16. Ακολουθία προσκύνησης αλύσεως Αποστόλου Πέτρου

Έχω υπόψη μου Πανηγυρική ακολουθία της αλύσεως του Αποστόλου Πέτρου, μάλλον του κ.Μπούσια.Όποιος τήν έχει, ας τήν ανεβάσει. Πανηγυρίζει Ναός των Αποστόλων Πέτρου κ Παύλου αυτή την ημέρα στο Μαυροβούνι Σκύδρας,χοροστατούντος μάλιστα κ του Μητροπολίτη Εδέσσης Ιωήλ.

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδία εκτελών...
Έχω υπόψη μου Πανηγυρική ακολουθία της αλύσεως του Αποστόλου Πέτρου, μάλλον του κ.Μπούσια.Όποιος τήν έχει, ας τήν ανεβάσει. Πανηγυρίζει Ναός των Αποστόλων Πέτρου κ Παύλου αυτή την ημέρα στο Μαυροβούνι Σκύδρας,χοροστατούντος μάλιστα κ του Μητροπολίτη Εδέσσης Ιωήλ.
Ορίστε, υπάρχει εδώ.

Last edited:
Στη συγκεκριμένη ακολουθία βλέπω ότι ό κ.Μπούσιας ευτυχώς απλά συμπλήρωσε την ακολουθία του μηναίου κ δεν έγραψε από την αρχή καινούργια, παραθεωρόντας την του μηναίου,όπως συνηθίζει!!

Γεώργιος Μ.

Ευχαριστώ πολύ! Καλή κ ευλογημένη χρονιά! :)
Ένα δωράκι για εσάς και όσους πιθανώς ενδιαφέρονται.

Η πλήρης ακολουθία μικρού-μεγάλου εσπερινού και όρθρου του Δρ Χαραλάμπους Μπούσσια με προσθήκη εισαγωγής, φωτογραφιών-εικόνων και μουσικών κειμένων εκ της Μουσικής Κυψέλης Στεφάνου Λαμπαδάριου σε ένα τεύχος κατάλληλο για εκτύπωση.

Σας το παραδίδω με αγάπη και με την ελπίδα να φανεί χρήσιμο.

Ορίστε.

(παρακαλώ ενημερώστε με για λάθη με π.μ.)

Attachments

Δέν βρίσκω λόγια να σας ευχαριστήσω! Απλά υπέροχο έργο!! Με την άδειά σας,θα εισηγηθω στον ιερέα του Ναού να το εκδόσει σε ιδιαίτερο τεύχος.Καλή κ ευλογημένη χρονιά!!

Γεώργιος Μ.

Δέν βρίσκω λόγια να σας ευχαριστήσω! Απλά υπέροχο έργο!! Με την άδειά σας,θα εισηγηθω στον ιερέα του Ναού να το εκδόσει σε ιδιαίτερο τεύχος.Καλή κ ευλογημένη χρονιά!!
Βεβαίως, θα χαρώ πολύ! Το είχα σκεφτεί εξαρχής.

Να είστε καλά και να έχουμε την πρεσβεία του αγίου!