[Ψάχνω] από επίσκεψη στην Πόλη το 57

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Δηλαδή, ο Τσαμκιράνης το 1960 έτσι έψαλλε. Πω πω!!! Τι να πω; ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!
Ευχαριστώ πολύ Κώστα.

Χάρη, Ο αδελφός του δασκάλου σου... είχε μια ηχογράφηση σε πομπίνα τον Ματθαίο από επίσκεψη στην Πόλη το 57- έτσι επιγραφόταν. Είχα ακούσει ένα χερουβικό σε α΄ ήχο και είχα μείνει άναυδος... Δεν περιγράφεται. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να την αντιγράψω.

Δ.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Χάρη, Ο αδελφός του δασκάλου σου... είχε μια ηχογράφηση σε πομπίνα τον Ματθαίο από επίσκεψη στην Πόλη το 57- έτσι επιγραφόταν. Είχα ακούσει ένα χερουβικό σε α΄ ήχο και είχα μείνει άναυδος... Δεν περιγράφεται. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να την αντιγράψω.

Ο Νίκος; εσύ που τα μαθαίνεις όλα αυτά από εκεί που είσαι; Παναϊα μ' (χε χε); μένω άναυδος...
Θα την ζητήσω αύριο κιόλας (αν και αυτοί οι Ιωαννιδαίοι είναι λίγο ...σφιχτοχέρηδες)
Τις ευχές μου, αδελφέ Δημήτρη.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Θα την ζητήσω αύριο κιόλας (αν και αυτοί οι Ιωαννιδαίοι είναι λίγο ...σφιχτοχέρηδες)...

Έχεις προθεσμία μέχρι σήμερα τα μεσάνυκτα, μετά "καίγεσαι" :D
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Έχεις προθεσμία μέχρι σήμερα τα μεσάνυκτα, μετά "καίγεσαι" :D

Εσύ τρελό αγόρι :p, που βάζεις προθεσμίες, μάθε πως ύστερα από μεθοδικές ενέργειες ενός μηνός σχεδόν, μέχρι το βράδι (πρώτα ο Θεός) θα έχω στα χέρια μου κάτι διαμάντια (δύο τον αριθμό) σαν το Αυτόγραφο. Μετά θα το γλεντήσουμε μαζί :wink:
Για το άλλο (μπομπίνα του Τσαμκιράνη) το ζήτησα και το παλέυω να την πάρω μεσοβδόμαδα. Έλεος, βάλε μου μικρή τιμωρία :D
Μετά θα έχω όμως το πρόβλημα: άντε να ψηφιοποιήσω την μπομπίνα :(
Τα σέβη μου συμμαχητή :)
Χαραλάμπης
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Εσύ τρελό αγόρι :p, που βάζεις προθεσμίες, μάθε πως ύστερα από μεθοδικές ενέργειες ενός μηνός σχεδόν, μέχρι το βράδι (πρώτα ο Θεός) θα έχω στα χέρια μου κάτι διαμάντια (δύο τον αριθμό) σαν το Αυτόγραφο. Μετά θα το γλεντήσουμε μαζί :wink:
Για το άλλο (μπομπίνα του Τσαμκιράνη) το ζήτησα και το παλέυω να την πάρω μεσοβδόμαδα. Έλεος, βάλε μου μικρή τιμωρία :D
Μετά θα έχω όμως το πρόβλημα: άντε να ψηφιοποιήσω την μπομπίνα :(
Τα σέβη μου συμμαχητή :)
Χαραλάμπης

Χάρη, πήγαινε στην πανήγυρη απόψε να τιμήσεις και τον άγιο... Έτσι θα έλθει κ η (μ)πομπίνα...

Αναμένομεν...

Δ.

ΥΓ. ... Κι όχι .. απιστίες. Υπάρχει και το 4Ε που αναμεταδίδει τον εσπερινό!
 
Last edited:

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Εσύ τρελό αγόρι :p, που βάζεις προθεσμίες, μάθε πως ύστερα από μεθοδικές ενέργειες ενός μηνός σχεδόν, μέχρι το βράδι (πρώτα ο Θεός) θα έχω στα χέρια μου κάτι διαμάντια (δύο τον αριθμό) σαν το Αυτόγραφο. Μετά θα το γλεντήσουμε μαζί :wink:

Κάτι τσίπουρα που θα πέσουν... :D

Για το άλλο (μπομπίνα του Τσαμκιράνη) το ζήτησα και το παλέυω να την πάρω μεσοβδόμαδα. Έλεος, βάλε μου μικρή τιμωρία :D

Χμμ, πρέπει να σκεφτώ καλά την τιμωρία...

...κάτι θα βρω :D
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Χάρη, πήγαινε στην πανήγυρη απόψε να τιμήσεις και τον άγιο... Υπάρχει και το 4Ε που αναμεταδίδει τον εσπερινό!

Ήμουν πίσω από την κολώνα... Εεμ, μέσα στο Ιερό...εεμ.

ΟΚ! το παραδέχομαι! πήγα την κόρη μου στον παιδότοπο, που την κάλεσε ένα αγοράκι. :eek:

Γιατί; πήγε ο κ. Νίκος; τον είδες εκεί στην αναμετάδοση Δημήτρη; γιατί παλιά δεν πολυερχότανε στον Αγ. Ελευθέριο.

Ωραίος ο Απόστολος, έτσι; Οι προϊστάμενοι του ναού βέβαια... :mad:

Ίδωμεν Νικόλαον εν καιρώ...

Χαραλάμπης

ΥΓ
Χμμ, πρέπει να σκεφτώ καλά την τιμωρία...κάτι θα βρω :D

Αν νομίζεις οτι θα με φοβίσεις, μάθε πως:
από το 1984 ως σήμερα έχω ψάλει σε τουάχιστον 80 ολονύκτιες αγρυπνίες στο Αγ. Όρος,
τουλάχιστον 150 9άωρες αγρυπνίες στο Μετόχι της Μονής Γρηγορίου Ν. Ευκαρπίας,
και τουλάχιστον 50 ολονύκτιες αγρυπνίες στον Πρ. Ηλία που ψάλλω τώρα.
Αν βάλουμε και κάτι ημιαγρυπνίες, Όρθρους βαθείς κ.λ.π. ...
όντως πρέπει να σκεφτείς καλά την τιμωρία που μου ετοιμάζεις, Ευθύμη μου :p
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ήμουν πίσω από την κολώνα... Εεμ, μέσα στο Ιερό...εεμ.

ΟΚ! το παραδέχομαι! πήγα την κόρη μου στον παιδότοπο, που την κάλεσε ένα αγοράκι. :eek:

Γιατί; πήγε ο κ. Νίκος; τον είδες εκεί στην αναμετάδοση Δημήτρη; γιατί παλιά δεν πολυερχότανε στον Αγ. Ελευθέριο.

Ωραίος ο Απόστολος, έτσι; Οι προϊστάμενοι του ναού βέβαια... :mad:

Ίδωμεν Νικόλαον εν καιρώ...

Χαραλάμπης

Έχεις ΠΜ.... Κοίτα....
 
Top