1975-07-13 Κυριακή των Αγ. Πατέρων

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ακούγοντας (εγώ) την κασέττα που μου έδωσε ο αδερφός μου την περασμένη εβδομάδα στη Σάμο, με τη βοήθεια του πατρός Μαξίμου χρονολογήθηκε, και αύριο έχει ... γενέθλια (36 ετών) και αυτοπροσφέρεται κέρασμα ... φυσικά σε όσους την ακούσουν.
Αν κρίνω από το άκουσμα, ο δάσκαλος πρέπει να ήταν κουρασμένος (ή και χθεσινοβραδυνός:wink:) αλλιώς δεν εξηγείται το ότι λέω μαζί του τα πάντα αφήνοντας το ισοκράτημα στην τύχη του:D. Έλειπε και ο έτερος υπάρχων (Κ. Ζαρακοβίτης). Διακρίνεται η φωνή του Νικολάου Απτόσογλου, τους άλλους δεν τους θυμάμαι:(.
Έχουμε λοιπόν και λέμε: Κυριακή των Αγίων πατέρων, ήχος δεύτερος, εωθινό γ' 13-07-1975
Ιδιαιτερότητα: Χερουβικό - λειτουργικά σε πλ. του Β'. από παλαιά χειρόγραφά του, σε χαμηλή βάση.
Καλή ακρόαση...
Και πού είσαστε! Μην σνομπάρετε τον ... υπάρχοντα και δεν ακούσετε τον απόστολό του, :D:D:D θα κολληθούν ... ταμπέλες αντι-υπ-αρχοντικός:confused::D
 

Attachments

  • APOLYT. KATHISM. EYLOGHTARIA.mp3
    7.1 MB · Views: 177
  • ANAVATHMOI, KANONES, N, TIMIWTERA.mp3
    11.4 MB · Views: 182
  • EKSAPOST. AINOI B HXOU, OLHN SYGKROTHSANTES.mp3
    9.7 MB · Views: 184
  • DOKSASTIKON AG. PATERWN.mp3
    10.8 MB · Views: 214
  • DOKSOLOGIA SYNTOMH.mp3
    6.2 MB · Views: 155

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ακούγοντας (εγώ) την κασέττα που μου έδωσε ο αδερφός μου την περασμένη εβδομάδα στη Σάμο, με τη βοήθεια του πατρός Μαξίμου χρονολογήθηκε, και αύριο έχει ... γενέθλια (36 ετών) και αυτοπροσφέρεται κέρασμα ... φυσικά σε όσους την ακούσουν.
Αν κρίνω από το άκουσμα, ο δάσκαλος πρέπει να ήταν κουρασμένος (ή και χθεσινοβραδυνός:wink:) αλλιώς δεν εξηγείται το ότι λέω μαζί του τα πάντα αφήνοντας το ισοκράτημα στην τύχη του:D. Έλειπε και ο έτερος υπάρχων (Κ. Ζαρακοβίτης). Διακρίνεται η φωνή του Νικολάου Απτόσογλου, τους άλλους δεν τους θυμάμαι:(.
Έχουμε λοιπόν και λέμε: Κυριακή των Αγίων πατέρων, ήχος δεύτερος, εωθινό γ' 13-07-1975
Ιδιαιτερότητα: Χερουβικό - λειτουργικά σε πλ. του Β'. από παλαιά χειρόγραφά του, σε χαμηλή βάση.
Καλή ακρόαση...
Και πού είσαστε! Μην σνομπάρετε τον ... υπάρχοντα και δεν ακούσετε τον απόστολό του, :D:D:D θα κολληθούν ... ταμπέλες αντι-υπ-αρχοντικός:confused::D

Λείπουν τα της ΘΛ..... Ευχαριστούμε κ αναμένουμε!!!

Δ.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Αφαίρεσα όλα (ή σχεδόν όλα) τα κλικ του μικροφώνου γιατί μου τη δίνουν στα νεύρα, (όπως κάποια ... ακούσματα ένθεν, κακείθεν),:rolleyes::wink::D και ο νοών νοείτω!!

ΥΓ.Προς .... ανυπόμονο Δ.Σ. Δεν χωράνε όλα σε ένα μήνυμα βρέ! έ! βρε!!!:D:D (Κώστας Βουτσάς).
 

Attachments

  • TRISAGIO DYNAMIS SYNHUISMENO.mp3
    4.8 MB · Views: 166
  • APOSTOLOS N.G. DOKSA SOI KYRIE.mp3
    7.3 MB · Views: 196
  • XEROYBIKO PL B.mp3
    12.2 MB · Views: 184
  • LEITOYRGIKA PL B.mp3
    10.7 MB · Views: 241
  • AKSION ESTI, YMNOI APOLYSHS.mp3
    10.2 MB · Views: 194
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Και πού είσαστε! Μην σνομπάρετε τον ... υπάρχοντα και δεν ακούσετε τον απόστολό του, :D:D:D θα κολληθούν ... ταμπέλες αντι-υπ-αρχοντικός:confused::D

Και δεν με λέτε, Κύριε Γιάννου; (...για να ρωτήσουμε και Πολίτικα, έτσι;)

Μήπως ο Δάσκαλος σας τον έψαλλε τον Απόστολο μέσα στο ανοικτό σας στόμα, και εσείς απλώς ανοίξατε το στόμα σας την Κυριακή και βγήκε.... ακριβώς όπως σας το φύτεψε; :wink::)

Εύγε, και πάλι εύγε!

Απόστολος
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Τον απόστολο, φίλε Απόστολε, τον είπα ..... play back με ... φωνητικό μεταλλάκτη!!!:D (επιστημονική φαντασία:confused:)
Να γελάσουμε και λίγο με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας!!!:(
 

filomousos

Παλαιό Μέλος
Μήπως γνωρίζουμε την τύχη του πρωτοτύπου κειμένου του δοξαστικού των αίνων που ακούγεται στην εν λόγω ηχογράφηση ή αγνοείται...?:rolleyes:
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Μήπως γνωρίζουμε την τύχη του πρωτοτύπου κειμένου του δοξαστικού των αίνων που ακούγεται στην εν λόγω ηχογράφηση ή αγνοείται...?:rolleyes:

Μάλλον πρόκειται για αττική "διασκευή" αυτού του 1963.
 
Last edited:
Top