Ψαλτική φωνητική τοποθέτησις κατά Γεώργιον Κ. Μιχαλάκην

Status
Not open for further replies.
τουλάχιστον αυτοί κάτι ξέρουν παραπάνω από μας, παρ'ότι εξωγήινοι...

Και καλο ειναι να πάνε στον πλανητη τους να λένε όσα υβριστικά και υποτιμητικά για "γιγαντες" της Μουσικής μας αλλα και απλους συναδέλφους...
Και την παροιμια ξεχασε την... ουτε σε ΠΜ δεν γραφεται... Αν ημουν φυσικα ο εξωγήινος θα την εγραφα φατσα φόρα διοτι η διακριτικότητα ειναι ανγωστη λέξη στον πλανητη του!!!
 
Last edited:

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Θα σου εγραφα τι ξερουν, αλλα "παιζει" να "αποβληθω" απο το φόρουμ όπως τα "απόβλητα" που εχουν ήδη αποβληθεί...

στείλ'το μου στο ntelis1993@gmail.com όπως και την παροιμία...

Και καλο ειναι να πάνε στον πλανητη τους να λένε όσα υβριστικά και υποτιμητικά για "γιγαντες" της Μουσικής μας αλλα και απλους συναδέλφους...

οι "γίγαντες" να πάνε στο "γιγαντοχωριό" τους και να σταματήσουν να διαλύουν τα ΠΑΝΤΑ (και τις αρκούδες) στο πέρασμά τους....
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Να παρατηρήσω ό,τι δεν έχω καμια πρόθεση να μειώσω κανέναν απλώς για να αποφορτιστει λίγο ο διάλογος..

ουσιαστικά τίποτα δεν μας χωρίζει, έχουμε όλοι τον ίδιο σκοπό να υμνήσουμε τον Θεό, ο καθένας το κάνει με διαφορετικό τρόπο αυτά!

Καλό μεσημέρι να χετε!
 
Last edited:

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
μήπως στην Xώρα του ποτέ;;; !!!:wink::D

https://www.youtube.com/watch?v=9G3DmHJESOI

Όχι. Επίτηδες το έβαλα έτσι, για να φτιάξω το λογοπαίγνιο μεταξύ χώρας του Ποτέ και της φράσης "πότε έτσι και πότε γιουβέτσι". Στην καθημερινότητά μου σκέφτομαι αρκετά τέτοια. Εντάξει, αυτό ίσως δεν είναι και τόσο επιτυχημένο, αλλά ούτε χρόνο είχα πολύ (τι να κάνω; να καθίσω 1 μέρα να σκεφτώ λογοπαίγνιο; ) ούτε και υλικό. Τέλος πάντων. Κι εγώ έτσι το είπα, για να χαλαρώσουμε λίγο :) :D
Καλό μεσημέρι! :)
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Όχι. Επίτηδες το έβαλα έτσι, για να φτιάξω το λογοπαίγνιο μεταξύ χώρας του Ποτέ και της φράσης "πότε έτσι και πότε γιουβέτσι". Στην καθημερινότητά μου σκέφτομαι αρκετά τέτοια. Εντάξει, αυτό ίσως δεν είναι και τόσο επιτυχημένο, αλλά ούτε χρόνο είχα πολύ (τι να κάνω; να καθίσω 1 μέρα να σκεφτώ λογοπαίγνιο; ) ούτε και υλικό. Τέλος πάντων. Κι εγώ έτσι το είπα, για να χαλαρώσουμε λίγο :) :D
Καλό μεσημέρι! :)

Μακάρι να είχαμε όλοι μας την ψυχή αυτών των αγγέλων!
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Ἀγαπητοί συνάδελφοι. Ἐπειδή τό «Ψαλτολόγιον», καλῶς ἤ κακῶς, ἔχει ἀποκλίσει τόν Γεώργιο, καί ἐπειδή «ἀπαγορεύεται» ἄλλοι νά μεταφέρουν δικά του λεγόμενα καί ἀπαντήσεις σέ ζητήματα πού τίθενται στό forum καί τόν ἀφοροῦν, καλό θά ἦταν ὅ,τι ἐρωτήματα καί διαφωνίες ἔχετε νά διατυπώσετε, νά τά διατυπώσετε ἀπ'εὐθείας στόν ἴδιο, εἶτε μέσω skype εἶτε μέσω e-mail. Ἔτσι ὦστε νά μήν δημιουργοῦνται προβλήματα καί προστριβές πού δυσκολεύουν τό ἔργο τῶν συντονιστῶν, ἀλλά καί τῶν ἀπλῶν ἀναγνωστῶν καί ἐνδιαφερομένων.

Εὐχαριστῷ.

Για αυτό το λόγο κλειδώνω το παρόν θέμα. Παρακαλώ και τα μέλη, εφόσον γνωρίζουν και τον αποκλεισμό του κ. Μιχαλάκη, να μην μεταφέρουν δικές του απόψεις και γνώμες. Το Ψαλτολόγιο ΔΕΝ είναι το μοναδικό φόρουμ που ασχολείται με την ψαλτική τέχνη. Υπάρχουν αρκετά φόρουμ και μπλογκ στα οποία είτε ο κ. Μιχαλάκης, είτε οι συνεργαζόμενοι με αυτόν, μπορούν να εκθέσουν τις απόψεις των.

Ευχαριστώ για τη συνεργασία.
 
Status
Not open for further replies.
Top