Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Ἐπειδὴ ἀπὸ τὶς 17 Δεκεμβρίου ἔλειπα σὲ κάποιαν ἔρημο μὲ δύσκολη πρόσβασι στὸ διαδίκτυο, σᾶς εὐχαριστῶ γιὰ τὶς εὐχές σας ἐπὶ τοῖς ὀνομαστηρίοις μου, εὐχόμενος δὲ ἐκ βάθους καρδίας καλὸ παράδεισο σὲ κάθε Χρῆ(ῖ)στο, Ἐμμανουήλ, Μανόλη, Στέφανο καὶ Βασίλειο.
 

Χρῆστος Πανάγου

Χρῆστος Πανάγου
Ἐπειδὴ ἀπὸ τὶς 17 Δεκεμβρίου ἔλειπα σὲ κάποιαν ἔρημο μὲ δύσκολη πρόσβασι στὸ διαδίκτυο, σᾶς εὐχαριστῶ γιὰ τὶς εὐχές σας ἐπὶ τοῖς ὀνομαστηρίοις μου, εὐχόμενος δὲ ἐκ βάθους καρδίας καλὸ παράδεισο σὲ κάθε Χρῆ(ῖ)στο, Ἐμμανουήλ, Μανόλη, Στέφανο καὶ Βασίλειο.

Εὐχαριστῶ γιὰ τὶς εὐχές σας. Δεχθεῖτε παρακαλῶ καὶ τὶς δικές μου εὐχές γιὰ τὴν ὀνομαστική σας ἑορτή καὶ τὸ νέο ἔτος. Ὁ Θεὸς νὰ σᾶς ἐνδυναμώνει διὰ πᾶν ἔργον ἀγαθόν.
Χρόνια πολλά.
 

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά για τα γεννεθλιά του στον φίλο του αναλογίου ΝΙΚΟ ΧΑΝΟΥΜΙΔΗ
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!

εὐλογημένα καί πανευφρόσυνα
μέ ὑγιεία, χαρά, πρόοδο καί προκοπή
στά ἀγαπητά, ἐκλεκτά καί ἐνεργά μέλη τοῦ Ψαλτολογίου

• Ἰωάννη Λιάκο
• Ἰωάννη Ἀχιλλιᾶ
• Ἰωάννη Μπουλμπουτζῆ
• Ἰωάννη Ρούμελη
• Ἰωάννη Μαλάμη
• Ἰωάννη master yianni


(Ὅσους ἤ ὅσες ξεχνῶ ἤ δέν γνωρίζω ἄς μέ συγχωρήσουν. Κάποιοι ξέρουν νά συμπληρώνουν)


 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Και απο μενα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και σε οποιον αλλο φιλο (ανωνυμο ή επωνυμο)
εορταζει .
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του forum που σήμερα γιορτάζουν και ιδιέταιρα στο δάσκαλό μου Ιωάννη Λιάκο.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Και από εμένα θερμές ευχές για χρόνια πολλά και Ευλογημένα σε όλους τους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες.
Ιωάννα Βετουλάκη, Ἰωάννη Λιάκο, Ἰωάννη Ἀχιλλιᾶ, Ἰωάννη Μπουλμπουτζῆ, Ἰωάννη Ρούμελη, Ἰωάννη master yianni.Ιωάννη Μαυρομάτη .
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Οπως το εψαξα σημερα το πρωι, στα Εβραικα το ονομα Ιωαννης σημαινει "Ο Θεος ειναι ελεημων".

Μακαρι και αυτη τη χρονια ο Θεος, πρεσβειες του Προδρομου, να μας χαριζει σε ολους, εορταζοντες και μη, πλουσιο το ελεος του και την χαρη του.

Χρονια πολλα λοιπον σε ολους τους συν-εορταζοντες Ιωαννηδες, Ιωαννες και Προδρομους, και επισης να ευχαριστησω απο καρδιας, ολους οσους με θυμηθηκαν με προσωπικα μηνυματα και εμαιλ.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Τοῦ Ὁσίου Πατρός ἡμῶν Ἀντωνίου τοῦ Μεγάλου. Ἀντωνίου τοῦ νέου τοῦ ἐν τῇ Σκήτῃ τῆς Βερροίας ἀσκήσαντος καί Γεωργίου Νεομάρτυρος τοῦ ἐν Ἰωαννίνοις.​

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!​

Στόν Ἀντώνη Μιχελουδάκη μέ θερμές καί ἐγκάρδιες εὐχές γιά ὑγεία καί εὐτυχία. Νά εἶσαι πάντα ἄξιος καί νά συνεχίσεις νά προσφέρεις στήν ἐκκλησιαστική μας μουσική ἀλλά καί στήν τοπική σου μουσική καί πολιτιστική παράδοση καί ὄχι μόνον. Πολλές εὐχαριστίες γιά ὅσα μᾶς ἔχεις προσφέρει στό Ψαλτολόγιον.

Εὐχές καί στόν Ἀντώνη Κλουβιδάκη καί ὅλους καί ὅλες ἑορτάζοντες καί ἑορτάζουσες σήμερα μέλη τοῦ φόρουμ.

Πολλές εὐχές καί στήν Κα Τόνια, σύζυγο τοῦ ἀγαπητοῦ μας κ. Βαγγέλη Λιναρδάκη.
Ὅ,τι εἶναι γιά τόν ἔγγαμο ἱερέα ἡ πρεσβυτέρα, εἶναι καί γιά τόν ἱεροψάλτη ἡ σύζυγος. Συμβάλλει θετικά ἤ ἀρνητικά στό πολύπλευρο καί δύσκολο ἔργο του.

Χρόνια πολλά καί στούς Βερ(ρ)οιεῖς γιά τόν πολιοῦχο τους καθώς καί τούς Ἰωαννῖτες.


 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Κσι από μένα θερμές ευχές για Υγεία και κάθε Ευλογία σε όλες και όλους που έχουν σήμερα τα Ονομαστήριά τους μέλη του Ψαλτολογίου, και ΜΕΛΗ των οικογενειών των μελών του Ψαλτολογίου.
Ιδιαίτερες ευχές:
Στην Κυρία Αντωνία Λιναρδάκη Ομόζυγον του Αγαπητού Φίλου Ευαγγέλου, όπως ο Πανάγαθος εκπληρώνει τα Ευλογημένα ποθούμενά της, και να της χαρίζει και Υπομονές !!!!!! πολλές !!!!!!
Στον κ. Ἀντώνη Μιχελουδάκη όπως ο Πανάγαθος να του Ευλογεί τα Ευλογημένα ποθούμενα Του, και με την ευκαιρία από μένα ένα Μεγάλο ευχαριστώ για την Μεγάλη Προσφορά σας Κύριε Αντώνη στην μουσική μας και στο Ψαλτολόγιο.
Πάτερ Μάξιμε!!!!!! Ευχαριστώ πολύ για τις Ευχές Σας, να Ειστε πάντα Καλά να μας Ευλογείτε!!!! με την Μεγάλη Σας προσφορά.
Βασίλης Κιαμηλίδης, Βέροια.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά και από μένα σε όλους τους εορτάζοντες/ζουσες σήμερα και αύριο του Ψαλτολογίου και εκτός. κ. Βαγγέλη να χαίρεσαι την κ. Τόνια.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χρόνια πολλά και από μένα σε όλους τους εορτάζοντες/ζουσες σήμερα και αύριο του Ψαλτολογίου και εκτός. κ. Βαγγέλη να χαίρεσαι την κ. Τόνια.

Θερμές ευχές για τα σημερινά ονομαστήρια όλων των μελών του Ψαλτολογίου και των οικογενειών των, και ιδιαιτέρως στον Αθανάσιο Καλαφάτη τον LAMPADARIO.
Κιαμηλίδης Βασίλειος
 

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
Θερμές ευχές για υγεία και κάθε ευλογία
σε όλες και όλους που έχουν σήμερα τα ονομαστήριά τους
μέλη του Ψαλτολογίου.
Και μην ξεχνάμε τιμη μάρτυρος μίμηση μαρτυρος.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Χρόνια πολλά στόν ἀγαπητό μας Εὐθύμιο Κωστόπουλο, μέ τήν εὐχή νά γίνεται πάντα εὐθυμία γιά τούς γύρω του καί ὁ ἴδιος πάντοτε νά εὐθυμεῖ.

Ἡ παρουσία του στό Ψαλτολόγιον νά συνεχίσει ἀδιάπτωτη καί ἐπωφελής μέ τόν ζῆλο του καί τήν ἀγάπη του γιά τήν ψαλτική.

Νά εἶσαι πάντα καλά Εὐθύμιε !!!
Χρόνια σου πολλά !!!


 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Στον αγαπητό μου Ευθύμιο Κωστόπουλο, (πρόεδρο του εν Βορείω Ελλάδι fan club μου! :D) εύχομαι χρόνια πολλά & ευλογημένα (τα υπόλοιπα από κοντά- σε κανένα 20ήμερο θα διέλθω εκ Θεσσαλονίκης :wink:).
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά στον Ευθύμιο και όσους/ες εορτάζουν σήμερα! Ο Άγιος βοήθειά σας!
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Χρόνια πολλά στόν Εὐθύμιο Κωστόπουλο, κι από εμένα.
Ο Κύριος, διά πρεσβειών του Οσίου Ευθυμίου, να του χαρίζει υγεία και μακροημέρευση και να τον ενδυναμώνει στην σπουδαία προσπάθειά του για την
Ψαλτική Τέχνη.
Ελπίζω να τα (ξανα-)πούμε κι από κοντά αφού είμαι συχνά στην Θεσσαλονίκη
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
1ον : Θα ηθελα να ευχαριστησω οσες και οσους μου ευχηθηκαν για την γιορτη της σηζυγου μου Τονιας .

2ον : Πολλες ευχες στον εορταζωντα σημερα κ. Κωστοπουλο Ευθυμιο .

3ον : Επειδη αυριο ισως απουσιαζω θα ηθελα να ευχηθω στον αγαπητο π. ΜΑΞΙΜΟ για την αυριανη ονομαστικη του εορτη , ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ και ο Κυριος παντων ημων , να τον διατηρει σωον , εντιμον , υγια και να τον μακροημερευει , επ' αγαθω της ορθοδοξου εκκλησιας μας αλλα και του φορουμ
του ''Ψαλτολογιον'' .
Του αφιερωνω δε την επισυναψη , οπου σε μια σπανια ηχογραφηση , ο μουσικολογιωτατος και καλλιφωνωτατος αειμνηστος π. Αθανασιος Τσουμαρης ,
ψαλλει απο την ακολουθια του Αγιου Μαξιμου , το προοιμιον τον οικο και σχετικο εφυμνιο .
 

Attachments

  • Προοιμιον-Οικος-Εφυμνιο Αγ Μαξιμου_new.mp3
    1.8 MB · Views: 67
Top