[Ψάχνω] Αθωνική Μουσική Ανθοδέσμη του Ιερόθεου , Εσπερινό και Θ. Λειτουργία

Ε. Ε.

Active member
Υπάρχουν ακόμα ο Εσπερινός και η Θ. Λειτουργία του Ιερόθεου σε βιβλία; Ή διαφορετικά αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει σε pdf θα ήμουν ευγνώμων
 

mv_ns

Member
Γεια σε όλους!

Ξέρει κανείς που θα μπορούσα να βρω το βιβλίο 'Αθωνική Μουσική Ανθοδέσμη - Εσπερινός';

Έχω ψάξει παντού, και τα λίγα μέρη που το έχουν στο διαδίκτυο δεν το έχουν σε απόθεμα. Ακόμα κι αν κάποιος έχει ένα αντίγραφο του βιβλίου ως .pdf, θα του ήμουν αιώνια ευγνώμων.

Ευχαριστώ πολύ!

Τα καλύτερα, Μάρκο
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Ξέρει κανείς που θα μπορούσα να βρω το βιβλίο 'Αθωνική Μουσική Ανθοδέσμη - Εσπερινός';
.........................................................................
Επειδή, το συγκεκριμένο, έχει εξαντληθεί, υπάρχει, του ιδίου μουσικοσυνθέτη, "Η Βίβλος Παννυχίδος", εδώ, με σχεδόν όλα "τα μαθήματα του Εσπερινού της Μ. Ανθοδέσμης"!
 

Vladik

Well-known member
Μιας και έχει εξαντληθεί εδώ και πολύ καιρό, το ανεβάζω σε pdf προς κοινή ωφέλεια. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα...
Μιας και έχει εξαντληθεί εδώ και πολύ καιρό, το ανεβάζω σε pdf προς κοινή ωφέλεια. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα...
Όρθρος και Θεία Λειτουργία έχει σε pďf;
 

Ε. Ε.

Active member
Ο Όρθρος είναι ακόμη διαθέσιμος. Η Θεία Λειτουργία εξαντλήθηκε πρόσφατα απ ότι γνωρίζω, δεν την έχω δυστυχώς σε pdf.
 

Vladik

Well-known member
Ο Όρθρος είναι ακόμη διαθέσιμος. Η Θεία Λειτουργία εξαντλήθηκε πρόσφατα απ ότι γνωρίζω, δεν την έχω δυστυχώς σε pdf.
Θα ήθελα να κατεβάσω το Όρθρος σε pdf μορφή;
 

Vladik

Well-known member
Μιας και έχει εξαντληθεί εδώ και πολύ καιρό, το ανεβάζω σε pdf προς κοινή ωφέλεια. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα...
Μήπως έχεις καί τον Όρθρος σε pdf ; αν έχεις στείλε μου εκεί 👉vladyslavlubic@gmail.com
 
Αν έχει κάποιος τον Εσπερινό (Αθωνικής Ανθοδέσμης) και τον πουλάει ας επικοινωνήσει μαζί μου σε προσωπικό μήνυμα..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

ioannis1751

Ιωάννης
Καλό θα ήταν να κατέβει το pdf διότι υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα
 
Top