[Ανακοίνωση] π. Αθ. Σιαμάκη: Το θεωρητικό του Χρυσάνθου μουσικοφιλολογικώς

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
έκτακτα... τα όσα γράφονται.
πράγματα που δεν τα ηξερα.

Εμ γηράσκεις ἀεὶ διδασκόμενος οὐ μὴν ὑπὸ τοῦ φάσκοντος γηράσκειν ἀεὶ διορθουμένου, ἀλλὰ καὶ ὑπὸ τοῦ τὸν ἐλέγξαντα ἀδίκως μηνύσαντος, καὶ πολλὰ καὶ ἐν Ψαλτολογίῳ ἀδίκως πράξαντος....

Δ.
 
Last edited:

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Εμ γηράσκεις ἀεὶ διδασκόμενος οὐ μὴν ὑπὸ τοῦ φάσκοντος γηράσκειν ἀεὶ διορθουμένου, ἀλλὰ καὶ ὑπὸ τοῦ τὸν ἐλέγξαντα ἀδίκως μηνύσαντος, καὶ πολλὰ καὶ ἐν Ψαλτολογίῳ ἀδίκως πράξαντος....

Δ.

καλημέρα...
εσύ δηλαδή, δε χρειάζεσαι το "γηράσκω αει διδασκόμενος";; τα ξέρεις όλα "απο βρέφους".....
Πάντως, μου κάνει εντύπωση πόσο εύκολα χειρίζεται παροιμίες κ γνωμικά για τους άλλους, που πολλές φορές είναι κ ειρωνικά.
η χρήση όλων αυτών, προϋποθέτει κατ'αρχήν την πλήρη εφαρμογη τους απο τον κατα κόρον στηλιτευοντα τους άλλους.
πάντως ειδα κ κάποιες παρομοιώσεις που μου έκαναν εντύπωση: "οφιοειδώς, οπως οι μάρτυρες...."
τις συμμεριζεσαι;;
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
καλημέρα...
εσύ δηλαδή, δε χρειάζεσαι το "γηράσκω αει διδασκόμενος";; τα ξέρεις όλα "απο βρέφους".....
Πάντως, μου κάνει εντύπωση πόσο εύκολα χειρίζεται παροιμίες κ γνωμικά για τους άλλους, που πολλές φορές είναι κ ειρωνικά.
η χρήση όλων αυτών, προϋποθέτει κατ'αρχήν την πλήρη εφαρμογη τους απο τον κατα κόρον στηλιτευοντα τους άλλους.
πάντως ειδα κ κάποιες παρομοιώσεις που μου έκαναν εντύπωση: "οφιοειδώς, οπως οι μάρτυρες...."
τις συμμεριζεσαι;;

Συ είπας, αλλά θεωρώ την κατ' αντιμωλίαν εξέταση βασικότατη....


Δ.
 
P

PANROUST

Guest
έκτακτα... τα όσα γράφονται.
πράγματα που δεν τα ηξερα.
Είναι και άλλα που δεν ξέρετε...όπως την απαγόρευση του βιβλίου από όλα τα βιβλιοπωλεία πριν την δίκη.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Συ είπας, αλλά θεωρώ την κατ' αντιμωλίαν εξέταση βασικότατη....
Δ.

αυτό είναι η απάντησή σου στην ερώτησή μου;;
ρώτησα:
πάντως ειδα κ κάποιες παρομοιώσεις που μου έκαναν εντύπωση: "οφιοειδώς, οπως οι μάρτυρες...."
τις συμμεριζεσαι;;

κε Ρουστέμη, διάβασα κ κατάλαβα πολλά περισσότερα...
 
P

PANROUST

Guest
αυτό είναι η απάντησή σου στην ερώτησή μου;;
ρώτησα:

κε Ρουστέμη, διάβασα κ κατάλαβα πολλά περισσότερα...

Το ξέρω.Αλλά δεν μιλάω για την αίτηση που αναφέρετε στην απαγόρευση του βιβλίου.Μιλάω για κάτι άλλο τον οποίον δεν θυμάμαι αν αναφέρετε εκεί μεσά...
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Το ξέρω.Αλλά δεν μιλάω για την αίτηση που αναφέρετε στην απαγόρευση του βιβλίου.Μιλάω για κάτι άλλο τον οποίον δεν θυμάμαι αν αναφέρετε εκεί μεσά...

δε μιλάω για την αίτηση...
αλλά αφήστε το καλύτερα... είναι θέμα που μπορεί να μας βάλει σε κόντρα.
 
Top