Ψάχνω κάποιο εύκολο κοινωνικό για την Εορτή των Αρχαγγέλων

Chris_21

New member
Χαίρετε και συγχαρητήρια για την σελίδα που μας βοηθάτε κάθε φορά και εμενα προσωπικά με τις αναρτήσεις σας. Επειδή είμαι νέο ψάλτης και και ακομα δεν έχω φτάσει στο να λέω πολύ καλά κοινωνικά στην Θ.Λειτουργία στα μαθηματα Βυζαντινής θα ήθελα να σας ρωτήσω πρώτα ά υπάρχει καποιο εύκολο κοινωνικό για την Εορτή των Αρχαγγέλων << Ο ποιών τους Αγγέλους>> για την Παρασκευή και τί θα μπορούσα να πώ στη θέση του κοινωνικού ώστε να διευκολυνθώ για αρχή; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Gerasimos monaxos

Ο Αγιορείτης κακοφωνίξ
Χαίρετε και συγχαρητήρια για την σελίδα που μας βοηθάτε κάθε φορά και εμενα προσωπικά με τις αναρτήσεις σας. Επειδή είμαι νέο ψάλτης και και ακομα δεν έχω φτάσει στο να λέω πολύ καλά κοινωνικά στην Θ.Λειτουργία στα μαθηματα Βυζαντινής θα ήθελα να σας ρωτήσω πρώτα ά υπάρχει καποιο εύκολο κοινωνικό για την Εορτή των Αρχαγγέλων << Ο ποιών τους Αγγέλους>> για την Παρασκευή και τί θα μπορούσα να πώ στη θέση του κοινωνικού ώστε να διευκολυνθώ για αρχή; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ανεβάζω ένα πολύ απλό (και σύντομο), του π. Δοσιθέου Κατουνακιώτη. Μπορείς να το πείς λίγο αργά και αν τελειώσει το επαναλαμβάνεις.
 

Attachments

  • Κοινωνικό, Ο ποιών τους αγγέλους_π. Δοσιθέου Κατουνακιώτη.pdf
    1.8 MB · Views: 149

Chris_21

New member
Ανεβάζω ένα πολύ απλό (και σύντομο), του π. Δοσιθέου Κατουνακιώτη. Μπορείς να το πείς λίγο αργά και αν τελειώσει το επαναλαμβάνεις.
Σ ευχαριστω πολύ. Αν και μερικά δεν τα καταλαβαινω ακομα. Παντως σιγουρα ειναι ποιο ευκολο ακομα και αν δεν πατησω σωστα σε σχεση με του λαμπαδαριου και του φωκαέως :D
 

balgiota

Νέο μέλος
Χαίρετε και συγχαρητήρια για την σελίδα που μας βοηθάτε κάθε φορά και εμενα προσωπικά με τις αναρτήσεις σας. Επειδή είμαι νέο ψάλτης και και ακομα δεν έχω φτάσει στο να λέω πολύ καλά κοινωνικά στην Θ.Λειτουργία στα μαθηματα Βυζαντινής θα ήθελα να σας ρωτήσω πρώτα ά υπάρχει καποιο εύκολο κοινωνικό για την Εορτή των Αρχαγγέλων << Ο ποιών τους Αγγέλους>> για την Παρασκευή και τί θα μπορούσα να πώ στη θέση του κοινωνικού ώστε να διευκολυνθώ για αρχή; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αν και βλέπω το μήνυμα αρκετά αργά χρονικά, θα προσπαθήσω να δώσω μια μουσική πρόταση, θα μπορούσατε να δείτε και τα κοινωνικά του Άρχοντος Πρωτοψάλτου Β, Νικολαίδη. Επίσης καθαρά για λόγους διευκόλυνσης θα μπορούσατε να έρθετε σε συνεννόηση με τον Ιερέα και να διαβάσετε την ακολουθία της Θ. Μεταλήψεως. Ελπίζω να βοήθησε.
 
Top