“ Ροήν μου των Δακρύων ” Επιφώνημα Ματθαίου Ανδρέου - Ήχος πλ. Β' μετά Κρατήματος

Άκουσα σε κάποιο βίντεο στο διαδίκτυο το “ Ροήν μου των Δακρύων ”
Επιφώνημα Ματθαίου Ανδρέου - Ήχος πλ. Β' μετά Κρατήματος και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σε μουσικά , συγχωρεστε με αν υπαρχει στο forum και δε το πρόσεξα .

ευχαριστώ
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Άκουσα σε κάποιο βίντεο στο διαδίκτυο το “ Ροήν μου των Δακρύων ”
Επιφώνημα Ματθαίου Ανδρέου - Ήχος πλ. Β' μετά Κρατήματος και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σε μουσικά , συγχωρεστε με αν υπαρχει στο forum και δε το πρόσεξα .

ευχαριστώ

Εδώ πρέπει να το άκουσες, από τον συμμαθητή μου παρά τω Ματθαίω Ανδρέου και κουμπάρο μου Κων/νο Γιαννούτσο.
Μιας λοιπόν και υπάρχει το ηχητικό ας βάλω το χεράκι μου να ανεβάσω το μουσικό κείμενο του δασκάλου μας, (αυτόγραφο του κυρ Μαθιού όπως τον λέγαμε)...
Καλή μελέτη.
ΝΓ
ΥΓ Το τευχίδιο αυτό του κυρ Μαθιού περιέχει το εν λόγω επιφώνημα σαν συνέχεια του ειρμού «Το όμμα της καρδίας μου» με το κράτημα (επί τη βάσει Νικολάου Σμύρνης) και κλείνει με το «Ροήν μου».
 

Attachments

  • ΡΟΗΝ ΜΟΥ ΤΩΝ ΔΑΚΡΥΩΝ.pdf
    273 KB · Views: 234
Κύριε Γιάννου σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο στον οποίο μπήκατε , αυτό το ηχητικό άκουσα και εγώ και μπήκα σε αυτή την αναζήτηση. Είμαστε απο ότι βλέπω και γείτονες Σπάτα-Αρτέμιδα και γνωρίζετε και το δάσκαλό μου το κ. Ανάργυρο Νταλλαρή.

και πάλι σας ευχαριστώ πολύ
 
Top