π. Θωμάς Θωμαϊδης

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Και ποιος δεν ετοιμάζεται;

Ευχαριστώ για τη νουθεσία, την βρήκα μέσω ενός άρθρου σας.
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Μήν υποσχεθείς σε παιδί & γέρο...

Άαα και σε Βασίλη!

Λάβετε εκ τούτων πάντες...


Εν έτει 2008, μηνί Ιουλίω
παπα-Θωμάς & παπα-Αβράμιος

τη αυτη ημερα...
 

Attachments

  • 13. Kratima apo to omma, pl b' , Nikolaou Smyrnis.mp3
    5.3 MB · Views: 173
  • 14. To omma, pl b', Nikolaou Smyrnis.mp3
    5.6 MB · Views: 208

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
με τον π Αβράμιο (αριστερά)
 

Attachments

  • P1000477.JPG
    1.5 MB · Views: 203

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
2007 22 Απριλίου (η ημερομ στη φωτο ειναι λαθος)
Κατουνάκια
 

Attachments

  • 100_1362.JPG
    634.2 KB · Views: 133

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Στις διευθύνσεις των κασετών των Θωμάδων που έστειλα σε όσους μου ζήτησαν υπήρξε σφάλμα. Οι διευθύνσεις δεν ήτανε αυτές που ήταν αρχικά. Η μόνη διαφορά με όλες τις υπόλοιπες ηχογραφήσεις που ανέβασα ήταν ότι αυτές τις ανέβασα αρχικά ανώνυμα και μετά το κατάλαβα και τις οικειοποιήθηκα στα αρχεία μου, αλλά πάλι δεν μπορώ αν θέλω να τις καταργήσω. Δεν έχω, δηλαδή, εγώ τον έλεγχό τους, αλλά το mediafire. Σε καμία άλλη δεν υπήρξε αλλαγή διεύθυνσης, παρά μόνο σε αυτές. Παρακολουθώντας τες στα αρχεία μου είδα πως κατέβηκαν από 1 φορά η καθεμιά τους, παρ' ό,τι τις έστειλα σε αρκετά άτομα. Τι να πω; Ίσως με κάθε κατέβασμα αλλάζουν διεύθυνση, η οποία όμως φαίνεται κανονικά στη λίστα μου. Όποιος δεν κατόρθωσε να τις κατεβάσει, ας μου στείλει mail να του τις ξαναστείλω.
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Πανήγυρη Αγ.Ζώνης στην Ιερά Μεγίστη Μονή του Βατοπαιδίου χθες 13 Σεπτεμβρίου 2008
 

Attachments

  • DSC00863.JPG
    2.9 MB · Views: 170

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Last edited:

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ἐν τῇ οίκία τοῦ "Φαρισαίου" προχτὲς τὸ βράδι


http://www.analogion.com/psaltologion/Xrysovalantis/Simeron proerxetai o stauros_ papa thomas en ti oikia xrysovalanti.mp3

www.analogion.com/psaltologion/Xrysovalantis/thomades en ti oikia.JPG

Ἀφιερωμένα στὸν λίαν ἀγαπητό μου Δημήτριο Σαμιώτη ἐκ Θάσου

Ανέβασε και τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ναι, εκείνα που έγραψες λέω :D:D
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ανέβασε και τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ναι, εκείνα που έγραψες λέω :D:D


Με μια λέξη - προσφιλή στον παπα-Θωμά : Μαρακλαντάν... φοβερός ψάλτης, με έκφραση και ύφος ιδιαίτερο...

ευχαριστίες θερμότατες!
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Κάτι πήρε το αυτί μου αλλά έκανα τον "Αλέκο" αχ αχ.....:D
πολύ ωραίος χρόνια να του δίνει ο Θεός να μας ψάλλει πάντα έτσι....:)
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Χάρις στὸν πολλὰ ἡγαπημένον μου ἀδελφόν Δημήτριον Ζαγκανᾶ, μὲ τὸν ὁποῖον ἀνδρωθήκαμε πνευματικὰ στὴν κοινὴ πατρίδα μας Σπάρτη τὴν ὡραιοτάτη δεκαετία του '90, μὲ τὶς μοναδικὲς μας ἀναβάσεις στὸ Ὄρος, θὰ ἀνεβάσω καὶ τὰ ἐπίλοιπα ψαλτικὰ τῆς βραδιᾶς ἐκείνης....

Ἰδοὺ τὸ α΄
[URL="http://www.analogion.com/psaltologion/Xrysovalantis/Euaggelizetai o Gabriil_ papa Xristos.mp3"]παπα Χριστος Κυριακόπουλος[/URL]

018.JPG
 
Last edited:

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Χάρις στὸν πολλὰ ἡγαπημένον μου ἀδελφόν Δημήτριον Ζαγκανᾶ, μὲ τὸν ὁποῖον ἀνδρωθήκαμε πνευματικὰ στὴν κοινὴ πατρίδα μας Σπάρτη τὴν ὡραιοτάτη δεκαετία του '90, μὲ τὶς μοναδικὲς μας ἀναβάσεις στὸ Ὄρος, θὰ ἀνεβάσω καὶ τὰ ἐπίλοιπα ψαλτικὰ τῆς βραδιᾶς ἐκείνης....

Αναμένουμε :eek:
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Ἀνέβασα 1 στὸ προηγούμενο μήνυμα.

Μιὰ ὑπέροχη έκλογὴ εἰς Ὅσιον (" Τῆς δεήσεώς μου) εἰς δύο ἐκδοχάς, τοῦ παπα Θωμᾶ καθὼς καὶ ἔνα τραγούδι τοῦ παπα Χρίστου, αὔριο πρώτα ὁ Θεὸς.
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Τὸ μεγάλο νέο ποὺ ξέχασα νὰ σᾶς μεταφέρω εἶναι ὄτι χθές ὁ παπα Θωμᾶς τελείωσε τὴν ἡχογράφηση ὅλης τῆς Ἀθωνιάδος τοῦ Π. Φιλανθίδου στὸν Μ.Χατζηγιακουμή...........!!!!!!!!!!
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Τὸ μεγάλο νέο ποὺ ξέχασα νὰ σᾶς μεταφέρω εἶναι ὄτι χθές ὁ παπα Θωμᾶς τελείωσε τὴν ἡχογράφηση ὅλης τῆς Ἀθωνιάδος τοῦ Π. Φιλανθίδου στὸν Μ.Χατζηγιακουμή...........!!!!!!!!!!

Πολύ ωραίο το νέο! Ψάλλει μόνο ο παπα-Θωμάς, ή και ο π. Φίλιππος στην ηχογράφηση της Αθωνιάδος;

ευχαριστώ,

Δ.
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Ἰδοὺ τὰ ὑποσχέθεντα μὲ τὴν ἀνάλογη φωτογραφία τὴν ὥρα τοῦ ψάλματος.

Κατὰ τὴν ἑλληνική μας παράδοση μετὰ τὰ ψαλτικά, ἤρθαν καὶ τὰ δημοτικὰ τραγούδια τοῦ μοναδικοῦ στὸ εἴδος παπα-Χρίστου Κυριακόπουλου.

Ἐκλογὴ εἰς Ὅσιον_τῆς δεήσεώς μου_παπα Θωμᾶς


Κολοκοτρωναίοι(τραγούδι)_παπα Χρίστος

Φωτογραφία

Χαίρετε!
 
Top