29. Μουσικὰ Ἁγίου Μάρτυρος Καλλινίκου

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Εχει κανεις την ακολουθια του αγιου Καλλινικου;

Τα δοξαστικά προχειρογραμμένα προ διετίας...Κάνε ένα κόπο και καθαρόγραψέ τα, κι αν δεν σ' αρέσει κάτι .... άλλαξέ το!
 

Attachments

  • Δοξαστικά - Ιδιόμελα Αγ. Καλλινίκου.pdf
    728.6 KB · Views: 360

xelwnas

Παλαιό Μέλος
πολυ ωραια κυριε γιαννου με βγαζετε και απ τον κοπο! εψαχνα την ακοκολουθια για να γραψω τα δοξαστικα. θα τα καθαρογραψω και θα τα ανεβασω. ευχαριστω!
 

Andrew Mellas

Νέο μέλος
Εν όψει της Κυριακής μήπως υπάρχει κάπου στο forum το μουσικό κείμενο για το Άρματα Φαραώ; O κανών του αγίου Καλλινίκου απαιτεί γνώση αυτού.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Εν όψει της Κυριακής μήπως υπάρχει κάπου στο forum το μουσικό κείμενο για το Άρματα Φαραώ; O κανών του αγίου Καλλινίκου απαιτεί γνώση αυτού.

Ο Ειρμός που ζήτησες, ψάλλεται ως ακολούθως :
 

Attachments

  • Άρματα Φαραώ - Ειρμοί Κανόνων Δ΄.mp3
    1.5 MB · Views: 127

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Εν όψει της Κυριακής μήπως υπάρχει κάπου στο forum το μουσικό κείμενο για το Άρματα Φαραώ; O κανών του αγίου Καλλινίκου απαιτεί γνώση αυτού.
Τους έγραψα για την κάλυψη των δικών μου αναγκών, και τους ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται βεβαίως.
 

Attachments

  • Κανόνες 29 Ιουλίου Αρματα Φαραώ & ο στερεών βροντήν.pdf
    105.6 KB · Views: 216
  • 29 Α4.mel
    13.2 KB · Views: 35

KTsepas

Κωνσταντίνος Ε. Τσέππας
Τους έγραψα για την κάλυψη των δικών μου αναγκών, και τους ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται βεβαίως.

Εξαιρετική η βοήθειά σας, όπως και του κου Τσακιτζή!!!
Σας ευχαριστούμε!!!
 

KTsepas

Κωνσταντίνος Ε. Τσέππας
Τους έγραψα για την κάλυψη των δικών μου αναγκών, και τους ανεβάζω για όποιον ενδιαφέρεται βεβαίως.

Αγαπητέ κε Κιαμηλίδη,
Μελετώντας λίγο τον κανόνα, κάνω την πρόταση :
Στο 2ο τροπάριο της Α' Ωδής "Θείαν περιβολήν..." στον στίχο "...και προς τον αγώνα ώρμησας...", το "... και προς τον ..." αντί Νη, Πα, Βου να γίνει Βου, Πα, Βου, με πεταστή το "... και " και απόστροφο το "προς"!!! Ισως ακούγεται καλύτερα? Δεν ξέρω όμως αν είναι ορθογραφικά σωστό!!! (Γιατί όχι?)

Στην διάθεσή σας!!!
 
Top