Ὁ Κων/νος Γιαννοῦτσος στὴ γειτονιὰ τῶν Ἀγγέλων.

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Έξεμέτρησε τὸ ζῆν ὁ πολυαγαπημένος μου φίλος, συμμαθητής καὶ κουμπάρος μου Κωνσταντῖνος Γιαννοῦτσος πρωτοψάλτης τοῦ Μητροπολιτικοῦ Ναοῦ Κοιμήσεως Θεοτόκου Καρλοβασίου Σάμου μετὰ ἀπὸ πολύχρονη μάχη μὲ τὴν ἐπάρατη νόσο.
Εὐχόμαστε ὅπως ὁ Παντοδύναμος καὶ Πανάγαθος Θεὸς τὸν ὁποῖο ὕμνησε σὲ ὅλη του τὴ ζωή, τάξῃ τὴν ψυχή του ἐν χώρᾳ ζώντων!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Θερμά συλλυπητήρια κ. Γιάννου, καί πρός ὄλους τούς συγγενεῖς, φίλους καί πατριῶτες του!
Πολύ σύντομα μᾶς ἄφησε!
Γνωριστήκαμε μέσω τοῦ Ψ (ὅπως καί μέ πόσους ἄλλους!) καί εἴχαμε ἀνταλλάξει ΠΜ, mail, ὅπου μοῦ ἔστειλε καί ἄλλες του ἠχογραφἠσεις, ἐκτός ἀπό τίς τόσες στόν φάκελλό του (ὁ ὁποῖος περιέχει ἐπιπλέον βιογραφικά, διακρίσεις, ἐπαίνους).
Πιστεύω ὄτι αὐτή ἡ γενιά τῶν πεπαιδευμένων ἱεροψαλτῶν (παλαιός φιλόλογος γάρ), εὐλαβεστάτων, ἐκκλησιαστικῶν προσωπικοτήτων, τεραστίου ἤθους, εὐσεβοῦς πολιτείας, ζώσης παραδόσεως καί παραδείγματος, ἀπομειοῦται.

Αἰωνία του ἡ μνήμη!

[ΥΓ. Πολλοί θά ἔχουν νά συμπληρώσουν πολλά περισσότερα!]
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Μεγάλη απώλεια, μεγάλη λύπη...
Είχαμε μιλήσει με τον αείμνηστο και είχαμε ανταλλάξει μηνύματα, λόγω κοινών φιλολογικών ενδιαφερόντων. Πολύ μορφωμένος, ευσεβέστατος, ενάρετος, κραταιός ψάλτης. Ήδη νιώθω στο φόρουμ την απουσία του και λυπάμαι. Δεν γνώριζα (όπως νομίζω οι περισσότεροι) για την ασθένειά του.
Ο Θεός να τον αναπαύσει εν χώρα ζώντων, όπου επισκοπεί το φως του προσώπου Του.
 
Top