Χρόνια Πολλά

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Σε οσες και οσους εορταζουν αυριο , Χρονια Πολλα και Καλα .
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Και πρώτα -πρώτα στο Βαγγέλη το Λιναρδάκη με τις πιο εγκάρδιες ευχές για υγεία και οικογενειακή ευτυχία.Και εις έτη πολλά !
 

tasiosvas

Νέο μέλος
Χρόνια σου πολλά Ευάγγελε, η Παναγία να σου δίνει υγεία και χαρά και δύναμη να την ψάλεις με την καρδιά σου.
 

Xerouvim

xerouvim
Κύριε Ευάγγελε σας εύχομαι Χρόνια πολλά με υγεία. Ο Κύριος δια πρεσβειών της Υπεραγίας Θεοτόκου να σας δίνει δύναμη και μεράκι για να διακονείτε στο αναλόγιο . Και πάλι Χρόνια σας Πολλά.

Τσίνογλου Στυλιανός
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά κ. Βαγγέλη και σε όλους τους Βαγγέληδες, Αγγέλους, Ευαγγελίες και όσους γιορτάζουν σήμερα! Η Παναγία βοήθειά σε όλους.

κ. Βαγγέλη, θα σου έλεγα οτι περιμένουμε (μουσικό) κέρασμα αλλά εσύ μας κερνάς κάθε μέρα σχεδόν οπότε δεν θα ζητήσω :) Να είσαι καλά.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χρόνια πολλά κ. Βαγγέλη και σε όλους τους Βαγγέληδες, Αγγέλους, Ευαγγελίες και όσους γιορτάζουν σήμερα! Η Παναγία βοήθειά σε όλους.
κ. Βαγγέλη, θα σου έλεγα οτι περιμένουμε (μουσικό) κέρασμα αλλά εσύ μας κερνάς κάθε μέρα σχεδόν οπότε δεν θα ζητήσω :) Να είσαι καλά.

Ευχαριστω οπως και ολους οσους μου εχουν ευχηθει .
Στις ''ηχογραφησεις / χορωδιες'' ανεβασα υμνους της εορτης του Ευαγγελισμου Της Θεοτοκου .
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου σε όλους τους εορτάζοντες χρόνια πολλά και ευλογημένα με οικογενειακή ευτυχία και υγεία καθώς και καλή διακονία στα αναλόγια ιδιαιτέρως δεν στον κ.Ευάγγελο Λιναρδάκη ο οποίος αν νομίζει ότι ξεχρέωσε με μια-δυο ηχογραφήσεις είναι γελασμένος...θα ξεχρεώσει με άφθονες τσικουδιές (κρασί για την προτίμηση) όταν κατέβω στην Κρήτη τον Ιούλιο...:eek::D:eek::D
Να είσαι καλά κ.Βαγγέλη...:)
 

emil

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά και ευλογημένα σε όλους του εορτάζοντες.

Κύριε Λιναρδάκη τι καλό θα μας κεράσετε για την εορτή σας ? :d
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Χρόνια πολλά και ευλογημένα σε όλους του εορτάζοντες.

Κύριε Λιναρδάκη τι καλό θα μας κεράσετε για την εορτή σας ? :d
Έλα μαζί μου στην Κρήτη τον Ιούλιο...μόνο έτσι θα ξεχρεώσει από τα κεράσματα...:D:D:eek::eek:
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου σε όλους τους εορτάζοντες χρόνια πολλά και ευλογημένα με οικογενειακή ευτυχία και υγεία καθώς και καλή διακονία στα αναλόγια ιδιαιτέρως δεν στον κ.Ευάγγελο Λιναρδάκη ο οποίος αν νομίζει ότι ξεχρέωσε με μια-δυο ηχογραφήσεις είναι γελασμένος...θα ξεχρεώσει με άφθονες τσικουδιές (κρασί για την προτίμηση) όταν κατέβω στην Κρήτη τον Ιούλιο...:eek::D:eek::D
Να είσαι καλά κ.Βαγγέλη...:)

''Μεγαλε'' νασαι καλα . Να γιατι σε συμπαθω .
ΥΓ : Σου εστειλλα μεηλ εκει που γραφεις για γραψιμο κειμενων κλπ . Δεν μου
απαντησες . Μηπως δεν το πηρες ;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χρόνια πολλά και ευλογημένα σε όλους του εορτάζοντες.

Κύριε Λιναρδάκη τι καλό θα μας κεράσετε για την εορτή σας ? :d

Αγαπητε emil ευχαριστω .
Δες σε παρακαλω το υπ' αρ. 7 μηνυμα μου στο παρων θεμα . Θα ανεβασω και καποια σημερινα δικα μου , σε λιγο αν προλαβω .
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Με το παρων μηνυμα μου επιθυμω να εκφρασω τις ευχαριστιες μου σε οσα μελη του φορουμ (και ηταν παρα πολλα) , μου απηυθυναν ευχες για την ονομαστικη μου εορτη , ειτε με μηνυματα και προσωπικα μηνυματα στο
''Ψαλτολογιον'' , ειτε με απευθειας μεηλ στην ηλεκτρονικη μου διευθυνση , ειτε
τηλεφωνικα .
Σαν ελαχιστο δειγμα ευχαριστιων , επισυναπτω :
1ον : Υμνους του Αου ηχου (απο χορωδιες και ψαλτες) .
2ον : ΦΩΤΟ απο συναυλια της Βυζαντινης Χορωδιας του Δημου Ηρακλειου , στις 30-9-2007 στο χωριο Επισκοπη Πεδιαδος Νομου Ηρακλειου .
Αναλυτικα οι ΦΩΤΟ :
1= Την ωρα που ψαλλουμε (ειμαι στο κεντρο) .
2= Απο το δειπνο που επηκολουθησε : Τραπεζαρχης ο Θεοφιλεστατος Επισκοπος Κνωσου κ. ΕΥΓΕΝΙΟΣ (μερακλης και ψαλτοφιλος) . Ειμαι στα αριστερα (με το τσιγαρο) . Δεξια μου ο αγαπητος συναδελφος Χρηστος
Τσακιρογλου και η σηζυγος του κα Νεκταρια , καθηγητρια μουσικης .
3= Ο χοραρχης (και συμπαρουσιαστης των εκπομπων) κ. Μανωλης Σουργιαδακης (δασκαλος και καθηγητης της Β.Μ. , πρωτοψαλτης Ι.Ν. Μιχαηλ Αρχαγγελου Ηρακλειου) , ενω ομιλει . Διακρινονται και οι αγαπητοι συναδελφοι κ.κ. Χρηστος Τσακιρογλου και Κωστας Βουκυκλακης , Πρωτοψαλτης και Λαμπαδαριος αντιστοιχα του Ι.Ν. Αγιου Νικολαου Αρχανων
(κωμοπολις - προαστιο του Ηρακλειου) .

Στο παρακατω λινγκ θα βρειτε καποιες συνθεσεις (ιδιομελα Ν' ψαλμου κατα την περιοδο του τριωδιου και ''Επι Σοι Χαιρει'' σε Πλ.Αο , Πλ.Βο και οκταηχο .
http://www.analogion.com/forum/showthread.php?t=587

Και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .
 

Attachments

  • 1.jpg
    38 KB · Views: 26
  • 2.jpg
    50.1 KB · Views: 25
  • 3.jpg
    43.8 KB · Views: 24
  • Υμνοι Αου ηχου.ZIP
    3.5 MB · Views: 9

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Και από εμένα Χρόνια Πολλά. Υγεία και κάθε ευλογία από τον Κύριο δια πρεσβειών της Θεοτόκου.
Τη δευτέρα έφυγα από το γραφείο στις 22,30 και σήμερα αν και με πυρετό είμαι πάλι εδώ. :(
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Τῇ Α' τοῦ αὐτοῦ μηνός Αυγούστου, μνήμη τῶν Ἁγίων ἑπτὰ μαρτύρων τῶν Μακκαβαίων, Ἀβείμ, Ἀντωνίου, Γουρία, Ἐλεαζάρου, Εὐσεβωνᾶ, Ἀχεὶμ καὶ Μαρκέλλου, καὶ τῆς μητρὸς αὐτῶν Σολομονῆς, καὶ Ἐλεαζάρου τοῦ διδασκάλου αὐτῶν.
Θερμές εκ καρδίας ευχές στον εορτάζοντα & συντονιστή κ. Μάρκελλο Πιράρ.
Το διάβασα στο Μηναίο.
Στην Λευκωσία νομίζω πως υπάρχει κατακόμβη με πολλά σκαλοπάτια σχετική με την Αγία Σολομονή. Έτσι είναι ???.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Τῇ Α' τοῦ αὐτοῦ μηνός Αυγούστου, μνήμη τῶν Ἁγίων ἑπτὰ μαρτύρων τῶν Μακκαβαίων, Ἀβείμ, Ἀντωνίου, Γουρία, Ἐλεαζάρου, Εὐσεβωνᾶ, Ἀχεὶμ καὶ Μαρκέλλου, καὶ τῆς μητρὸς αὐτῶν Σολομονῆς, καὶ Ἐλεαζάρου τοῦ διδασκάλου αὐτῶν.
Θερμές εκ καρδίας ευχές στον εορτάζοντα & συντονιστή κ. Μάρκελλο Πιράρ.
Το διάβασα στο Μηναίο.
Στην Λευκωσία νομίζω πως υπάρχει κατακόμβη με πολλά σκαλοπάτια σχετική με την Αγία Σολομονή. Έτσι είναι ???.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια.

Βασιλη μπραβο που το θυμηθηκες . Και απο μενα πολλες ευχες στον κ. Πιραρ .
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Αδελφέ, σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά. Σίγουρα ο καθένας συνεορτάζει κάθε που εορτάζει ομώνυμος Άγιος, όπως εγώ σήμερα. Φέρω όμως το όνομα του οσίου Μαρκέλλου ηγουμένου της μονής των Ακοιμήτων (29 Δεκεμβρίου) ... Θα κεράσω τότε :D
 
Last edited:
Top