05-01-2014 Κυριακή προ Φώτων ήχος γ΄εωθ. στ΄ για Τάμπλετ

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για Τάμπλετ για την 5/1/2014 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Σημειώνεται πως στο τέλος υπάρχουν τα ιδιόμελα του Μεγάλου Αγιασμού, καθώς και όλα τα αναγνώσματα
Με την ευκαιρία Χρόνια πολλά και Ευλογημένο το 2014, με υγεία, δύναμη και πολλές και δυνατές αντοχές για τα ελλείποντα
Σας ευχαριστώ πολύ.
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

Attachments

  • 05-01-2014 Κυρ. π. Φώτων ήχος γ΄εωθ. στ΄. .pdf
    5.9 MB · Views: 900
  • 05-01-2014 Κυρ. π. Φώτων ήχος γ΄εωθ. στ΄.mel
    359.8 KB · Views: 102
Last edited by a moderator:

gpsevdos

Παλαιό Μέλος
Χρονια σας Πολλα κ.Βασιλη
για την ονομαστικη σας εορτη
Να'στε παντα καλα με Υγεια.

εχετε πολλες ευχαριστιες (συν τις δικες μου!) απο συναδελφους (και μη μελη του Ψ)για τα υπεροχα κειμενα σας. απο Βοστωνη και Νεα Υορκη οπως γνωριζω! βοηθουν παρα πολυ να ξερεται.

και παλι χιλια ευχαριστουμε

Χρονια σας πολλα και Καλη χρονια!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χρονια σας Πολλα κ.Βασιλη
για την ονομαστικη σας εορτη
Να'στε παντα καλα με Υγεια.

εχετε πολλες ευχαριστιες (συν τις δικες μου!) απο συναδελφους (και μη μελη του Ψ)για τα υπεροχα κειμενα σας. απο Βοστωνη και Νεα Υορκη οπως γνωριζω! βοηθουν παρα πολυ να ξερεται.

και παλι χιλια ευχαριστουμε

Χρονια σας πολλα και Καλη χρονια!
Και εγώ σας ευχαριστώ πολύ, και αντεύχομαι σε όλους Χρόνια πολλά και καλά, και Ευλογημένο το ερχόμενον νέον έτος 2014 , και συν Θεώ θα συνεχίσω τις σχετικές αναρτήσεις, οι οποίες από 12/01/2014 και μετά ελπίζω να έχουν λιγότερα ορθογραφικά κλπ άλλα σφάλματα, καθόσον συμβάλλουν Φίλοι και μέλη του Ψαλτολογίου.
Γηράσκω αεί διδασκόμενος και αεί διορθούμενος.
 

chrisler

chrisler
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για Τάμπλετ για την 5/1/2014 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Σημειώνεται πως στο τέλος υπάρχουν τα ιδιόμελα του Μεγάλου Αγιασμού, καθώς και όλα τα αναγνώσματα
Με την ευκαιρία Χρόνια πολλά και Ευλογημένο το 2014, με υγεία, δύναμη και πολλές και δυνατές αντοχές για τα ελλείποντα
Σας ευχαριστώ πολύ.
Βασίλης Κιαμηλίδης
κ.Κιαμηλίδη,
Σε ευχαριστούμε πολύ για αυτά που μας προσφέρεις. Αναγνωρίζουμε τον αγώνα και τον κόπο σου και δοξάζουμε και παρακαλούμε τον Κύριο μας να σε έχει πάντα καλά και να σε φωτίζει στο καλό. Χρόνια Πολλά για την ονομαστική σας εορτή και με υγεία, ευτυχία, υπομονή και αγάπη να υποδεχθούμε τη νέα - δύσκολη χρονιά.
chrisler - Χρήστος Γκουβέρος
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΞΑΖΕΤΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!
 

παντ

Νέο μέλος
Καλη χρονια σε ολους, και ιδιαιτερως στον φιλτατο κ. Βασιλη για την ονομαστικη του εορτη, να τον εχει ο Θεος καλα, γεματο ενεργεια και δημιουργικοτητα.
 

Louisgr

Νέο μέλος
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για Τάμπλετ για την 5/1/2014 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες...



Αγαπητέ κ. Κιαμηλίδη,

Χρόνια Πολλά για την ονομαστική σας γιορτή. Να είστε πάντα υγιής, ευδιάθετος και δοτικός, όπως τόσον καιρό που σας παρακολουθώ στην ιστοσελίδα αυτή! Η προσφορά σας είναι ανεκτίμητη, ιδίως για όσους βρίσκονται σε απομονωμένες περιοχες κι ενορίες, όπως εγώ (σ' ένα μικρό χωριό των Γρεβενών).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ - και, ασφαλώς, και το διαχειριστή της ιστοσελίδας, που μας δίνει την ευκαιρία να επικοινωνούμε!
Λοίζος.
 
Last edited by a moderator:

παντ

Νέο μέλος
Σημερα χρησημοποιησα πρωτη φορα το tablet Dell xps 18 i5 με αριστα αποτελεσματα και αυτο το χρωστω στο φιλτατο Βασιλη Κιμηλιδη με τη αοκνη δουλεια του καθε εβδομαδα, με το ανεβασμα των επικαιρων αρχειων
 

pperdikakis

Νέο μέλος
Κυριε Κιαμηλίδη
Χρόνια Πολλά και για την γιορτή σας και για την νέα χρονιά
Νομίζω οτι στους Αίνους της Κυριακής 5/1 λέγονται τα στιχηρα
προσόμοια προς το "Οίκος του Εφραθα" τα οποία έχουν Δοξαστικό το "Ἱωἀννη Βαπτιστἀ"
και όχι τα προσόμοια προς το "Αι Αγγελικαί προπορεύεσθε" .
(Βλέπε τυπικό :Μηναίου, ΤΜΕ, Παπαχρήστου, Παπαγιάννη)
Ευχαριστώ και ελπίζω να μου συγχωρείσετε την μικρή παρέμβαση.
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
(Βλέπε τυπικό :... Παπαγιάννη)
Ὅταν γράφετε «Παπαγιάννη» τί ἐννοεῖτε;

Πάντως καλῶς χρησιμοποιεῖτε τό «νομίζω» καί εὐγενῶς κατακλείετε τό μήνυμά σας. Τό θέμα εἶναι λελυμένο ἀπό παλιά σέ ἄλλα θέματα καί τά ἔχει πολύ καλά ὁ κ. Κιαμηλίδης. Ἄλλωστε ἡ ἀναφορά «τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες» δέν ὑποχρεώνει κανέναν...

Νά εἶστε καλά!

 

pperdikakis

Νέο μέλος
Ὅταν γράφετε «Παπαγιάννη» τί ἐννοεῖτε;

Πάντως καλῶς χρησιμοποιεῖτε τό «νομίζω» καί εὐγενῶς κατακλείετε τό μήνυμά σας. Τό θέμα εἶναι λελυμένο ἀπό παλιά σέ ἄλλα θέματα καί τά ἔχει πολύ καλά ὁ κ. Κιαμηλίδης. Ἄλλωστε ἡ ἀναφορά «τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες» δέν ὑποχρεώνει κανέναν...

Νά εἶστε καλά!


Ευχαριστώ π.Μάξιμε για την άμεση απάντηση.
Εκ παραδρομής εγράφει το "Παπαγιάννη" αντί του ορθού "Παναγοπούλου".
Ευχαριστώ και πάλι...
 
Top