
τίς καρδιές μας. Ο Κ. Πέττας ειναι φαινόμενον αφού η φωνή αυτη δέν εχει υποστεί φθοράν ειναι διαυγεστατη ανέρχεται υψηλά μέ ανεσιν καί γλυκύτητα. Μού θυμίζει μία υπέροχη φωνήν τής εκλεκτής τραγουδίστριας Μαίρης Λίντας η οποία παραμένει αναλοίωτη. Δέν χρειάζεται νά κάνουμε προθέρμαση τού λαιμού μας πρίν ψάλουμε η τραγουδάμε απλώς ακούμε Πέττα καί αυτό ειναι τό φάρμακο.
Μέ αγάπη Χριστού
Δημήτριος Καραβιώτης
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια αλλα το αποτελεσμα να ξερετε παντα το φερνει ο κ.Πεττας που πραγματικα κ γω χθες μπορω να πω οτι ενω τον τραβαγα με το κινητο μου τηλεφωνο παραλληλα τον θαυμαζα κιολας τοσο για την φωνη του οσο κ για την τεχνη του,αλλα φυσικα κ για την τεραστια πειρα του πανω στο αναλογιο.
Τον αγαπω πολυ κ τον θαυμαζω γιατι αν κ εχουν περασει τα χρονια ακομα μπορει κ προσφερει.
Να τον εχει ο Θεος καλα αλλα κ εσας ολους που αποδεχεστε με τοση ζεστασια ολα αυτα που κατα καιρους ανεβαζω.


Υ.Γ
Μια παρακληση κυριε Καραβιωτη να με αποκαλειτε μονο Αποστολε σκετο χωρις το αλλο μπροστα.
 
Top