Χρόνια πολλά (Πέτρου και Παύλου)

Γιώργος Πυργάκης

Γιώργος Πυργάκης
Χρόνια πολλά, γεμάτα υγεία και ευτυχία, να ευχηθούμε, σε όσους εορτάζουν αύριο επί τη μνήμη των Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Και από μένα τις καλύτερες ευχές μου για Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλες και σε όλους που εορτάζουν επί τη μνήμη των Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Πέτρο Πάτρα,
Παύλο Κουρή
και
Πέτρο Γαλάνη
 
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Και από μένα τις καλύτερες ευχές μου για Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλες και σε όλους που εορτάζουν επί τη μνήμη των Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Πέτρο Πάτρα,
και
Παύλο Κουρή

Χρόνια Πολλὰ στὸν Παῦλο τὸν Κουρῆ,

Keep rockin'
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες. Οι Άγιοι Απόστολοι να είναι βοηθοί τους πάντοτε. Ας πρεσβεύουν και για μας οι Άγιοι Απόστολοι. Χρόνια πολλά. Καλημέρα..........................
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Όλους μα όλους τους αδελφούς εν Χριστώ πολύ
ευχαριστώ για τις όμορφες ευχές τους.
Ιδιαίτερα όσους ονομαστικά με τίμησαν είτε δημόσια,
είτε με Π.Μ. Μακάρι οι Πρωτοκορυφαίοι να είναι
φάρος στη ζωή όλων μας. Με συγκινήσατε πολύ
όλοι σας ευχαριστώ πολύ κ έτη πολλά στα υπόλοιπα
μέλη που κ αυτά ερτάζουν σήμερα ειδικά στο πρώην
Λαμπαδάριό μου petrosgrc Γαλάνη Πέτρο στον
οποίο εύχομαι καλός πολίτης.:)
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Εις πολλά τα έτη σου και ευλογημένα Παύλο μου.Να σε χαιρόμαστε και να μας χαίρεσαι.Καλόν Παράδεισον αδελφέ να έχουμε

Υ.Γ. Καλές δουλειές και σε εμάς τους ανέργους.Βάζω και εσένα μέσα.......:D
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Έτη πολλά σε όλους τους εορτάζοντες Πέτρους, Παύλους, Αποστόλους και όλους που πανηγυρίζουν τις εορτές. Οι Απόστολοι βοήθειά μας.
 
Έτη πολλά σε όλους τους εορτάζοντες Πέτρους, Παύλους, Αποστόλους και όλους που πανηγυρίζουν τις εορτές. Οι Απόστολοι βοήθειά μας.

Με αφορμή Παύλο που ξέχασα, να ευχηθούμε και φέτος στους Πέτρους και Παύλους χρόνια πολλά και καλά... και ψαλτόηχα και ψαλτόφημα !
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Με αφορμή Παύλο που ξέχασα, να ευχηθούμε και φέτος στους Πέτρους και Παύλους χρόνια πολλά και καλά... και ψαλτόηχα και ψαλτόφημα !

Θερμές ευχαριστίες σε ΟΛΑ τα μέλη που ευχήθηκαν
με Π.Μ. ή τηλεφωνικά. Οι Πρωτοκορυφαίοι να είναι δυναμικό
παράδειγμα για όλους μας για το πως πρέπει να εκφράζεται η
Ορθοδοξία στη καθημερινότητά μας.
Σας ευχαριστώ πολύ.:)
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Τις καλύτερες ευχές μου για Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλες και σε όλους που εορτάζουν επί τη μνήμη των Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Πέτρο Πάτρα,
Παύλο Κουρή
Πέτρο Γαλάνη
Παῦλο Φορτωμᾶ.
petros
petrosg Petros Gonatas
petrosgrc Γαλάνη Πέτρο
Παύλο Ιωαννίδη
Πέτρο Λάλο
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Χρόνια Πολλά κι' από μένα σε όλους τους εορτάζοντες! Οι Άγιοι Πέτρος και Παύλος να είναι πάντοτε βοήθειά σας!

Απόστολος
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Υπερευχαριστώ όλους τους φίλους που με τίμησαν με τις
ευχές τους είτε δημόσια είτε κατ' ιδίαν. Εύχομαι κ στους
υπολοίπους που εορτάζουν να τους έχει ο Θεός καλά.:)
 
Τις καλύτερες ευχές μου για Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλες και σε όλους που εορτάζουν επί τη μνήμη των Αγίων Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Πέτρο Πάτρα,
Παύλο Κουρή
Πέτρο Γαλάνη
Παῦλο Φορτωμᾶ.
petros
petrosg Petros Gonatas
petrosgrc Γαλάνη Πέτρο
Παύλο Ιωαννίδη
Πέτρο Λάλο

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΥΧΟΜΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ Σ ΟΛΟΥΣ
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
"Πέτρε, κορυφαῖε τῶν ἐνδόξων Ἀποστόλων, ἡ πέτρα τῆς πίστεως, καὶ Παῦλε θεσπέσιε, τῶν Ἁγίων Ἐκκλησιῶν ὁ ῥήτωρ καὶ φωστήρ, τῷ θείῳ θρόνῳ παριστάμενοι, ὑπέρ ἡμῶν Χριστῷ πρεσβεύσατε......"

"Τὰ κατὰ πόλιν δεσμὰ καὶ τὰς θλίψεις σου, τίς διηγήσεται, ἔνδοξε Ἀπόστολε Παῦλε, τοὺς κόπους, τοὺς μόχθους, τὰς ἀγρυπνίας, τὰς ἐν λιμῷ καὶ δίψει κακοπαθείας, τὰς ἐν ψύχει καὶ γυμνότητι, τὴν σαργάνην, τοὺς ῥαβδισμούς, τοὺς λιθασμούς, τὴν περίοδον, τὸν βυθόν, τὰ ναυάγια; θέατρον ἐγένου καὶ Ἀγγέλοις καὶ ἀνθρώποις. Πάντα οὖν ὑπέμεινας ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί σε Χριστῷ, ἵνα πάντας κερδίσῃς, ἐν Χριστῷ Ἰησοῦ τῷ Κυρίῳ σου. Διὸ δυσωποῦμέν σε, οἱ τελοῦντες τὴν μνήμην σου πιστῶς, ἀδιαλείπτως ἱκέτευε, τοῦ σωθῆναι τὰς ψυχὰς ἡμῶν".
Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες, με υγεία, ειρήνη, υπομονή και καλή δύναμη στο έργο τους, προς δόξαν Θεού!
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Τα σέβη μου κ τις θερμές ευχαριστίες σε όλα τα μέλη
που μου ευχήθηκαν αλλά κ σε αυτούς που συνεόρταζαν.
Πραγματικά εύχομαι να μας δυναμώνει την πίστη ο Ύψιστος.
Ευχαριστώ κ πάλι.
 
Top