π. Στέφανος Δανιηλίδης

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ανοίγω και νέο θέμα για τον π. Στέφανο. Κάπου είχα μία "Υπεράρχιο" που λέει ο ίδιος αλλά δεν μπορώ να τη βρώ. Έχει κανείς; Νομίζω οτι ο π. Στέφανος είναι γλυκύς και τεχνικότατος στην ερμηνεία του.
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Ο π. Στέφανος είναι ιδιαίτερα τεχνίτης και εύστροφος. Ξεκινώ από ηχογράφηση στην Ι.Μ.Γρηγορίου το 1998. Στο δεξί χορό ψάλλει ο π. Στέφανος και στον αριστερό χορό ο π. Φιλόθεος ο Γρηγοριάτης.

Υ.Γ Να ανεβάσω και τα μέλη του αριστερού χορού εδώ για να υπάρχει συνοχή και ενότητα της αγρυπνίας ή να ανοίξω θέμα με τον π. Φιλόθεο;
 

Attachments

  • Ανοιξαντάρια_Στέφανος.zip
    28.5 MB · Views: 396

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
π. Στέφανος με π. Δαμασκηνό και π. Θεοδόσιο Θεοτοκίο δ' ήχου Ο δια σε θεοπάτωρ. 6. 12.2004
 

Attachments

  • 12- KAI NYN ESPERIWN.mp3
    6.2 MB · Views: 299

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Υ.Γ Να ανεβάσω και τα μέλη του αριστερού χορού εδώ για να υπάρχει συνοχή και ενότητα της αγρυπνίας ή να ανοίξω θέμα με τον π. Φιλόθεο;

Λάμπρο, ανέβασε τα όπου νομίζεις εσύ και εάν αφορούν και άλλες συζητήσεις (threads) δώσε απλά το σύνδεσμο στο μήνυμα με την επισύναψη, στην άλλη συζήτηση. Π.χ. έστειλες μια επισύναψη εδώ (μέλη του π. Φιλόθεου) που θα μπορούσε να ανοίξει και άλλη συζήτηση; Ανοίγεις λοιπόν την άλλη συζήτηση (π. Φιλόθεος) και στο πρώτο μήνυμά της δίνεις ένα σύνδεσμο στο μήνυμα ετούτης εδώ της συζήτησης το οποίο περιέχει την επισύναψη με μία μικρή διευκρίνηση περί του τίνος πρόκειται. Υπενθυμίζω οτι σύνδεσμο σε συγκεκριμένο μήνυμα κάποια συζήτησης μπορείς να "βρείς" με δεξί κλίκ στον αριθμό π.χ. #21 που υπάρχει στην επικεφαλίδα του κάθε μηνύματος. Ή ανοίγεις τη νέα συζήτηση με την επισύναψη και στέλνεις εδώ ένα σύνδεσμο για όποιον ενδιαφέρεται. Αυτό νομίζω απαντάει και στην ερώτηση του κ. Βαγγέλη. Αν έχετε κάποια καλύτερη πρόταση ευχαρίστως να την εξετάσουμε.

Έτσι λύνεται το πρόβλημα νομίζω και δεν έχεις να σκέφτεσαι πού ακριβώς να επισυνάψεις κάτι. Να είσαι καλά και ευχαριστούμε για τα ωραία που στέλνεις και σύ και όλοι σας.
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη για τις διευκρινίσεις. Εχω ενθουσιαστεί πολύ με το forum.Θέλω να μοιραστώ μαζί σας όλο μου το υλικό. Να που η τεχνολογία χρησιμοποιείται για καλό σκοπό και για κοινωνικό όφελος
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Νά'σαι καλά Firfirιs, συγκινήθηκα ενθυμούμενος παλαιές καλές μέρες ακούγοντας την Υπεράρχιο δίπλα στον π. Στέφανο...
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Και συ, ευχαριστώ. Θα στείλω και άλλα με πάτερ Στέφανο. Έχω... ένα κουβά.
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Ώσπου να ρθει ο κουβάς, νά ένα ωραίο...

"Πάντα εν σοφία"
 

Attachments

  • Πάντα εν σοφία.mp3
    10 MB · Views: 284

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ώσπου να ρθει ο κουβάς, νά ένα ωραίο...

"Πάντα εν σοφία"

Είναι βαρύς και αργώ να τον σηκώσω:)
Ευχαριστούμε, ποια χρονιά είναι και από που? (κάτι μου θυμίζει...)
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Είναι βαρύς και αργώ να τον σηκώσω:)
Ευχαριστούμε, ποια χρονιά είναι και από που? (κάτι μου θυμίζει...)

Καρακάλλου 2004
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Καρακάλλου 2004
Αριστερά οι Βατοπαιδινοί είναι? μου θυμίζει τον 12ετή διάκονο Τιμόθεο τον Βατοπαιδινό...
 

Πασχάλης

Πασχάλης Καραφουλίδης
Ώσπου να ρθει ο κουβάς, νά ένα ωραίο...

"Πάντα εν σοφία"
Έχω κολλήσει.Repeat.
Αν έχεις και άλλα από αυτήν την αγρυπνία θα σε παρακαλούσα να ανεβάσεις.Ο π.Στέφανος είναι απόλαυση.
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
2 χρονια νωρίτερα....Ι.Μ.Καρακάλλου Δανιηλαίοι Καρακαλιννοί.....Αγ.Γεδεων. π.Στέφανος επι το έργον...
 

Attachments

  • πΣτεφανος και ευλογημενος.mp3
    8.9 MB · Views: 218

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Αγ. 40 μαρτύρων Ι.Μ.Ξηροποτάμου.
 

Attachments

  • 22_Kai nin-O thavmatos kainou.MP3
    2.7 MB · Views: 137
  • 27_Plousioi eptohevsan.MP3
    1.5 MB · Views: 156
  • 31_Doxa polyeleou.MP3
    9.8 MB · Views: 213
γεια σας κ απο εμενα!παραθετω ενα mp3 απο τον πατ. Στεφανο ειναι απο την αγρυπνια των 3 ιεραρχων και υπαπαντης ,αρκετα παλαια ,καλη ακροαση!
 

Attachments

  • p stefanos danileon agripnia Trion Ierarxvn & Ypapantis.mp3
    3.4 MB · Views: 186
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Αγαπητέ διακογιάννης, μάλλον κάτι πήγε στραβά με την επισύναψη. Κάνε επεξεργασία του μηνύματός σου και πρόσθεσέ την ξανά σε παρακαλώ. Στείλε μου ΠΜ εάν υπάρχει πρόβλημα.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ώσπου να ρθει ο κουβάς...

Για να μην έχεις παράπονο, άρχισα να τον σκαλίζω (επιτέλους).

Σε πρώτη φάση, 2 αργές καταβασίες από τον πάτερ Στέφανο:

1. Τους σους υμνολόγους - π.Στέφανος και π.Θωμάς μαζί, Πανήγυρις Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, Βατοπέδι, 2001.

2. Ράβδος εις τύπον - π.Στέφανος και π.Δαμασκηνός μαζί, Πανήγυρις Υψώσεως Τιμίου Σταυρού, Ξηροποτάμου 2002.

Δική μου ηχογράφηση. Σε καλή μεριά :)
 
Last edited:
Top