π.Τσινάρας - Κοινωνικά Πεντηκοστής

Από κασέτα με ηχογράφηση της 21/11/1994, τα κοινωνικά της Κυριακής της Πεντηκοστής και της Δευτέρας του Αγίου Πνεύματος.
Ψάλλει ο αείμνηστος Εφημέριος του Πανσέπτου Πατριαρχικού Ναού, Πρωτοπρεσβύτερος Παναγιώτης Τσινάρας.

Προσοχή! Στο διάστημα 15''-1'25'' του κοινωνικού της Πεντηκοστής, η φωνή του γέροντα είναι αλλοιωμένη από την κασέτα.
 

Attachments

  • 7'26''=π.Π.Τσινάρας 1994=Κοινωνικό Πεντηκοστής.mp3
    6.8 MB · Views: 213
  • 7'45''=π.Π.Τσινάρας 1994=Κοινωνικό Αγ.Πνεύματος.mp3
    7.1 MB · Views: 171

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Ανεβάζω δύο Κοινωνικά, από τον Πρωτοψάλτη Ιωάννη Βλασιάδη.
Έψαλλε΄στον Άγιο Παντελεήμονα Δραπετσώνας, περίπου μέχρι το 1961 - 65 ( δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό ). Πάντως όταν παρουσιάστηκα στο στρατό, το 1961, ο Βλασιάδης έψαλλε ακόμα. Κωνσταντινουπολίτης, άριστος εκτελεστής και αυστηρός επάνω στο Αναλόγιο.



Υ.Γ. Σύμφωνα με εγκυρότερες πληροφορίες, αυτός ΔΕΝ είναι ο Βλασιάδης, αλλά ο Πρωτοπρεσβύτερος π. Παναγιώτης Τσινάρας.
Ζητώ συγνώμη απ' όλους.
 

Attachments

  • Το Πνεύμα σου το αγαθόν.mp3
    17.4 MB · Views: 97
  • Το Πνεύμα το Άγιον.mp3
    18.2 MB · Views: 106
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Τσακιτζής;106321 said:
Ανεβάζω δύο Κοινωνικά, από τον Πρωτοψάλτη Ιωάννη Βλασιάδη.
Έψαλλε΄στον Άγιο Παντελεήμονα Δραπετσώνας, περίπου μέχρι το 1961 - 65 ( δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό ). Πάντως όταν παρουσιάστηκα στο στρατό, το 1961, ο Βλασιάδης έψαλλε ακόμα. Κωνσταντινουπολίτης, άριστος εκτελεστής και αυστηρός επάνω στο Αναλόγιο.
Άρχοντα, θα μου επιτρέψετε μια μικρή διόρθωση, επειδή τις ηχογραφήσεις αυτές τις έχω στο αρχείο μου από καιρό. Πρόκειται για τον αοίδιμο πρωτοπρεσβύτερο π. Παναγιώτη Τσινάρα. Πρέπει να έχουν ανεβεί και παλιότερα στο Internet, τουλάχιστον το ένα βρίσκεται εδώ σε ευτελέστερη ποιότητα.

Αν και ο Βλασιάδης είναι φορέας του ίδιου αυστηρού πολίτικου ύφους, αξίζει να ανεβούν εγγραφές του!
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Άρχοντα, θα μου επιτρέψετε μια μικρή διόρθωση, επειδή τις ηχογραφήσεις αυτές τις έχω στο αρχείο μου από καιρό. Πρόκειται για τον αοίδιμο πρωτοπρεσβύτερο π. Παναγιώτη Τσινάρα. Πρέπει να έχουν ανεβεί και παλιότερα στο Internet, τουλάχιστον το ένα βρίσκεται εδώ σε ευτελέστερη ποιότητα.

Αν και ο Βλασιάδης είναι φορέας του ίδιου αυστηρού πολίτικου ύφους, αξίζει να ανεβούν εγγραφές του!

Δεν επιμένω, γιατί μπορεί να έχεις δίκιο. Το CD που μου έφεραν χρεώνει τα δύο Κοινωνικά στον Γιάννη Βλασιάδη. Εάν αυτός που τα χρέωσε έτσι έκανε λάθος, έκανα κι εγώ. Δεν μπορώ να πώ τίποτα και όσο για την ανάρρησή τους στο Ιντερνετ, έχω μαύρα μεσάνυχτα. Δεν έχω αυτές τις εκτελέσεις, όπότε έχετε δίκιο.
 
Top