17 Ιουλίου Αγ. Μαρίνας

nkioster

Πατήρ Νεκτάριος Κιοστεράκης
Αποψε και αυριο το πρωι μια ομαδα νεων ψαλτων απο το Ηρακλειο Κρητης θα ψαλλει στον πανηγυριζοντα Ι.Ν. Αγ Μαρινας στο χωριο Βονη του νομου Ηρακλειου.Το Δεξιο χορο τον διευθυνει ο πρωτοψαλτης του ναου Γρ Σαχινογλου και τον Αριστερο χορο ενα μελος του φορουμ Χρ Τσακιρογλου.
Θα ειπωθουν τα παρακατω μελη:
Ανοιξανταρια Γ. Ραιδεστηνου ηχος πλ του δ'
Οκταηχο Θεοτοκε Παρθενε Τρ. Γεωργιαδου
Δοξολογια Γ. Βιολακη ηχος πλ του β'
Δυναμις Ξ. Κορωνη ηχος β'
Χερουβικο Θ. Φωκαεως ηχος α'
Λειτουργικα Μ. Χατζηαθανασιου ηχος α'
"Αγαπησωσε..." Αργο ηχος β'
Κοινωνικο "Εις μνημοσυνον..." Γρ Πρωτοψαλτου ηχος α'
 

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
Καλημέρα. Καλή δύναμη. Δοξαστικά της Αγίας απο που θα ψάλλετε;
Αν μπορείτε να ανεβάσετε στο φόρουμ κάποια μέλη να ακουσουμε
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Καλή δύναμη! Πέστε και ένα Κύριε ελέησον για μένα που η κατά σάρκα γέννησίς μου έλαβα χώρα προ ετών (σιγά μη σας πω πόσων) την 17η Ιουλίου και τιμώ ως προστάτιδα αγία μου την αγία Μαρίνα! Και τα δοξαστικά να τα πείτε από Κυψέλη!
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι αν κάποιος έχει την καλωσύνη ας ανεβάσει τα δοξαστικά με έχουν καλέσει σε εορτάζοντα ναό να ψάλλω.
ευχαριστώ προκαταβολικά
γιώργος παλιούρας
 

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
Καλή δύναμη! Πέστε και ένα Κύριε ελέησον για μένα που η κατά σάρκα γέννησίς μου έλαβα χώρα προ ετών (σιγά μη σας πω πόσων) την 17η Ιουλίου και τιμώ ως προστάτιδα αγία μου την αγία Μαρίνα! Και τα δοξαστικά να τα πείτε από Κυψέλη!

Άμα μου δώσεις τα χρήματα να την αγοράσω, ευχαρίστως:p:p:p. Δυστυχώς δεν είχα ακόμα την ευκαιρία να την αποκτήσω. Πειράζει να τα πω από το δοξαστάριο του Π. Λαμπαδαρίου; Κατά τ' άλλα πολύχρονος και να προσφέρεις όσο περισσότερο μπορείς στο φόρουμ!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Καλή δύναμη! Πέστε και ένα Κύριε ελέησον για μένα που η κατά σάρκα γέννησίς μου έλαβα χώρα προ ετών (σιγά μη σας πω πόσων) την 17η Ιουλίου και τιμώ ως προστάτιδα αγία μου την αγία Μαρίνα! Και τα δοξαστικά να τα πείτε από Κυψέλη!

Αντε ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ . Και στα 100 .
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
...Πειράζει να τα πω από το δοξαστάριο του Π. Λαμπαδαρίου; ...

Ὰν ἐννοῆτε τὸ δοξαστάριον τοῦ Πέτρου Πελοποννησίου, νομίζω ὅτι δὲν ἔχει τὰ ἰδιόμελα τῆς 17ης ἰουλίου, ἐκτὸς ἴσως ἀπὸ ἕνα, ποὺ εἶναι κοινὸν εἰς γυναῖκες μάρτυρες.
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Στον εσπερινό δεν πήγα... (πήγε ο Λαμπαδάριος του Ναού)
Αυριο. το "Δόξα" των Αίνων θα το πω από το Δοξαστάριο του (+) Γ. Τσατσαρώνη... Ωραίες θέσεις, κλασσικές κ σχετικά απλές...
 
Top