1972-04-02/09 Μεγάλη Εβδομάδα (ΑΙΠ)

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Εδώ θα ξεκινήσουμε ανάποδα, δηλαδή με τη νύχτα της Ανάστασης, μιας και είναι ήδη τεμαχισμένη κι έτοιμη. Όσον αφορά τα υπόλοιπα μέλη της Μ. Ε., ένα είναι σίγουρο: να μην τα περιμένετε άμεσα :eek:

Attachments

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Μεγάλη Πέμπτη 6 Απριλίου 1972, εσπέρας - πρώτο μέρος.
Ως είθισται :wink:, θα ακολουθήσει και το δεύτερο μέρος.

Attachments

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Οι υπόλοιποι ύμνοι.
Δεν το ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα, διότι το ξέχασα: Οι ενδιάμεσες μέρες (δηλ. οι όρθροι των Μ. Τρίτης, Μ. Τετάρτης και Μ. Πέμπτης κι οι πρωινές Μεγαλοβασιλειάτικες Θείες Λειτουργίες των Μ. Πέμπτης και Μ. Σαββάτου) δεν υπάρχουν στο αρχείο.

Attachments

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Μεγάλη Παρασκευή 7 Απριλίου εσπέρας.
Θα αναρτηθούν και τα τελευταία σε λίγο.

Attachments

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Εδώ θα ξεκινήσουμε ανάποδα, δηλαδή με τη νύχτα της Ανάστασης, μιας και είναι ήδη τεμαχισμένη κι έτοιμη.
Θα μας τρελανεις! Δε θυμαμαι να εχω δει πουθενα αναστασιμη ακολουθια του Αρχοντα κ' μαλιστα σε τοσο καλη ποιοτητα. Να' σαι καλα!

Υ.Γ. Το ισοκρατημα εχει προστεθει ή ειναι γνησιο?

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Θα μας τρελανεις! Δε θυμαμαι να εχω δει πουθενα αναστασιμη ακολουθια του Αρχοντα κ' μαλιστα σε τοσο καλη ποιοτητα. Να' σαι καλα!
Με όλο το... Θράσος :rolleyes::p αυτή δεν είναι εξίσου καλής ποιότητας; (ΟΚ, περί ορέξεως...)

Υ.Γ. Το ισοκρατημα εχει προστεθει ή ειναι γνησιο?
Η ερώτηση απευθύνεται σε μένα; Αν ναι, τότε, από μένα δεν έχει γίνει καμμία τέτοια επεξεργασία.

Greekψαλτης

Με όλο το... Θράσος :rolleyes::p αυτή δεν είναι εξίσου καλής ποιότητας; (ΟΚ, περί ορέξεως...)
Ωπα! Ειναι προσφατη αναρτηση και δεν την ειχα δει! Καλα ειπα οτι θα μας τρελανεις! :D
Η ερώτηση απευθύνεται σε μένα; Αν ναι, τότε, από μένα δεν έχει γίνει καμμία τέτοια επεξεργασία.
Εννοω εαν γνωριζεις για το εαν εχει γινει καποια επεξεργασια διοτι σε καποια κομματια υπαρχει αυτη η υποψια, οχι πως πειραζει βεβαια, καθε αλλο μιας και το αποτελεσμα (εαν οντως εχει γινει) ειναι καλο.

dpapagia

Δημήτρης Παπαγιαννούλης
Εννοω εαν γνωριζεις για το εαν εχει γινει καποια επεξεργασια διοτι σε καποια κομματια υπαρχει αυτη η υποψια, οχι πως πειραζει βεβαια, καθε αλλο μιας και το αποτελεσμα (εαν οντως εχει γινει) ειναι καλο.
Όχι φίλε μου, δεν το γνωρίζω.

Greekψαλτης

Μια απορια που ειχα παντα ειναι το μικρο που ακουγεται να κανοναρχει στις ηχογραφησεις του Πριγγου και Στανιτσα στο Οικ. Πατριαρχειο ποιος ειναι, ξερουμε? Οποιος και να ηταν παντως ειχε ΤΑ ακουσματα!!