Χορωδία Ορμύλιας Χαλκιδικής

Xerouvim

xerouvim
Πάρα πολύ ωραίο άκουσμα. Τέλειος συγχρονισμός. Φαίνεται πως κάποιος έχει στάξει ιδρώτα για να πετύχει αυτό το θεσπέσιο αποτέλεσμα. κ. Μαγδαληνή σας ευχαριστώ πολύ για τα ωραία αυτά ακούσματα. Θα σας ήμουν ευγνώμων εάν ανεβάζατε και τον κανόνα " Ανοίξω το στόμα μου " αν βέβαια υπάρχει μέσα στο δίσκο. Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Στυλιανός
 

mimi

Georgios K. MICHALAKIS
Πάρα πολύ ωραίο άκουσμα. Τέλειος συγχρονισμός.
Φ


Πολυ χαμηλα ακουω τα Νη Πα


Θα σας βαλω καποιαν αρχαιοτεραν ηχογραφηςιν, οταν επηγαινε και εδιδασκε ο #Πασχαλιδης# =
εδω εχω καμνει λαιπος =ο Πασχαλιδης ειδιδασκε αλλου, αλλες μοναχες και εκαμνα συγχησιν

Απορω ποιος διδασκει τωρα;

Δια να ειναι κατεβασμενα σχεδον σε υψος πιανου τα Νη ΠΑ .... ποιος να ειναι ο Διδασκαλος η η #μέθοδος#;

Απορω και εξισταμαι

Γεωργιος
 
Last edited:

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Αυτοί που ασχολήθηκαν αρκετά με την εν λόγω χορωδία είναι οι Σιμωνοπετρίτες και πιο συγκεκριμμένα ο π.Γρηγόριος....
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Πάρα πολύ ωραίο άκουσμα. Τέλειος συγχρονισμός. Φαίνεται πως κάποιος έχει στάξει ιδρώτα για να πετύχει αυτό το θεσπέσιο αποτέλεσμα. κ. Μαγδαληνή σας ευχαριστώ πολύ για τα ωραία αυτά ακούσματα. Θα σας ήμουν ευγνώμων εάν ανεβάζατε και τον κανόνα " Ανοίξω το στόμα μου " αν βέβαια υπάρχει μέσα στο δίσκο. Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Στυλιανός

Επισυνάπτω τον κανόνα του Ακαθίστου από το ίδιο CD.Από ότι ξέρω ,ο κυρίως δάσκαλος αυτής της χορωδίας είναι ο κ.Αθαν.Βουρλής.
View attachment Akathistos hymn cd A - Akathistos hymn18 cd A.mp3

View attachment Akathistos hymn cd B - Akathistos hymn10 cd B.mp3
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυνάπτω τον κανόνα του Ακαθίστου από το ίδιο CD.Από ότι ξέρω ,ο κυρίως δάσκαλος αυτής της χορωδίας είναι ο κ.Αθαν.Βουρλής.
View attachment 1214

View attachment 1215

Ευχαριστουμε για την ηχογραφηση .
Νομιζω οτι απο την χορωδια αυτη εχει περασει σαν δασκαλος και ο κ. Γρηγοριος Σταθης . Μαλλον οταν λειτουργησε εκει ο Πατριαρχης (νομιζω) .
 

AAAAAA

Νέο μέλος
Magnalene θα περιμενουμε να ανεβασεις και αλλα απο την ορμυλια
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Magnalene θα περιμενουμε να ανεβασεις και αλλα απο την ορμυλια


Αγαπητέ-ή ΑΑΑΑΑΑ (ελπιζώ να μην ξέχασα κάποιο Α :) ) περιμένω και εγώ να ανεβάσει και κανένας άλλος τίποτα...
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητέ-ή ΑΑΑΑΑΑ (ελπιζώ να μην ξέχασα κάποιο Α :) ) περιμένω και εγώ να ανεβάσει και κανένας άλλος τίποτα...

Και εγω θα ηθελα και περιμενω να ανεβασουν και αλλοι (ΟΛΟΙ) καποιες ηχογραφησεις . Οτι ναναι , παλιες , νεωτερες , προσφατες κλπ ''διασημων'' ή ''ασημων'' ψαλτων δεν εχει σημασια . 600 σχεδον μελη και ανεβαζουν περιπου δεκα , αντε δεκαπεντε , ατομα μονα . Οι ιδιοι και οι ιδιοι που δαπανουν χρονο και κοπο για αυτο . Καπου καποιος νειωθει οτι τον εκμεταλλευονται . Θα παρακαλουσα να πουν και αλλα μελη τις αποψεις του
σχετικα .
 

AAAAAA

Νέο μέλος
ΟΚ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΗ ΚΥΡΙΟΝ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ.ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ?ΚΑΙ ΝΑ ΜΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

AAAAAA

Νέο μέλος
K.ΛΙΝΑΡΔΑΚΗ ΔΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΜΝΜ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ.ΑΣ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ Η Κ.ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΟΡΜΥΛΙΑ.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΣ ΤΗΝ Κ.ΜΑΓΔΑΛΗΝΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ.ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟΣ ΣΤΟ SITE
 

Attachments

  • 03. Track 3.mp3
    5.2 MB · Views: 475
  • 04. Track 4.mp3
    3.3 MB · Views: 378
  • 05. Track 5.mp3
    7.2 MB · Views: 290
  • 06. Track 6.mp3
    5 MB · Views: 294

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
K.ΛΙΝΑΡΔΑΚΗ ΔΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΜΝΜ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ.ΑΣ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ Η Κ.ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΟΡΜΥΛΙΑ.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΣ ΤΗΝ Κ.ΜΑΓΔΑΛΗΝΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ.ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟΣ ΣΤΟ SITE

Δεν υπάρχει λόγος να ζητάτε συγγνώμη.Ο καθένας μας ας ανεβάζει ό,τι έχει και θέλει να το μοιραστεί με άλλους (και ας τα έχουν ήδη κάποιοι).

Επίσης, να σας παρακαλέσω να μην γράφετε με κεφαλαία και να κοιτάξετε τους κανονισμούς του φόρουμ σχετικά με αυτό.

Ευχαριστώ και καλώς ήλθατε.
 

michalis

παλαιό μέλος
Τελικά δν μου πάει το αααααα......Είναι κουραστικό.....Ας φανερωθώ ποιος είμαι....Να καποια ακομη απο την Ορμυλια. κ.Μαγδαληνη θα ηθελα να σας ρωτησω για ενα 'Εξομολογησθαι' με γκατζι σε ποιο cd υπαρχει?
 

Attachments

  • 07. Track 7.mp3
    7.7 MB · Views: 306
  • 08. Track 8.mp3
    3.9 MB · Views: 249
  • 09. Track 9.mp3
    3.5 MB · Views: 261
  • 10. Track 10.mp3
    4.9 MB · Views: 247
  • 14. Track 14.mp3
    4.6 MB · Views: 330

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Τελικά δν μου πάει το αααααα......Είναι κουραστικό.....Ας φανερωθώ ποιος είμαι....

[Σημείωμα συντονιστή] Θα ήταν καλύτερο να ζητούσες να αλλάξει το όνομα του προηγούμενου λογαριασμού σου αντί να ανοίξεις καινούργιον. Παρακαλώ όλους που ενδιαφέρονται να "φανερωθούν" όπως ο Michalis εδώ να μου ζητούν να αλλάξω απλά το όνομα του λογαριασμού τους. Επίσης εάν γνωρίζετε οτι έχετε παραπάνω από ένα λογαριασμό στο Ψαλτολόγιον και θέλετε να διαγραφεί ένας λογαριασμός παρακαλώ να μου πείτε να το κάνω. Ευχαριστώ.

Επίσης μην ξεχνάτε οτι το πρώτο μήνυμα κάθε νέου χρήστη δεν εμφανίζεται αμέσως αλλά μόνο όταν το εγκρίνουν οι συντονιστές. Ευχαριστώ και πάλι.
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Τελικά δν μου πάει το αααααα......Είναι κουραστικό.....Ας φανερωθώ ποιος είμαι....Να καποια ακομη απο την Ορμυλια. κ.Μαγδαληνη θα ηθελα να σας ρωτησω για ενα 'Εξομολογησθαι' με γκατζι σε ποιο cd υπαρχει?

Μιχάλη και πάλι καλώς ήλθατε,


Σας ευχαριστούμε για τις ηχογραφήσεις .
Ξέρω ότι η Ορμύλια έχει κυκλοφορήσει μερικά CDs,σχετικά πρόσφατα, στα οποία όμως δεν υπάρχει Θεία Λειτουργία -απαντώ σε προηγούμενή σας ερώτηση.Θεία Λειτουργία έχουμε μόνο στις παλιές κασέττες με την αγρυπνία της Αγ.Μαρίας της Μαγδαληνής.

Τα καινούρια CDs είναι:
-Διπλό CD "Πεντηκοστή"
-Διπλό CD "Τη υπερμάχω στρατηγώ" με τον Ακάθιστο Ύμνο
-Συλλογή ύμνων "Θεοτόκε η ελπίς"
- >> >> "Άσωμεν τω κυρίω".

Στα τελευταία δύο είναι μάλλον αυτό που ζητάτε εδώ.Θα το κοιτάξω και θα το ανεβάσω κάποια στιγμή.
 
Top