π. Ιάκωβος ο Καρακαλλινός

simeon

Παλαιό Μέλος
Χαίρετε ! Θα παραλούσα θερμώς, οποισδήποτε έχει ψαλμωδίες με τον πατέρα Ιάκωβο τον Καρακαλλινό (εκείνο τον ψηλό), ει και φωτογραφίες, να ανεβάσει.
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Χαίρετε ! Θα παραλούσα θερμώς, οποισδήποτε έχει ψαλμωδίες με τον πατέρα Ιάκωβο τον Καρακαλλινό (εκείνο τον ψηλό), ει και φωτογραφίες, να ανεβάσει.

Αδελφέ Συμεών όλες οι παλαιότερες αναρτήσεις της Ι.Μ.Καρακάλλου περιέχουν αυτά ακριβώς που ζητάς,εκτός των φωτογραφιών βέβαια....:)
Εάν θέλεις και άλλες αναρτήσεις κάνε λίγο υπομονή και θα ανεβάσουμε και άλλες από Ι.Μ.Καρακάλλου.....:)
 

Λιάκος Η

Μέλος
Χαίρετε ! Θα παραλούσα θερμώς, οποισδήποτε έχει ψαλμωδίες με τον πατέρα Ιάκωβο τον Καρακαλλινό (εκείνο τον ψηλό), ει και φωτογραφίες, να ανεβάσει.

Ανεβάζω ένα χερουβικό το οποίο απ' ότι γράφω στο αρχείο ψάλλει ο Π.Ιάκωβος .Έχω την εντύπωση όμως ότι βρίσκεται πλέον στην περιοχή των Καρυών.Αν κάνω λάθος πιστεύω να με συγχωρέσετε.
 

Attachments

  • 1.mp3
    8 MB · Views: 357

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Ανεβάζω ένα χερουβικό το οποίο απ' ότι γράφω στο αρχείο ψάλλει ο Π.Ιάκωβος .Έχω την εντύπωση όμως ότι βρίσκεται πλέον στην περιοχή των Καρυών.Αν κάνω λάθος πιστεύω να με συγχωρέσετε.

Εγκαταβιώνει στις Καρυές στο Κελλί της Αναλήψεως το ονομαζόμενο του "Βαβύλα".
 

jonn

Π.Ιωαννης
εχω ανεβασει στο φορουμ νεες εκδοσεις ενα μικρο δειγμα απο την παρακληση και τωρα ετοιμαζει και μια παρακληση για την εικονα της παναγιας Αξιον Εστι του Πρωτατου....παρα πολυ ωραια φωνη γλυκια και πολυ μελωδικη ο.π.ιακωβος.....καλη χρονια σε ολους.....
 

simeon

Παλαιό Μέλος
τις έχω κόψει από ενα αρχείο, στην πανήγυρη του Αγ. Νηφωνος - Διονυσίου 2008.
 

Attachments

  • iacov 01.jpg
    128.4 KB · Views: 118
  • iacov 02.jpg
    310.8 KB · Views: 156

vasileios-tsiniaros

Νέο μέλος
Χαίρετε ! Θα παραλούσα θερμώς, οποισδήποτε έχει ψαλμωδίες με τον πατέρα Ιάκωβο τον Καρακαλλινό (εκείνο τον ψηλό), ει και φωτογραφίες, να ανεβάσει.

Ψάλλει στο Πρωτάτο στις Καρυές
 
Last edited by a moderator:

Δημήτρης Ποθητός

Παλαιό Μέλος
Δύο φωτογραφίες του πατρός Ιακώβου του Καρακαλλινού.
 

Attachments

  • mon_iak_3-12ora.jpg
    mon_iak_3-12ora.jpg
    13.6 KB · Views: 47
  • Ιάκωβος Καρακαλληνός Πρωτοψάλτης Πρωτάτου Καρεών.jpg
    311 KB · Views: 46
Top