[Ψάχνω] μέθοδο για εκμάθηση ταμπουρά και για τουμπερλέκι

Μήπως είναι εύκολο αν έχει κάποιος να ανεβάσει μια μέθοδο για εκμάθηση ταμπουρά και για τουμπερλέκι; Ευχαριστώ πολύ!
Επειδή δεν γνωρίζω που να αναρτήσω το θέμα, μήπως ξέρει κανείς πως περνά το αρχείο της φωτογραφίας σε adobe reader; έχω δηλαδή φωτογραφήσει κάπιες σελίδες από βιβλία και θέλω να τις βάλω σε adobe, συγνώμη και ευχαριστώ!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Σε παρακαλώ μην ανοίγεις θέματα με γενικούς τίτλους (π.χ. Ερώτηση-Αναζήτηση, το διόρθωσα τώρα) και μην μπλέκεις δύο θέματα στο ίδιο μήνυμα. Αν δεν ξέρεις σε ποιά ενότητα να βάλεις κάτι ρώτησε με ΠΜ έναν από τους συντονιστές. Ευχαριστώ.
 
Νομίζω ζήτησα συγνώμη πρώτα, τέλος πάντων, μπορείτε να με εξυπηρετήσετε ως προς αυτό που ζήτησα;
 

kakofonix78

Δημήτριος Παπάνης
Απ' οσο γνωρίζω υπάρχει μία μέθοδος για ταμπουρά που έχει επιμεληθεί ο Γιάννης Αρβανίτης! Δεν κυκλοφορεί σε βιβλιοπωλεία μόνο απο δασκάλους του συγκεκριμένου οργάνου! Κάτι άλλο δεν γνωρίζω εκτός απο βιβλίο για πολίτικο λαούτο
 
Last edited:

antonios

Αετόπουλος Αντώνιος
Στα ελληνικά κυκλοφορεί και μέθοδος ταμπουρά του Νίκου Γράψα. Στα τούρκικα αρκετές...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Συγγνώμη πού ἐπεμβαίνω, ζητάει καί κάτι τεχνικό, ἔχει δέ κάποιες σελίδες ἀπό βιβλία σχετικά μέ τό θέμα.

Μήπως είναι εύκολο αν έχει κάποιος να ανεβάσει μια μέθοδο για εκμάθηση ταμπουρά και για τουμπερλέκι; Ευχαριστώ πολύ!
Επειδή δεν γνωρίζω που να αναρτήσω το θέμα, μήπως ξέρει κανείς πως περνά το αρχείο της φωτογραφίας σε adobe reader; έχω δηλαδή φωτογραφήσει κάπιες σελίδες από βιβλία και θέλω να τις βάλω σε adobe, συγνώμη και ευχαριστώ!

Βέβαια δύο σέ ἕνα, ὅμως εἶπε κι ὁ Δημήτρης, δέν γίνεται. Τά τεχνικά σέ ἄλλο θέμα...


 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Μήπως είναι εύκολο αν έχει κάποιος να ανεβάσει μια μέθοδο για εκμάθηση ταμπουρά και για τουμπερλέκι; Ευχαριστώ πολύ!
!

Υπάρχει για τουμπελεκι και η μέθοδος του ''Πέτρου Κούρτη 1'' ...
συνοδευετε και με cd.......αλλα θα πρέπει να σου δείξει και κάποιος δάσκαλος ....τα πρώτα ....βήματα....
 
Top