π. Παναγιώτης Ιωακείμ

Nikolaos Giannoukakis

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί,

Ψάχνω για ηχογραφήσεις του μουσικότατου αυτού ιερέως ο οποίος έχει θαυμάσια εκτελεστική δεινότητα.

Εϊχα μια παλιά κασσέττα (της εποχής του 1989 ή του 1990) που είχε λειτουργικά διάφορα και μάλιστα λειτουργικά του Καραμάνη. Δυστυχώς, την ψάχνω στα κουτιά αλλα ΔΕΝ την βρίσκω.

Όποις έχει ηχογραφήσεις του πατρός Ιωακείμ θα σας είμαι ευγνώμον..

ΝΓ
 

kxoylio

Νέο μέλος
Φανταζομαι , ο γυιος του Ανδρεας Ιωακειμ λαμπαδαριος της Ι.Μ.Φθιωτιδος σιγουρα θα εχει, δεν γνωριζω ομως αν ειναι μελος του FORUM.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Αγαπητοί,

Ψάχνω για ηχογραφήσεις του μουσικότατου αυτού ιερέως ο οποίος έχει θαυμάσια εκτελεστική δεινότητα.

Εϊχα μια παλιά κασσέττα (της εποχής του 1989 ή του 1990) που είχε λειτουργικά διάφορα και μάλιστα λειτουργικά του Καραμάνη. Δυστυχώς, την ψάχνω στα κουτιά αλλα ΔΕΝ την βρίσκω.

Όποις έχει ηχογραφήσεις του πατρός Ιωακείμ θα σας είμαι ευγνώμον..

ΝΓ

Με τον Π.Παναγιωτη συμψαλλαμε αρκετες φορες σε διαφορες περιοχες της Ι.Μητροπολεως Μηθυμνης κατα την περιοδο της στρατιωτικης θητειας μου το 1989-90. Θα χαρω πολυ αν βρεθει κατι!
 

Nikolaos Giannoukakis

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ πολύ πολύ τον Paganus!

Πολύ ωραίος ο π. Ιωακείμ (όπως τον θυμάμαι).

Ο Θεός να τον έχει καλά πάντοτε.

ΝΓ
 

ΝΙΚΟΣ Π.

Παλαιό Μέλος
Βρήκα πληροφορίες και ηχογραφήσεις εδώ
και μου έκανε εντύπωση το ύφος και η απλότητα του!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
είναι πατέρας του Ανδρέα Ιωακείμ, φίλου κ καθηγητού Β μουσικής με έδρα τη Λαμία.
υπάρχει κ σχετικός συνδεσμος που παραπεμπει στον Ανδρέα.
στη φωτογραφία του λινκ που παραθέσατε, ο νεαρός με τα γυαλιά είναι ο γιός του Ανδρέας.
 

στρατος1

Στρατος Γατανάς
Πατερας και υιος συνθετουν μια αρμονια στο αναλογιο παραλληλα με την απλοτητα και τη ευσεβια προς αυτο που κανουν τους εχω ακουσει απο κοντα αμετρητες φορες καθως τυγχανει να εχω εγω και η οικογενεια μου μια στενη φιλικη σχεση . Εχουν πολλα να δωσουν ακομα στους λατρεις της Β Μ ιδιαιτερα για τον Ανδρεα διαγραφεται λαμπρο μελλον .
 

sekyritsis

ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΚΥΡΙΤΣΗΣ
και σε mp3 από μενα για να μαθαίνουμε. Πατερ την ευχη σου να εχουμε
 

Attachments

  • Άγιος ο Θεός-Τρισάγιον-Δύναμις - π. Ιωακείμ Παναγιώτης.mp3
    5 MB · Views: 13

Nikolaos Giannoukakis

Παλαιό Μέλος
Εϊχα στην κατοχή μου μια κασσέτα (την εποχή του 1988) πού έψαλλε αναμεταξύ άλλων και το Άξιον εστίν του Καραμάνη (φθορικό) του πλαγίου δευτέρου (απο το βιβλίο της Θ. Λειτουργίας). Δυστυχώς κάπου χάθηκε η κασσέτα την εποχή του 2000 (ίσως κάποιος φίλος ποτέ δεν μου την επίστρεψε....)

Εαν κάποιος έχει αυτή τη σειρά, θα ήταν ευλογία η ανάρτηση των. Η εκτέλεση του Άξιον εστίν είναι καταπληκτηκή.

Καλή και Ευλογημένη Τεσσαρακοστή σε όλους!

ΝΓ
 
Top