γ. Πανάρετος Φιλοθεΐτης : Μακάμια/Ασκήσεις Κηλτζανίδου

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Τα πρώτα, πάντα απο τον γ.Πανάρετο Φιλοθεΐτη

Attachments

Bασίλης

Παλαιό Μέλος
Από ποιο βιβλίο είναι αυτά;

Μπόρειτε σας παρακαλώ να πείτε ποιων εκδόσεων είναι το βιβλίο;

Σας ευχαριστώ!

emil

Παλαιό Μέλος
Είναι εύκολο να ανέβουν και σε έντυπη μορφή οι ασκήσεις αυτές ?
Όποιος έχει το βιβλίο και δε του είναι κόπος ας ανεβάσει τις σελίδες που περιέχουν αυτές τις ασκήσεις.

Ευχαριστώ

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Πάτερ, ευχαριστούμε πολύ για αυτές τις ηχογραφήσεις. Απ'ότι γνωρίζω είναι οι μοναδικές δημοσιευμένες ηχογραφήσεις των μουσικών παραδειγμάτων του Κηλτζανίδη. Θα τις ακούσω με ενδιαφέρον! Περιμένω με ενδιαφέρον και τα σχόλια των υπολοίπων πάνω σε αυτά.

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Γέροντα ευχαριστούμε εκ βαθέων.

Νά συνάδελφοι η μεγάλη προσφορά τού Όρους στον πολιτισμό και ιδίως στην ελληνική μας Μουσική!!

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Ακομα μερικά...τα ευχαριστω βέβαια δεν είναι για μενα αλλά για τον γέροντα που καθοταν με μεράκι να γ΄ραψει και να διδάξει στους όποιους πατέρες τρέχαν στο κελί του...

Attachments

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Λίγα ακόμα...Δυστηχώς το βιβλίο δεν μπορω να το έχω σε pdf αν κανείς μπορει να το βρει... οκ.

Attachments

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Λίγα ακόμα...Δυστηχώς το βιβλίο δεν μπορω να το έχω σε pdf αν κανείς μπορει να το βρει... οκ.
Υπάρχουν κιάλα; (Περιμένω να τα ανεβάσεις ΟΛΑ για να τα κατεβάσω.)

Παιδιά: το βιβλίο! Κάποιος να το σκανάρη!!! Πολύ ενδιαφέρον αυτό το πόστ!

Απόστολος

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ;13422 said:
Το βιβλίο το βρίσκεις εύκολα. Έχει κυκλοφορήσει σε ανατύπωση από τις εκδόσεις Ρηγόπουλος (νομίζω).
Αυτό το ξέρουμε..ποιός το σκανάρει είναι το θέμα...

Εχει καμμια 80αριά κομματάκια...υπομονή μόλις γυρίσαμε απτην υποδοχη του Πατριαρχη απτις Καρυές...

Attachments

Last edited:

emil

Παλαιό Μέλος
θα γίνει και αυτό αν μου πει κάποιος ενα πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου δοκιμασμενο στα Vista
adobe audition
από την έκδοση 2 και μετά δουλεύει σίγουρα...
Είναι λίγο πολύπλοκο αλλά ικανοποιεί όλες τις απαιτήσεις που μπορεί να έχει κάποιος!
Αν δεν μπορείτε να το βρείτε στείλτε μου pm να σας στείλω το url

Ευλογείτε