Χρόνια πολλά - Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
χρόνια πολλά και από εμένα σε όσους γιόρταζαν. Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!
 

K. Stantzos

Κυριάκος Στάντζος
Χρόνια πολλά κι ευλογημένα σε όλους και σε όλες!
Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Κωνσταντίνο Βαγενά για τη θερμή φιλοξενία και τα καλά του λόγια! Είναι ευχάριστο να συμψάλλεις με άτομα που κάνουν αυτό που αγαπούν με φόβο Θεού, με διάκριση κι όχι για αυτοπροβολή.

Μην ξεχνάμε επίσης το μέγεθος και τη σημασία αυτής της εορτής.
Απλά και μόνο να σκεφτούμε οτι αυτοί οι δύο Άγιοι είναι η αφορμή και ιδρυτές του "Βυζαντινού" πολιτισμού και κατ'επέκταση της "τέχνης" την οποία διυλίζουμε εδώ...
 

Γιώργος Πυργάκης

Γιώργος Πυργάκης
Χρόνια πολλά σε όσους και όσες φέρουν τα ονόματα των Βασιλέων και Ισαποστόλων Κωνσταντίνου και Ελένης και εορτάζουν αύριο!!!
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Πολλά κ εκλεκτά τα μέλη του Ψαλτολογίου
που εορτάζουν 21η του Μάη Κωνσταντίνου & Ελένης.
Χρόνια καλά με υγεία κ πνευματική πρόοδο στους
ιδίους κ τις οικογένειές τους.

Βίος τους
κ εδώ

Από τις πιο ενδιαφέρουσες μορφές του Χριστιανισμού
κ σημείο αντιλεγόμενο ειδικά ο Μέγας Κωνσταντίνος.
Σε αυτό το άρθρο
μερικές
πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλά σε όλους και όλες που εορτάζουν τους αγίους ισαποστόλους.

Ιδιαιτέρως στους: Κων. Βαγενά, Κων. Μπουσδέκη, Κων. Φωτόπουλο και Κων. Σκαρμούτσο.

Υγεία, χαρά και κάθε εν Χριστώ πρόοδο!
 
Χρόνια πολλά και από μένα στους εορτάζοντες Κων/νους ,
ιδιαιτέρως δε στους , Μπουσδέκη , Βαγενά ,Φωτόπουλο, Κανδηλάκη (Μistis)
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά σε όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα. Οι άγιοι να είναι βοηθοί τους και σε αυτήν την ζωή - αλλά και στην επουράνια. Ιδιαιτέρως εύχομαι χρόνια πολλά, και καλό ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ στον εκλεκτό μου φίλο και μέλος του φόρουμ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟ.
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Δέν θά ἔγραφα ὡς ἐπανάληψη τῶν προηγουμένων (μάλιστα δέ μέ σχεδόν ὅλους τούς προαναφερθέντες συναντήθηκα διά ζώσης χθές καί σήμερα καί οἱ εὐχές μου εἶναι διάπυρες), ἀλλά πρέπει νά εὐχηθοῦμε καί στά μέλη:
Κωνσταντῖνο Λάμπρου
Κωνσταντῖνο Τσάρα
Κωνσταντῖνο Κουτσιούλη
μέ ἰδιαίτερη προσφορά, καθώς καί στούς:
Κωνσταντῖνο Μπιλάλη καί
Κωνσταντῖνο Ἀγγελίδη

(Συγγνώμη ἄν ξέχασα ἄλλα μέλη· ἄς συμπληρώσει ἄλλος)​

 
Και με την σειρά μου να ευχηθώ χρόνια πολλά στον Λαμπαδάριο του Μητροπολιτικού Ναού Λάρισας Αγ. Αχιλείου Κων/νο Σαϊτη Και στον εκλεκτό συνάδελφο Πρωτοψάλτη Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Λάρισας Κων/νο Κουτσιούλη Και σε όσους φέρουν το Όνομα Κων/νο και Ελένη. Πολλά τα έτη
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Παιδιά, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, να στε καλά!

Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κι από εμένα!
 

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Έστω και κάπως αργά, λόγω οικογενειακού προβλήματος που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό, θέλω να ευχαριστήσω εκ βάθους καρδίας τα μέλη-τους φίλους, θα έλεγα καλύτερα-που μου ευχήθηκαν για την ονομαστική μου εορτή μέσω δημόσιου ή προσωπικού μηνύματος, μέσω τηλεφώνου ή και δια ζώσης τιμώντας με με την παρουσία τους στην εκκλησία το περασμένο Σάββατο. Ο Θεός δια πρέσβειών των αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης να τους έχει πάντοτε καλά!!!
 
Να ευχηθώ στον κάθε Κωνσταντίνο και στην κάθε Ελένη πολλά τα έτη και καλά . Θα μου επιτρέψετε να ευχηθώ και στον Μέγα Πρωτοψάλτη Λαρίσης και όχι μόνο στον Φώτιο Κερμελίδη ο οποίος τυνχάνει και μέλος του φόρουμ , που για πολλοστή φορά ελάμπρυνε το αναλόγιον Των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Λάρισας , και μάλιστα εισακούστηκε απο την ΕΡΑ . Τα συναισθήματα ανάμεικτα και να προσθέσω αδελφέ Φώτιε ότι άπασα η Δωδεκαννησιακή γή εκλονείτο σφόδρα . Πολλά τα έτη
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Και από μένα Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες! και ιδιαίτερα :
Στην Κυρία Ντόβα Ελένη,
και στους κ.κ.
Τσάρα Κωνσταντίνο,
Σκαρμούτσο Κωνσταντίνο,
Μπουσδέκη Κωνσταντίνο,
Κουτσιούλη Κωνσταντίνο,
Κανδυλάκη Κωνσταντίνο,
Βαγενά Κωνσταντίνο,
Λάμπρου Κωνσταντίνο,
Κατσίκη Κωνσταντίνο,
Βενεκά Κωνσταντίνο, και
Κωνσταντίνο Μέλος​
 
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Να χαίρεστε όλοι τη γιορτή σας, οι άγιοι Κωνσταντίνος και Ελένη βοήθειά σας!

Να προσθέσω τους φίλους Κωνσταντίνο Βαγενά, και Κωνσταντίνο Σκαρμούτσο, δημιουργικότατους, μελετημένους και πολλά υποσχόμενους σε πολλούς τομείς ("φερέλπιδες νέους" λέμε εμείς οι "κεκμηκότες"), και Κώστα Μπουσδέκη, βαθύ μύστη του ύφους και ακούραστο δάσκαλο της ψαλτικής.
 
Last edited:

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Να προσθέσω κι εγώ στους εορτάζοντας τους:
1) Κων/νο Γιαννούτσο, πρωτοψάλτη Καρλοβασίου Σάμου
2) Κων/νο Γαϊτανίδη, πρωτοψάλτη Κιλκίς και
3) Κων/νο Φωτόπουλο Πρωτοψάλτη Ι. Ν. Αγ. Κοσμά του Αιτωλού Αμαρουσίου

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντας με υγεία και κάθε προκοπή


Γιώργος Δαρλάσης
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Επίσης, δεν πρέπει να ξεχάσουμε να ευχηθούμε, στο εκλεκτό μέλος της κοινότητας και εξαίρετο ιεροψάλτη:

Κωνσταντίνο Κανδηλάκη (MISTIS)

χς
 
Top