Ἄξιον Ἐστὶν τοῦ Χατζηαθανασίου σὲ Φρύγιο συνοδείᾳ πολίτικης λύρας

haris1963

παλαιότατο μέλος
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αντιγραφή μηνύματος από ενότητα ευχών.

Χαρισμένο, σὲ ὅλους τοὺς φίλους τοῦ Ψαλτολογίου, ποὺ μοῦ εὐχήθηκαν διὰ ζώσης, μέσω τηλεφώνου, μέσω E-mail, μὲ ΠΜ ἤ καὶ στὸ Facebook ἀκόμα, εἰδικὰ δὲ στὸν ...κολλητὸ Σολδᾶτο καὶ τὸν Δημήτρη Σκρέκα γιὰ τὰ ὡραῖα δῶρα ποὺ μοῦ ἔστειλε, ἴδιαίτερα ὄμως:

στὸν καρδιακὸ φίλο ποὺ ἀπέκτησα μέσω τοῦ Ψαλτολογίου, τὸν Domesticus καὶ στὶς χαρές του, τώρα μὲ τήν κόρη ποὺ ἀπέκτησε. Νὰ σοῦ ζήσῃ, νὰ τὴν δῇς εὐτυχισμένη καὶ ὅπως θὰ τὴν ἤθελες καὶ νὰ σὲ ἀγαπᾶ, ὅσο καὶ ἡ δική μου ἀγαπᾶ ἐμἐνα!!! :wink:

Τὸ μικρό αὐτὸ ἀντίδωρο στὴν ἀγάπη σας, εἶναι ἕνα διαφορετικὸ ἄκουσμα: ἀπὸ κάποια ἀγρυπνία στὸ Ἅγιον Ὅρος μᾶλλον, κάποιο πολὺ ἀγαπητὸ μου πρόσωπο (ποὺ ἔχω καιρὸ νὰ δῶ καὶ μὲ συγκίνησε) πῆρε αὐτὸ τὸ Ἄξιον Ἐστὶν τοῦ Χατζηαθανασίου σὲ Φρύγιο καὶ τὸ "ἔντυσε" μὲ πολίτικη λύρα. Το ἀποτέλεσμα; Ὄχι για τὴν ἐκκλησία μεν, ἀλλὰ ἰδιαίτερα γοητευτικό...

Δὲν ξεχνῶ νὰ παραλείψω νὰ στείλω εὐχαριστίες καὶ τὴν ἀγάπη μου στὸν Βασίλη Κιαμηλίδη, πού μοῦ τὸ ἔστειλε.

Χάρης
 

Attachments

  • AksionEstin_X''Atanasiou_Frygios_Symewnidis+Lyra.mp3
    3.2 MB · Views: 37
Last edited by a moderator:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Έχουν πέραση οι μπαγλαμάδες στο forum.

Τα κύμβαλα αλαλάζοντα ( ''ελληνιστί'': τενεκέδες) εσχάτως, πολυμερώς, πολυωνύμως και πολυτρόπως ναι...


Δ.
 
Top