Χορός Ιεράς Μονής Αγ.Θεοδώρας Θεσσαλονίκης

ioannis1751

Ιωάννης
Καλημέρα σας ανεβάζω απο τον χορό της Ι.Μ.ΑΓ.Θεοδώρας Θεσσαλονίκης ο οποίος χορός απαρτίζεται απο αποφοίτους της αθωνιάδος σχολής του Αγίου Όρους,οι υπεύθυνοι του χορού ειναι ο Ιωάννης Άρσενιάδης και ο Θωμάς Βλάχος οι οποιοί ειναι και οι επίσημοι ψάλτες της μονής, ο ένας απο τους δύο είναι και απόφοιτος της Αθωνιάδος σχολής και μαθήτευσε στον Γέροντα Δανιήλ και Γέροντα Δαμασκηνό των Δανιηλαίων.

Τα ακούσματα που ανεβάζω ειναι παρμένα απο την απόδοση της εορτής του Πάσχα 26-5-2009, η εγγραφή να με συγχωρέσετε δεν είναι και οτι καλύτερο αλλα δόξα το Θεό ακούγονται.Το ένα κομμάτι ειναι το Χριστός Ανέστη σε αργό μέλος κατα το ύφος το αγιορείτικο και το δεύτερο κομμάτι ειναι ένα χερουβικό ανέκδοτο του Α ήχου που για πρώτη φορά ψάλθηκε κατα την απόδοση του Πάσχα γιαυτό μπορεί να έχει κάποιες μικρό ατέλειες!!!
 

Attachments

  • χριστος ανεστη αργο μελος.mp3
    2.7 MB · Views: 52
  • χερουβικό Α ήχος.mp3
    7.9 MB · Views: 50

ioannis1751

Ιωάννης
Ανεβάζω και απο τον εσπερινό το κατευθυνθήτω πρώτου ήχου σε αργό μέλος (Ιακώβου). οι μικροατέλειες που ακούγονται ειναι αποτέλεσμα λόγω των πολλών ατόμων στον χορό και η μή καλη οργάνωση τους!!!Δυστυχώς έχουμε και τέτοια!! να μας συγχωρέσετε!!!!
 

Attachments

  • κατευθυνθήτω αργό Ιακώβου σε Α ήχο.mp3
    4.3 MB · Views: 69

ioannis1751

Ιωάννης
Καλημέρα, ανεβάζω και μερικά κομμάτια απο την Θ.λειτουργία!!
 

Attachments

  • αις αγγελικαις α ηχος.mp3
    1.4 MB · Views: 18
  • λειτουργικα πατέρα υιόν απο χατζηθανασιου σε α ηχο.mp3
    1.1 MB · Views: 25
  • λειτουργικα συνεχεια.mp3
    1.9 MB · Views: 23

ioannis1751

Ιωάννης
Τι να κάνω αριστερέ μου!!!! έβαλα μερίκα και γώ να τά ακούσουν να μας πούν την γνώμη τους
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Μπράβο παιδιά! Εύχομαι να συνεχίζετε να συνεργάζεστε "τω συνδέσμω της ειρἠνης συνδεόμενοι".
 

ioannis1751

Ιωάννης
Ανεβάζω και άλλα δυο ενα απο τον όρθρο μετα τον πεντηκοστό ψαλμό το αναστάς ο ιησούς και ένα χερουβικό σε βαρύ ανέκδοτο σύνθεση δική μου και του Θωμά Βλάχου.
 

Attachments

  • αναστάς ο ιησούς.mp3
    232 KB · Views: 17
  • χερουβικό σε βαρύ.mp3
    1.3 MB · Views: 18

ioannis1751

Ιωάννης
O άγγελος εβόα απο πέτρου εφεσίου
 

Attachments

  • o aggelos eboa petrou efesiou.mp3
    784 KB · Views: 23

ioannis1751

Ιωάννης
Λόγω προβλήματος ξανα ανεβάζω το χερουβικό σε βαρύ ήχο και το άγγελος εβόα του πέτρου εφεσίου
 

Attachments

  • xeroybiko se baru.mp3
    4.8 MB · Views: 19
  • o aggelos eboa petrou efesiou.mp3
    2.9 MB · Views: 25

ioannis1751

Ιωάννης
Καταβασίες του Πάσχα σε σύντομο ρυθμό και με καθόλου όρεξη λόγω αγρυπνίας της προηγούμενης μέρας!!!! Ο θωμάς ακούγεται ακόμα κάπως ζωντανός.Εγώ έχω παραδόση πνεύμα τα λεω μονο για να τα λέω!!!!
 

Attachments

  • VOC001.WAV
    1.2 MB · Views: 12
Top