Χρόνια πολλά - Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά και ευλογημένα σε όλους και όλες που γιορτάζουν σήμερα και στις ενορίες που πανηγυρίζουν! Οι άγιοι βοήθειά σας και σε όλους μας.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Και από μένα τα χρόνια πολλά σε όσα μέλη του ψαλτολογίου εορτάζουν και ιδιαίτερα στον φίλο Κώστα Κανδυλάκη (μύστης), μέλος του ψαλτολογίου και εκλεκτός πρωτοψάλτης με ευχές για πολύχρονη προσφορά στην διακονία της ψαλτικής.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Και απο μενα Χρονια ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ σε ΟΛΑ τα εορταζωντα μελη του ''Ψαλτολογιον'' και ιδιαιτερα στην αγαπητη συναδελφο κα Ελενη Ντοβα-Χατζη .
Τους αφιερωνω την επισυναψη . Ειναι απο την πανηγυρικη Θεια Λειτουργια του Ιερου Ναου Αγιου Κωνσταντινου και Ελενης Αρκαλοχωριου Ηρακλειου , οπου ειχα προσκληθει να ψαλλω στις 21-5-1992 . Μαζι μου συμψαλλουν οι συναδελφοι , Δημητρης Γιακουμακης , Κωστας Βουκυκλακης , Γιωργος Κουναλακης (αειμνηνστος) και Αντωνης Στεφανακης (νυν Λαμπαδαριος μου) .
 

Attachments

  • 2'18''=Β Λιναρδακης=Αξιον εστιν (Πριγγου)Πλ.Αος.mp3
    1.6 MB · Views: 21

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια Πολλά σε όλους και ειδικά στους εορτάζοντες, που είναι όλοι εκλεκτά μέλη του φόρουμ. Με σειρά αρχαιότητας αναφέρω όσους θυμάμαι:​

Κώστας Μπουσδέκης

Κωνσταντίνος Βαγενάς

Κωνσταντίνος Λάμπρου

Κωνσταντίνος Τσάρας

Κώστας Κανδυλάκης

και ειδικά την κα​

Ελένη Ντόβα
που προσφέρει αθόρυβα τόσα πολλά εκπροσωπώντας επάξια το γυναικείο φύλο στο φόρουμ.
Να είστε όλοι καλά και να συνεχίσετε να προσφέρετε στο φόρουμ, στις οικογένειές σας, στους ανθρώπους και στην εκκλησία μας!!​
 
Last edited:

aposapostolopoulos

Απόστολος Αποστολόπουλος
Χρόνια Πολλά και από 'μένα σε όλους του εορτάζοντες, μέλη του forum, συναδέλφους ιεροψάλτες και μη!
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Χρόνια Πολλά και από 'μένα σε όλους του εορτάζοντες, μέλη του forum, συναδέλφους ιεροψάλτες και μη!

Χρόνια πολλά σε όλους του φίλους και άξιους συναδέλφους που αναφέρθηκαν ήδη και να προσθέσω στις ευχἐς μας στον Κωνσταντίνο Φωτόπουλο!

ΧΣ
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
...Βεβαίως ....χρονια πολλά σε όλους τους συναδέλφους ή αδερφους καλύτερα....(..τουλαχιστον...έτσι αισθάνομαι εγώ...)

Επισης δέχομαι χρονια πολλά για τον πατέρα μου και το γιο μου....

......αφιερωμένο

http://www.youtube.com/watch?v=qE-owdIsVyY
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
...

Επισης δέχομαι χρονια πολλά για τον πατέρα μου και το γιο μου....

......αφιερωμένο

Αδελφε
Χρονια Πολλα για τον πατερα και τον γιο σου . Να τους χαιρεσε .
Εχω και εγω τον γαμβρο μου .
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του Ψαλτολογίου που άγουν σήμερα την ονομαστική τους εορτή. Θα ήθελα να ευχηθώ όμως ξεχωριστά στον αιδεσιμολογιώτατο πρωτοπρεσβύτερο π. Κωνσταντίνο Παπαγιάννη. Εύχομαι ο Θεός να τον στηρίζει για πολλά ακόμα χρόνια έτσι ώστε να συνεχίζει να επιτελεί το πολύπλευρο πνευματικό έργο του. Έτη πολλά, καλό Παράδεισο!
 

antonios

Αετόπουλος Αντώνιος
Χρόνια πολλά και ευλογημένα στους εορτάζοντες, αλλά και σε όλους όσους έχουν κάποιο δικό τους που γιορτάζει. (Υπάρχει καποιος που να ΜΗΝ εχει;)
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια πολλά και ευλογημένα στους εορτάζοντες, αλλά και σε όλους όσους έχουν κάποιο δικό τους που γιορτάζει. (Υπάρχει καποιος που να ΜΗΝ εχει;)
Με αφορμή το παραπάνω μήνυμα θέλω να κάνω μια ερώτηση που από παλιά με απασχολεί.
Τα ονόματα που έρχονται πρώτα σε συχνότητα στον πληθυσμό είναι τα Γιάννης και Μαρία. Το καταλαβαίνω απόλυτα. Δεύτερο όμως έρχεται το Κώστας (πιθανόν σε μικρή διαφορά με το Γιώργος, αλλά δεν έχω επίσημα στατιστικά). Υπάρχει κάποιος που να ξέρει γιατί το όνομα αυτό είναι τόσο διαδεδομένο σε ανδρικό (και γυναικείο) πληθυσμό;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Με αφορμή το παραπάνω μήνυμα θέλω να κάνω μια ερώτηση που από παλιά με απασχολεί.
Τα ονόματα που έρχονται πρώτα σε συχνότητα στον πληθυσμό είναι τα Γιάννης και Μαρία. Το καταλαβαίνω απόλυτα. Δεύτερο όμως έρχεται το Κώστας (πιθανόν σε μικρή διαφορά με το Γιώργος, αλλά δεν έχω επίσημα στατιστικά). Υπάρχει κάποιος που να ξέρει γιατί το όνομα αυτό είναι τόσο διαδεδομένο σε ανδρικό (και γυναικείο) πληθυσμό;

Παντως εδω στην Κρητη το Μανωλης ''σκιζει'' .
 

christos_v

Παλαιό Μέλος
Xρόνια Πολλά και Ευλογημένα στον φέρελπι Κων/νο Βαγενά (εχει πάρει φωτιά το κινητό και δε το σηκώνεις;), κάθως και σε όλους τους εορτάζοντες και εορτάζουσες ανεξαιρέτως!
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Χρόνια Πολλά στους αγαπητούς: α) κ. Κων/νο Ζορμπά, Πρόεδρο της Ομοσπονδίας Ιεροψαλτών Ελλάδος, β) κ. Κων/νο Γιαννούτσο, Πρωτοψάλτη-καθηγητή Καρλοβασίου Σάμου, γ) κ. Κων/νο Ρούτουλα, Αντιπρόεδρο του Συνδέσμου Ιεροψαλτών Αργολίδας, πρωτοψάλτη – καθηγητή Ι.Ν.Αγ.Αναστασίου Ναυπλίου και δ) κ. Κων/νο Γαϊτανίδη, ΄Αρχοντα - Πρωτοψάλτη στο Κιλκίς.

Επίσης, πολλές ευχές και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους φίλους, φίλες, αδελφούς και πατέρες του ΦΟΡΟΥΜ που εορτάζουν σήμερα.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Και εγώ να ευχηθώ ιδιαιτέρως στους κ.κ. Κων. Βαγενά και Κων. Μπουσδέκη και στην κα Ελένη Ντόβα.

Οι άγιοι βοήθειά μας!
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Χρόνια πολλά στους Κώστα Μπουσδέκη, Ελένη Ντόβα, Κων/νο Βαγενά....αυτοί μου έρχονται προς το παρόν. Να σας έχει ο Θεός με τις πρεσβείες των αγίων σας καλά! Και να λάβετε ένα δώρο σήμερα...
 

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους-μέλη που μου ευχήθηκαν σήμερα δημόσια, με προσωπικό μήνυμα ή τηλεφωνικώς για την ονομαστική μου εορτή.

Το συνημμένο ως αντίδωρο- με πολλά λάθη, βέβαια :rolleyes: - είναι η απόδοση της προσπάθειας που είχα αναρτήσει εδώ, από σήμερα το πρωί.

Θέλω να ευχαριστήσω εκ βάθους καρδίας δύο προσφιλέστατά μου πρόσωπα που με τίμησαν με την παρουσία τους σήμερα στην ενορία μου, τον πατέρα Μάξιμο, ο οποίος λειτούργησε, και τον Λαμπαδάριο του Αγ. Λουκά, εξαίρετο Ιεροψάλτη και εκλεκτό φίλο, Κυριάκο Στάντζο, με τον οποίο συμψάλαμε.

Χρόνια πολλά σε όλους και όλες τους εορτάζοντες και εορτάζουσες.

Οι Άγιοι Ισαπόστολοι Κωνσταντίνος και Ελένη βοήθειά μας.
 

Attachments

  • Δοξαστικό Αγ. Κωνσταντίνου.mp3
    5 MB · Views: 24

ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Νέο μέλος
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΑΝΑΛΟΓΙΟ.
 
Και μιας και είναι Ψυχοσάββατο αύριο ας μην ξεχνάμε και τους νεκρούς μας:
Αιωνία η μνήμη των Αρχόντων Πρωτοψαλτών της του Χριστού Μεγάλης Εκκλησίας Κωνσταντίνου Βυζαντίου και Κωνσταντίνου Πρίγγου!
 

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Θέλω από βάθους καρδιάς, να σας ευχαριστήσω όλους και όλες, που είχατε την καλωσύνη να με σκεφτείτε και να μου ευχηθείτε, είτε μέσω του forum, είτε με ΠΜ, είτε με τηλεφώνημα.
Σας ευχαριστώ και δεν σας κρύβω πως με συγκινήσαν πολύ: η σκέψη σας, τα καλά σας λόγια, οι ευχές σας.:)
Μέσα σε δύο χρόνια περίπου, απέκτησα μια πολύ καλή παρέα, με καλούς φίλους, γεμάτους προσφορά.:)
ή όπως λέει ο κ. Γαλάνης
χρόνια πολλά σε όλους τους συναδέλφους ή αδερφους καλύτερα....(..τουλαχιστον...έτσι αισθάνομαι εγώ...)
Με βρίσκει απολύτως σύμφωνη.

Θα ήθελα να ευχηθώ κι εγώ σε όλους και όλες που είχαν την ονομαστική τους εορτή χθές, Χρόνια Πολλά κι Ευλογημένα. :)

Ένα μικρό αντίδωρο από τον Εσπερινό, ο οποίος τελέστηκε στις 20-5-2010 στον Ι.Ν.Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης στο Βόλο, τον οποίο τίμησε με την παρουσία του ο Μητροπολίτης Λύμνου κ. Ιερόθεος. Ψάλλει το "Θεοτόκε Παρθένε"
 

Attachments

  • 11 Θεοτόκε Παρθένε ήχος Βαρύς μητρ.Λύμνου κ. Ιεόρθεος.mp3
    1.6 MB · Views: 10
Top