Χερουβικόν πλαγίου του δευτέρου Σιαπεροπούλου Γεωργίου

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω εδω χερουβικον σε ηχο πλαγιο του δευτερου το οποιο μου εστειλε ο Σιαπεροπουλος ο Γιωργος προ ημερων ..Ωραιο μαθημα με ωραιες θεσεις το οποιο εψαλα και ανεβαζω εδω και ενα ηχητικο που ηχογραφησα

Εβαλα λιγα καπου δυο ισοκρατηματα που πηγαιναν στο μελος .... κατα τα δικα μου αυτια βεβαια.. και κατεβασα την ποιοτητα για ανεβει και να κατεβει πιο ευκολα...Ας με συμπαθαει για τα παραστρατηματα

Καλη πρωτοχρονια σε ολους και ψαλτικη δυναμη στο υπολοιπο του δωδεκαημερου!!!!!!!!!!
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟΝ ΗΧΟΣ ΠΛ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΣΙΑΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ Γ.pdf
    91 KB · Views: 304
  • Χερουβικον πλ του δευτερου Σιαπεροπουλου Γεωργιου.mp3
    8.6 MB · Views: 156
Aγαπητέ μου φίλε Δανιήλ,

θερμά συγχαρητήρια για την ωραιότατη ερμηνεία του χερουβικού.
Ευφραίνομαι να σε ακούω ψάλλοντα.!!
Καλή Χρονιά!!
Να είσαι πάντα υγιής και μελωδικός!!
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Aγαπητέ μου φίλε Δανιήλ,

θερμά συγχαρητήρια για την ωραιότατη ερμηνεία του χερουβικού.
Ευφραίνομαι να σε ακούω ψάλλοντα.!!
Καλή Χρονιά!!
Να είσαι πάντα υγιής και μελωδικός!!

Δασκαλε!!!!!!!ευχαριστω για τα ομορφα σχολια σου....ευχομαι υγεια και ευτυχια σε σενα και στην οικογενεια σου !!!!!!καλα ψαλσιματα στην χρονια που ερχεται!!!!

καλη χρονια στην Σαμο και σ ολο τον κοσμο!!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Και από το youtube, για καλύτερη παρακολούθηση:

Ευχαριστούμε πολύ τον Δάνο για την κατανυκτική και δουλεμένη ερμηνεία. Ευχαριστούμε και τον κ. Σιαπερόπουλο που μοιράζεται τη σύνθεση μαζί μας (γιατί έτσι κατανοώ αυτήν την ανάρτηση). Σύνθεση πλούσια σε ιδέες (δείτε το Και τη ζωοποιώ Τριάδι ως πλέον χαρακτηριστικό), που είναι όμως πολύ προσεγμένη και δεν χάνει το μέτρο, ιδίως αυτό της μακεδονικής παράδοσης, την οποία ο κ. Σιαπερόπουλος κατέχει, υπηρετεί και διαδίδει.

Κι ας μου επιτραπεί να πω ότι η αποχώρησή του κ. Σιαπερόπουλου κατατάσσεται στα αρνητικά της χρονιά που πέρασε και θα ήταν ευχής έργο με τη διπλή αυτή ευκαιρία -αφενός της ανάρτησης, αφετέρου των ημερών της ειρήνης και ανακαινίσεως που διανύουμε - να αναθεωρήσει την απόφασή του.
 
Last edited:

Fraristos ioannis

Παλαιό Μέλος
Και από το youtube, για καλύτερη παρακολούθηση:

Ευχαριστούμε πολύ τον Δάνο για την κατανυκτική και δουλεμένη ερμηνεία. Ευχαριστούμε και τον κ. Σιαπερόπουλο που μοιράζεται τη σύνθεση μαζί μας (γιατί έτσι κατανοώ αυτήν την ανάρτηση). Σύνθεση πλούσια σε ιδέες (δείτε το Και τη ζωοποιώ Τριάδι ως πλέον χαρακτηριστικό), που είναι όμως πολύ προσεγμένη και δεν χάνει το μέτρο, ιδίως αυτό της μακεδονικής παράδοσης, την οποία ο κ. Σιαπερόπουλος κατέχει, υπηρετεί και διαδίδει.

Κι ας μου επιτραπεί να πω ότι η αποχώρησή του κ. Σιαπερόπουλου κατατάσσεται στα αρνητικά της χρονιά που πέρασε και θα ήταν ευχής έργο με τη διπλή αυτή ευκαιρία -αφενός της ανάρτησης, αφετέρου των ημερών της ειρήνης και ανακαινίσεως που διανύουμε - να αναθεωρήσει την απόφασή του.



Ουράνια ερμηνεία, σε ωθεί στην προσευχή και στο θεϊκό μεγαλείο. Η λέξη "συγχαρητήρια" και "τέλειο" είναι φτωχες λέξεις για την ερμηνεία του κ. Καραμπάση.
 
Top