π. Νεκτάριος Πάρης

savvas fc

Μέλος
παραθετω απο τον εξαισιο μουσικολόγο και άριστο γνώστη της βυζαντινής μουσικής π. νεκτάριο πάρη ένα κύριε εκέκραξα σε πρώτο ήχο το οποίο έψαλλε σε ένα εσπερινό εδώ στην κύπρο. άριστος χρόνος και ύφος.το στέλλω σε μορφή ζιπ
 

Attachments

  • Κυριε εκεκραξα π.νεκταριος.zip
    108.1 KB · Views: 520

xatzhs

Νέο μέλος
Πολύ πολύ καλός ψάλτης!! Τον είχα πρώτο μου δάσκαλο στα μουσικά στη σχολή στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη) πρίν 12 περίπου χρόνια. Έχω πολύ καλές αναμνήσεις στο νου και στην καρδιά μου!! Πολύ θα ήθελα να είχα και καμία κασέτα...
 
Πολύ πολύ καλός ψάλτης!! Τον είχα πρώτο μου δάσκαλο στα μουσικά στη σχολή στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη) πρίν 12 περίπου χρόνια. Έχω πολύ καλές αναμνήσεις στο νου και στην καρδιά μου!! Πολύ θα ήθελα να είχα και καμία κασέτα...

Ψάλλει κάπου;
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Δηλαδή σε εσάς δε βγάζει πρόβλημα το αρχείο; Εγώ το δοκίμασα νωρίτερα, το δοκίμασα και τώρα και μου βγάζει error πα΄νω στη μπάρα αναπαραγωγής.
 
Ο Πατήρ Νεκτάριος Πάρης ειναι η μεγάλη μου αδυναμια!ειναι ενας μεγάλος γνώστης και μελετητής και ερευνητής και εκτελεστής της γνήσιας πατρωας μουσικης!αλλα κυρίως ειναι ενας εξαιρετικος Ανθρωπος που σπανια συναντας...τον θεωρω δασκαλο μου!πολλοι ψαλτες στην ελλαδα και οχι μονο πρεπει να τον ευγωμονουν!ειναι ενα κριμα που δεν τον τιμουν στην ελλαδα οπως πρεπει...
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Σε περίπτωση που κι άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με εμένα, να μην του παίζει το αρχείο στην κυρίως σελίδα, μπορεί να το κατεβάσει άμεσα από εδώ. Το βρήκα σώζοντας τη σελίδα και ανοίγοντας τον κώδικά της με το σημειωματάριο των Windows...
 

DESPOTAS

Μέλος
Φοβερός άνθρωπος, γνώστης της ψαλτικής τέχνης και μαέστρος......είμαι τυχερός που τον έχω στο διδακτορικό μου
 
Top