Ψηφιακός δίσκος ( cd ) με Ύμνους από την Μεγάλη Εβδομάδα υπό Ανδρέου Γ. Αγγελή α'ψάλτου

police1pot

Νέο μέλος
Φίλες και φίλοι του ψαλτολογίου γεια σας .Ο αγαπητός φίλος και δασκαλός μου Ανδρέας Αγγελής πριν από μερικές μέρες εξέδωσε ένα ακόμα cd με ύμνους από τη Μ.Εβδομάδα.. Στο αναρτώμενο βίντεο μπορείτε να ακούσετε το δοξαστικό των αίνων του όρθρου της Μ.Δευτέρας σε ήχο πλ. α΄ «Κύριε ερχόμενος …» παράλληλα θα δείτε τα περιεχόμενα του ψηφιακού δίσκου.

Ηχητική επιμέλεια
Επεξεργασία των ύμνων
Ανδρέας Αγγελής.


Σας εύχομαι καλή ακρόαση . Καλή Μ.Εβδομάδα ο Θεός να μας δίνει δύναμη.

 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Φίλες και φίλοι του ψαλτολογίου γεια σας .Ο αγαπητός φίλος και δασκαλός μου Ανδρέας Αγγελής πριν από μερικές μέρες εξέδωσε ένα ακόμα cd με ύμνους από τη Μ.Εβδομάδα.. Στο αναρτώμενο βίντεο μπορείτε να ακούσετε το δοξαστικό των αίνων του όρθρου της Μ.Δευτέρας σε ήχο πλ. α΄ «Κύριε ερχόμενος …» παράλληλα θα δείτε τα περιεχόμενα του ψηφιακού δίσκου.

Ηχητική επιμέλεια
Επεξεργασία των ύμνων
Ανδρέας Αγγελής.


Σας εύχομαι καλή ακρόαση . Καλή Μ.Εβδομάδα ο Θεός να μας δίνει δύναμη.


Ευχαριστώ τον καλό μου φίλο σπουδαστή Β.Μουσικής και μέλος του ψαλτολογίου Αλέξανδρο Δούγιο police1pot --> (http://analogion.com/forum/member.php?u=12309) για τη δημιουργία - ανάρτηση & παρουσίαση του εν λόγω βίντεο του cd Ύμνοι Μ.Εβδομάδας!Εκφράζω επίσης τις ολόθερμες ευχαριστίες μου στον παιδικό μου φίλο και άριστο γνώστη της Β.Μουσικής - μέλος του ψαλτολογίου Λεωνίδα Γαρουφαλή, για τη δημιουργία -επιμέλεια του εξω-εσωφύλλου του ψηφιακού δίσκου.

ΥΓ. Σας προτείνω να ακούσετε το ηχητικό και με ακουστικά!

Καλή δύναμη σε όλους!

Καλή Αγία Μ.Εβδομάδα!
 
Last edited:

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Φίλες και φίλοι του ψαλτολογίου γεια σας .Ο αγαπητός φίλος και δασκαλός μου Ανδρέας Αγγελής πριν από μερικές μέρες εξέδωσε ένα ακόμα cd με ύμνους από τη Μ.Εβδομάδα..

Ηχητική επιμέλεια
Επεξεργασία των ύμνων
Ανδρέας Αγγελής.


Σας εύχομαι καλή ακρόαση . Καλή Μ.Εβδομάδα ο Θεός να μας δίνει δύναμη.

Αγαπητοί φίλοι ανεβάζω ένα ακόμη ηχητικό από τα περιεχόμενα του cd. O λόγος για το γνωστό σε όλους μας Δοξαστικό των Αίνων της Μ.Πέμπτης (Εσπέρας) ''Εξεδυσάν με τα ιματιά μου...'' ο ήχος είναι πλ.β' --> http://www.youtube.com/watch?v=X-EeHYRhClg&feature=player_detailpage

Σας εύχομαι καλή ακρόαση!
 
Top