[Ψάχνω] Χερουβικό Κ. Πρίγγου, Ήχ. πλ. δ'

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Θυμάμαι ότι πολύ παλιά είχε ανεβεί ένα χερουβικό του Πρίγγου σε πλ. δ', όμως δεν μπορώ να το βρω στο αρχείο μου. Ήταν κάπως αργό, έγχρωμη σάρωση και νομίζω πως ήταν ανέκδοτο από τον Νικολαΐδη και τον Παπανδρέου. Αν θυμάται κάτι κάποιος φίλος, ας με παραπέμψει, πάντως από τα ονόματα των θεμάτων δεν βρήκα κάτι.
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Θυμάμαι ότι πολύ παλιά είχε ανεβεί ένα χερουβικό του Πρίγγου σε πλ. δ', όμως δεν μπορώ να το βρω στο αρχείο μου. Ήταν κάπως αργό, έγχρωμη σάρωση και νομίζω πως ήταν ανέκδοτο από τον Νικολαΐδη και τον Παπανδρέου. Αν θυμάται κάτι κάποιος φίλος, ας με παραπέμψει, πάντως από τα ονόματα των θεμάτων δεν βρήκα κάτι.

Γιάννη, έχω ένα ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ "Αινείτε" του Πρίγγου, Ήχ. πλ. δ΄, "εξ' ανεκδότου αυτογράφου Κων. Πρίγγου". Μήπως είναι αυτό; Διότι εγώ ΔΕΝ θυμάμαι Χερουβικό...

Απόστολος
 

Χρήστος Τόλιας

α' ψάλτης ι.ν. Αγίου Γεωργίου Αγρινίου
Θυμάμαι ότι πολύ παλιά είχε ανεβεί ένα χερουβικό του Πρίγγου σε πλ. δ', όμως δεν μπορώ να το βρω στο αρχείο μου. Ήταν κάπως αργό, έγχρωμη σάρωση και νομίζω πως ήταν ανέκδοτο από τον Νικολαΐδη και τον Παπανδρέου. Αν θυμάται κάτι κάποιος φίλος, ας με παραπέμψει, πάντως από τα ονόματα των θεμάτων δεν βρήκα κάτι.


Γιάννη, κοίταξε στο site του Συλλόγου Ιεροψαλτών Χαλκιδικής εδώ: http://koukouzelis.forumotion.net/t166-topic. Νομίζω από εκεί το έχω κατεβάσει κι εγώ, αλλά δεν το έχω τώρα μαζί μου για να το ανεβάσω. Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να βρίσκεται στην κατηγορία "ΧΕΡΟΥΒΙΚΑ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΩΝ ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ".
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Αν είναι εύκολο ας το ανεβάσει κάποιος εδώ σε μορφή pdf.

Όσον αφορά τον Σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής, δεν επιτρέπει να αναρτώνται τα περιεχόμενα σε άλλες ιστοσελίδες. Μπορεί όποιος θέλει να εγγραφεί δωρεάν και να κατεβάσει ότι θέλει από την πλούσια ψηφιακή βιβλιοθήκη του συλλόγου.
 
Θυμάμαι ότι πολύ παλιά είχε ανεβεί ένα χερουβικό του Πρίγγου σε πλ. δ', όμως δεν μπορώ να το βρω στο αρχείο μου. Ήταν κάπως αργό, έγχρωμη σάρωση και νομίζω πως ήταν ανέκδοτο από τον Νικολαΐδη και τον Παπανδρέου. Αν θυμάται κάτι κάποιος φίλος, ας με παραπέμψει, πάντως από τα ονόματα των θεμάτων δεν βρήκα κάτι.
 
Top