16/3/2014 Γ΄Κατανυκτικός εσπερινός

Επισυνάπτω την πλήρη ακολουθία του γ΄ κατανυκτικού εσπερινού που θα ψάλλομαι σήμερα στο Καθεδρικό ναό της Αγίας Τριάδος Καρπενησίου.
Γιώργος Νιούτσικος
 

Attachments

  • Ακολουθία γ΄ κατανυκτικού εσπερινού.pdf
    10.9 MB · Views: 461

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Πολύ ωραία η εργασία, ωστόσο, λόγω χρήσης εξειδικευμένων γραμματοσειρών, σημαντικό μέρος του κειμένου δεν εμφανίζεται σωστά. Το πρόβλημα μπορεί να λυθεί ενσωματώνοντας (embedding) τις μη συμβατικές γραμματοσειρές που χρησιμοποιούνται στο PDF. Βλέπω ότι έχει δημιουργηθεί με Word 2010, κάπου θα υπάρχει αυτή η επιλογή στα Options. Θα βγει φυσικά μεγαλύτερο το αρχείο PDF ...
 
Ευχαριστώ για την επισήμανση (σε εμένα δεν μου βγάζει πρόβλημα), αλλά το διαπίστωσα και εγώ μετά το ανέβασμα. Θα το διορθώσω και θα το ανεβάσω πάλι.
 

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
(σε εμένα δεν μου βγάζει πρόβλημα)

Εάν υπάρχουν εγκατεστημένες οι συγκεκριμένες γραμματοσειρές στον υπολογιστή όπου βλέπουμε το αρχείο, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Διαφορετικά, βλέπει κανείς κάτι σαν αυτό που φαίνεται στην συνημμένη εικόνα. Στην εικόνα φαίνονται και οι γραμματοσειρές που δεν έχουν ενσωματωθεί (είναι και μία που δεν φαίνεται παρακάτω, η MgByzantineUCPolNormal).
 

Attachments

  • Screenshot from 2014-03-18 16:42:28.png
    Screenshot from 2014-03-18 16:42:28.png
    298.1 KB · Views: 18
Ανεβάζω ξανά διορθωμένη την ακολουθία του γ΄ κατανυκτικού εσπερινού για τους συναδέλφους που μου το ζήτησαν.
 

Attachments

  • ακολουθία γ' κατανυκτικού εσπερινού.doc
    12.2 MB · Views: 80
Top