1971-12-25 Χριστούγεννα

jonn

Π.Ιωαννης
Χριστουγεννα στανιτσας...και καλα χριστουγεννα σε ολους..

Attachments

jonn

Π.Ιωαννης
Συνεχεια Χριστουγεννα στανιτσας...και καλα χριστουγεννα σε ολους..

Attachments

nektarios

Παλαιό Μέλος
Καλημέρα φίλε μου και σε Ευχαριστούμε για την παρούσα ηχογράφηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κύριε Απόστολε μήπως μπορείτε να μας πείτε πότε είναι η ημερομηνία της ηχογράφησης?
Σας Ευχαριστώ πολλύ!!:)

Καλημέρα σας ευχαριστούμε τον π. Ιωάννη για την παρούσα ηχογράφηση η οποία έλαβε χώρα 25-12-1971.
Έχω και εγώ αυτή την ακολουθία ολόκληρη εν καιρό θα σας ανεβάσω το υπόλοιπο που λείπει.(λέει ο Άρχοντας ένα καταπληκτικό Σε υμνούμεν και την θ’ ωδή).
Να σας πω ότι η εγγραφή είναι και λίγο τσιμπημένη η ίσως με το πέρασμα του χρόνου έχει αλλοιωθεί λίγο.

nektarios

Παλαιό Μέλος
Μπορείτε σας παρακαλώ να ανεβάσετε άμεσα και το υπόλυπο της παρούσας ηχογράφησης για να ολοκληρωθεί?
Σας Ευχαριστώ πολλύ!!!!!

Αγαπητέ Νεκτάριε μπορώ να σου χαλάσω το χατίρι λοιπόν ορίστε και το υπόλοιπο της ηχογράφησης χωρίς αλλοίωση στον ήχο.
Υ.Γ Παρακαλώ τον Ιωάννη όπως καταχωρίσει ολόκληρη την ηχογράφηση στο υπόμνημα με τις ηχογραφήσεις του Άρχοντα.

Attachments

nektarios

Παλαιό Μέλος
Tις Θερμές μου Ευχαριστίες Κ.Ιωάννη για το υπόλυπο της ηχογράφησης!!!!
Εαν έχετε και εσείς καμιά ηχογράφηση με τον Άρχοντα ανεβάστε την στο forum προς όφελος όλων μας!!!!!
Να είστε καλά και καλά Χριστούγεννα!!!!

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αγαπητέ Νεκτάριε μπορώ να σου χαλάσω το χατίρι λοιπόν ορίστε και το υπόλοιπο της ηχογράφησης χωρίς αλλοίωση στον ήχο.
Υ.Γ Παρακαλώ τον Ιωάννη όπως καταχωρίσει ολόκληρη την ηχογράφηση στο υπόμνημα με τις ηχογραφήσεις του Άρχοντα.
Ευχαριστίες! Κρίμα που το υπόλοιπο είναι ελλιπές, και η Θ' ανολοκλήρωτη...
Ευχής έργο θα ήταν να ανέβαινε πλήρης η ηχογράφηση σε αυτή την ποιότητα ήχου.

Δ.

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Καλημέρα! (Εδώ Αμερική, παιδιά... και Σάββατο κιόλας, οπότε ρίξαμε κανά δυο ώρες υπνάκο παραπάνω! :D)

Μώλις μπήκα μέσα και κατέβασα την ηχογράφηση, η οποία, Νεκτάριε, συμφωνώ με τον Γιάννη Γαβαλάκη ως προς την ημερομηνία. Όμως, εγώ είχα μόνο μερικά αποσπάσματα από αυτή την ηχογράφηση, δηλαδή, μόνο το Δοξαστικό και την θ' ωδή. Απ' αυτά μπόρεσα να διαπιστώσω την ημερομηνία.

Πολλές ευχαριστίες στον π. Ιωάννη για τον θησαυρό, και επίσης και στον κ. Γαβαλάκη για το "υπόλοιπο"!

Καλά Χριστούγεννα!

Απόστολος

nektarios

Παλαιό Μέλος
Παρακαλώ τους συντονιστές του forum να βάλουν στη σωστή κατηγορία την παρούσα ηχογράφηση.
Ευχαριστώ!!

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Ευχαριστίες για το ανέβασμα της ηχογράφησεις. Προσπάθησα να φτιάξω λίγο τον ήχο και ένωσα τα αρχεία. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Attachments